Požár v národním parku v Chille-vaše názory?

pokec o cestování, jednotlivých zemích a tak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Požár v národním parku v Chille-vaše názory?

Příspěvekod Vojtos » čtv bře 3, 2005 13:52

Teď se projel diskuzi na novinkách a zajímalo by mne jaký je názor outdoorové veřejnosti na vinu Jiřího Šmitáka?
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1542
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod pripluv » čtv bře 3, 2005 13:57

Přiznám se, moc o tom nevím. Prej to zapálil vařičem? Nevíte někdo jakej ten vařič měl?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Vojtos » čtv bře 3, 2005 14:03

Přípluv píše:Přiznám se, moc o tom nevím. Prej to zapálil vařičem? Nevíte někdo jakej ten vařič měl?


Měl MSR poměrně čerstvej článek přímo od něj je na horydoly.cz po jeho přečtení soudím že se fakticky jednalo prostě o smůlu a náhodu, ale někteří zase tvrdí že byl na místě kde neměl co dělat apod. Tak nevim.
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1542
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod pripluv » pát bře 4, 2005 6:03

Jo jo, život je boj :(

Každopádně stát se to může každýmu. A ten benzíňák tak valí...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pripluv » pát bře 4, 2005 9:45

Tak jsem si přečetl tu zpověď na hory-doly.

Fakt smůla, holt...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod ondrey » pát bře 4, 2005 10:24

dodal bych tyto poznamky (vychazim z predpokladu, ze nelze):
1/ kdyz to zapalil, nezdrhnul, nybrz hledal pomoc
2/ krome pokuty poskytl i vsechny dalsi penize, ktere dal do kupy
3/ pozary jsou prirozenou soucasti prirody, kdyby to nezapalil on, shorelo by to stejne drive ci pozdeji

podle me se s tim vyrovnal dobre vramci svych moznosti.
ondrey
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: čtv pro 30, 2004 8:38

Příspěvekod Rujir » pát bře 4, 2005 15:18

ondrey píše:dodal bych tyto poznamky (vychazim z predpokladu, ze nelze):
1/ kdyz to zapalil, nezdrhnul, nybrz hledal pomoc
2/ krome pokuty poskytl i vsechny dalsi penize, ktere dal do kupy
3/ pozary jsou prirozenou soucasti prirody, kdyby to nezapalil on, shorelo by to stejne drive ci pozdeji

podle me se s tim vyrovnal dobre vramci svych moznosti.


No ako to v skutocnosti bolo sa uz aj tak nikto nikdy nedozvie kedze tam bol sam, takze k tomu sa vyjadrovat nebudem, ale zaujal ma tvoj posledny bod o tych poziaroch ako prirodzenej sucasti prirody. To ma fuckt dostalo... Cize ked je smrt prirodzenou sucastou zivota a kazdy skor si neskor umrie, tak je to jedno, ci exnem dnes alebo za 60 rokov? :smt044
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Návštěvník » pát bře 4, 2005 18:33

Kdysi dávno jsem viděl v televizi pořad o lesních požárech. Bylo to něco vědeckýho a silně na úrovni, řekl bych, a tam ty požáry doslova vychvalovali. Něco ve smyslu, že shořej ty velký shnilý stromy, a díky tomu můžou ty malý a neduživý vyrůst (protože maj najednou světlo) zase v ty velký aby časem zase shořely ... v podstatě, když je nějakej takovejto požár, tak se ani nehasí, jen koriguje, aby jim toho neshořelo zase moc.
Osobně si myslím, že ten požár zas takový zlo nebyl. Obecně vzato teda s přihlédnutím k tomu, že všechno je relativní.
Ta mladá vegetace poroste hodně rychle a za chvilu to nepude ani moc poznat. Tak.
Návštěvník
 

Příspěvekod pripluv » pát bře 4, 2005 18:37

He, to sem psal já, jenom z jinýho PC, kde se automaticky nepřihlašuju a ouplně sem na to zapoměl :((
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod chonga » sob bře 5, 2005 20:18

ondrey píše:dodal bych tyto poznamky (vychazim z predpokladu, ze nelze):
1/ kdyz to zapalil, nezdrhnul, nybrz hledal pomoc
2/ krome pokuty poskytl i vsechny dalsi penize, ktere dal do kupy
3/ pozary jsou prirozenou soucasti prirody, kdyby to nezapalil on, shorelo by to stejne drive ci pozdeji

podle me se s tim vyrovnal dobre vramci svych moznosti.


ano souhlasím
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod ondrey » pon bře 7, 2005 8:25

k tem pozarum:
v USA nebo Australii maj casto nasledujici problem: hasej tam kdejakej mensi pozar, kterej je prirozenej a ve kterym by normalne shorela trava a podrost. Jednak na shorely zemi rychle neco vyroste, protoze popel je jak znamo vynikajici hnojivo, ale predevsim, tim jak hasej ty male pozary, tak neshori ta trava a ten podrost, ktery se neustale zhustuje a zhustuje. Pak jednou staci maly ohynek a vypukne takovy pozar, ze se to proste uhasit neda, protoze ten podrost je "neprirozene" husty.
Dalsi vec je, ze jsou rostliny, ktere jsou primo na pozarech zavisle, napriklad ve zminene Australii je takove krovi (nepamatuju si jmeno), s takovymi hrozne tvrdymi orechy, ktere puknou pouze ve velkem zaru - kerik shori, ale na jeho miste v popelu vyroste novy.
Samozrejme toto jsou spise takove vseobecnejsi poznamky, nevim jak presne vypadala situace v tom Chile a jakej to melo dopad na faunu atd...
ondrey
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: čtv pro 30, 2004 8:38

Příspěvekod NAE » sob dub 30, 2005 20:20

Každopádně jednoho světového státníka napadlo, že bude předcházet lesním požárům tím, že bude dávat více povolení k těžbě dřeva. Hádejte, kdo to mohl být?

A co se týče našeho krajana...překvapilo mě, že vše přiznal, že se nesnažil nic zapřít, je to zřejmě velmi čestný a slušný člověk, je mi ho proto líto. Chile na něm těžko může vymáhat stamiliardy dolarů, protože je stejně nedostane.
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy


Zpět na Pokec o cestování

cron