Alkohol a hory

pokec o cestování, jednotlivých zemích a tak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Alkohol a hory

Příspěvekod dudy » ned srp 26, 2012 15:25

Dřívávějc jsme na písku praktikovali co číslo to pivo, co písmeno to panák, bráno dle nejtěžší cesty dne a řeknu Vám, že takový VIIIc už bylo tak akorát (vosm píf a tři rumy, IXb nebo Xa vyjde na stejno co se týče %alc.obj.), zvlášť proto, že se napočítalo to co se vypilo před příchodem do hospody. Takže pokud bych tendle poměr vztáhl na pravidlo "Jak piješ, tak lezeš" bych musel lízt baj voko XIVe. :drinkers: :partyman:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3966
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Alkohol a hory

Příspěvekod pavproch » ned srp 26, 2012 16:14

@budo: :mrgreen:

@wawrik: :fuj:

neska sme byl na smeku zas a ..... nebyl tam vůbec nikdo.... esli to nebylo tím, že scalo... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28416
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Alkohol a hory

Příspěvekod pavproch » pon kvě 6, 2013 20:01

netýká sa to ani alkoholu ani hor, ale dám to sem....

užaji sem k nám na dálný východ dorazila nová doba... sem byl fčera s mladou ve vedlejší dědině na púti (čti kolotoče a stánkaři) a byl tam jeden stánek plný amsterdamského zboží.... :weedman:

btw, okolo chodily benga a tvářili se jako že nevidí - nebo sem něco zaspal a je to neska legál?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28416
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Alkohol a hory

Příspěvekod zonn » pon kvě 6, 2013 22:28

Je to blbost, rozhodně tam nemohl nic prodávat....maximálně mastičku :D
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16
User is Online!

Re: Alkohol a hory

Příspěvekod pavproch » úte kvě 7, 2013 5:22

mastičky, semínka, sušené listí, cosyk tekutého ve falškách, mejdlíčka.... fšescko se znakem listu kopřivy, té lepší...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28416
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Alkohol a hory

Příspěvekod wawrik » úte kvě 7, 2013 5:42

A nebola to len tá všeliečiaca a všeobjímajúca kozmetika z konope siateho? Celkom módna záležitosť, robí to asi 5 firiem (líšia sa veľkosťou listu na obaloch :-)), čo som si všimol len tak zbežne.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Alkohol a hory

Příspěvekod pavproch » úte kvě 7, 2013 6:05

možná jo, sem to nějak moc neštudil... :oops:

(nějak na ty novoty nejsem.... :mrgreen: )
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28416
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Alkohol a hory

Příspěvekod mike » úte kvě 7, 2013 16:47

Skoro urcite, to je ted na podobnych akcich (a farmarskych trzich) bezne. Jednu masticku jsem si poridil na zlomeny kotnik. Trochu to fungovalo, ale musim rict, ze domaci, co mi nekdo trochu dal, fungovala o dost lip, ta mne celkem prekvapila :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49527
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alkohol a hory

Příspěvekod progym » úte kvě 7, 2013 17:07

Čas od času udělám konopnou mast z klasické marjány.
Je to famozní záležitost pro jakékoliv záležitostí spojené s hojením ran, spálenin, ekzémy, bolesti klobů, migrény......
Mastičky prodávané v distribuci jsou vyráběny z konopí technického, které má naprosto jiný obsah účinné látky což je THC (tuším, že max. je 2%).
Léčebné účinky THC jsou popsány již mnoho let. Kytku si může vypěstovat každej doma za oknem v nákladu několika stokorun. Je škoda, že legistrativa stále nemá zájem, těm co tato léčba výrazně usnadňuje život, udělat lepší podmínky, než nabídnout trávu z holandska za několik tisíc/měsíc.
Tráva není koks a osobně nevěřím, že legalizace trávy je brána k tvrdým drogám.
Alkohol má pro člověka více davastující účinek, ale je společností i estabishmentem tolerovaný....
Proč?
Stát má z alkoholu daně a ne nízké. Z trávy by neměli nic ](*,)
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Alkohol a hory

Příspěvekod šíp » úte kvě 7, 2013 17:20

Trochu OT: moje omrzlé packy se začaly výrazně hojit po aplikaci masti z konopí /koupené v lékárně, nikoliv samo-domo výrobek/. Rozdíl proti léčení bez této masti a s ní byl statisticky významný. Jen jsem tehdy neprovedla test, který by to ověřil - některé prsty si mazat a jako kontrolní srovnávací si jiné zase nemazat. Zbytek masti mi zabavil Luboš, který od té doby neví, co je to vlk /míněna hnusná opruzenina z kola/. Díky této zkušenosti vítám užití konopí v lékařství. Navíc je prokázáno, že má efekt i při systémovém podání na určité degenerativní onemocnění typu Parkinson apod.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Alkohol a hory

Příspěvekod progym » úte kvě 7, 2013 17:29

to Šipka:
domácí je domácí \:D/
Až zase omrzneš, tak Ti zdibec zabalím do alobalu :smt023

To použití je natolik široké, že je opravdu až s podivem, že není masívnější aplikace ze strany lékařství.
Třeba pro onko-pacienty to může být maximálně účinný nástroj pro cílenou léčbu bez "jedů" nebo pokud už to nejde, tak způsob jak důstojně zvládnout neřešitelné. :cry:
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Alkohol a hory

Příspěvekod mike » úte kvě 7, 2013 17:31

progym píše:Mastičky prodávané v distribuci jsou vyráběny z konopí technického, které má naprosto jiný obsah účinné látky což je THC (tuším, že max. je 2%).

To ano, ale mel jsem zato, ze zdaleka nejde jen o THC, ale jsou tam i jine canabioidy, ktere maji lecebne ucinky. Dokonce jsem myslim nekde cetl, ze THC je pro lecebne ucely skoro zbytecny. Mozna si to ale pamatuju spatne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49527
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alkohol a hory

Příspěvekod progym » úte kvě 7, 2013 17:39

...ano, spíše se jedná o endokanabinoidy.

Jinak opravuji mez THC pro konopí seté (technické) je 0,2% THC a u nás je to o 0,1% vyšší.
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Alkohol a hory

Příspěvekod šíp » úte kvě 7, 2013 17:40

Ségra kdysi na téma "Užití konopí v lékařství" dělala diplomovou práci, možná ji přesvědčím, aby mi ji poslala. Pokud by s tím souhlasila, zveřejnila bych to pak zde. Jen je to už pár let zpátky, výzkum od té doby určitě pokročil.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Alkohol a hory

Příspěvekod progym » úte kvě 7, 2013 17:46

Poměrně nedávno jsem se snažil řešit tímto zdravotní stav jednoho člena rodiny.
Samozřejmě jsem to konzultoval s lékaři......100% mě řekla hned ano a téměř všichni potvrdili, že je jakási neochota těžce nemocným lidem tuto léčbu doporučovat.
Byl jsem velice překvapený, že i lékárníci přistupovali k mým požadavkům naprosto vstřícně i když jsme se jako obě strany pohybovali za hranicí zákona (výroba preparátu).
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Alkohol a hory

Příspěvekod Wolfi » pon srp 19, 2013 8:48

trochu odbočím zpět k tématu alkohol na horách (kopcích). Zajímavost na kterou jsme narazili letos v Beskydech.
Akce od Radegasta, o speciální půlitr Radegast s vygravírovaným logem Lysé hory: v základním táboře ve vybraných hospodách je třeba si dát 4 kousky (dostanete nálepky do cestovatelského pasu) a pak vyšlapat na Lysou horu a dát si vrcholové pivko. A půlitr z limitované edice je váš :-)

p.s. máme dva :-)
Dobrodružství začíná tam kde končí komfort.
Uživatelský avatar
Wolfi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 319
Registrován: čtv čer 10, 2010 7:48
Bydliště: Předměřice n.J.

Re: Alkohol a hory

Příspěvekod Hafi » pon srp 19, 2013 9:05

Wolfi píše:p.s. máme dva :-)

za jednu cestu?
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8443
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Alkohol a hory

Příspěvekod Wolfi » pon srp 19, 2013 9:20

Hafi píše:
Wolfi píše:p.s. máme dva :-)

za jednu cestu?


JJ, za jednu cestu.
Ale ty piva v základním táboře jsme dali postupně začali jsme už den předem, jednu hospodu jsme totiž měli kousek od chaty kde jsme bydleli, tak jsme brali pivo do petky ke grilování při návratu z předchozích vejletů.
Pravda, že dávat to naráz a jen ve dvou navíc ještě ve 12° která je prostě chutnější než 10° tak si minimálně někde zvrtnu kotník.

Ale bylo horko tak to šlo defakto samo :drinkers: a radegast je hořký, bohu dík.
Dobrodružství začíná tam kde končí komfort.
Uživatelský avatar
Wolfi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 319
Registrován: čtv čer 10, 2010 7:48
Bydliště: Předměřice n.J.

Re: Alkohol a hory

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 22, 2014 19:36

pavproch píše:jj, přesně z teho důvodu sem ukončil organizování veřejných OF akcí, např. tatranky


Chlastají jak duhy, chovají sa jak prasata a ještě sa tim veřejně chlubí. Nasrat! :vom:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28416
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Alkohol a hory

Příspěvekod Indy » čtv kvě 22, 2014 20:07

tak ta tatranka sama o sobe je skoda.

popravde jsem tam jezdil v takovym stavu osobniho zivota ze jediny co jsem tehdy chtel bylo se nerusene vyspat.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Předchozí

Zpět na Pokec o cestování