Technické problémy s fórem - máte někdo?

týkající se technického rázu fóra

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod Etheric » sob úno 10, 2024 9:18

@Krysha: třeba "Mámámamámálomásla. Kolik ho má?" :D Čech na to přijde, boti většinou ne. Akorát s tím může mít problém mladší generace Slováků
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8165
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » čtv úno 15, 2024 2:55

Nejaky novy spambot. Zalozi si konto a pak vygeneruje 50 temer stejnych prispevku do jednoho vlakna s frekvenci jeden za par minut. Ze by ppbot? :twisted: Aspon se to lip maze.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49512
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod booze » čtv úno 15, 2024 9:47

Me nesly vkladat opet fotky. Asi Americane preinstalovavali ty internety.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » čtv úno 15, 2024 14:19

Nebo jsi udelal neco blbe. Co je pravdepodobnejsi? :twisted:

Kdyz nenapises zadne podrobnosti, tak je to celkem k nicemu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49512
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod booze » čtv úno 15, 2024 18:43

Ráno na snídani jsem měl jogurt k tomu jsem měl nějaké ořechy kávu a černý čaj s medem. Potom jsem zkoušel vkládat fotografie přes jeden počítač v prohlížeči Mozilla a ghostery. Jelikož to nešlo a začal jsem být z toho značně rozladěný, tak jsem zapnul další počítač a na něm to nešlo ani v prohlížeči Chrome ani v Mozilla. Pak jsem se rozbrečel. Víc podrobností k tomu nemám. Kolem oběda to začalo fungovat.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod Dromedaro » čtv úno 15, 2024 18:46

:D
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4420
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod lojzmen » sob úno 17, 2024 0:53

To je tou kávou.
Už jsem zjistil, že mám po ní různé potíže ...
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1111
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod booze » pon úno 19, 2024 8:23

Ano, souhlasim. Vloni v kvetnu jsem s kavou prestal a o par mesicu zacal s bezkofeinovou verzi. Vsechny problemy odesly. Rikam to i PP at prestane.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod lojzmen » čtv úno 29, 2024 21:08

mike píše:Zasrani azbuci... :evil:


Jo! Upřímnou soustrast.

(Koukám, že jsem zapomněl azbuku. Viděl jsem to tu poprvé. Chvíli jsem si to překládal v translátoru, no ztráta času.)
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1111
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » čtv úno 29, 2024 21:11

Diky. Zrovna jsem mazal vlakno s 50 prispevky. Ale diky aspon za to, kdyby je nasr*l do ruznych vlaken, tak s tim stravim ctvrt hodiny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49512
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » úte bře 5, 2024 4:28

Hmm vietgen a IP adresa z Viettel Corporation, to tu jeste nebylo #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49512
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod lojzmen » sob dub 13, 2024 19:54

Dnešní spamer "WcafiMible" se registroval 22.března 2024 a začal spamovat až dnes 13.dubna.
Má ve svém profile odkaz na webové stránky o viagře atd.

Jiné diskuzní forum, konkrétně subarufanclub cz, cituji z Pravidla SFC webu:
# První tři příspěvky nově registrovaného uživatele jsou schvalovány administrátory, moderátory webu. Tyto příspěvky se zobrazí na webu až v momentě jejich schválení. Do doby schválení prvních tří příspěvků nelze také odesílat a přijímat soukromé zprávy. Jedná se o ochranu proti spamu.

Nový uživatel má ve svém prvním příspěvku orámečkovanou větu přibližně tohoto znění: Vítej na foru SFC. Musíš napsat ještě dva příspěvky do fora, které schválí moderátoři, abys mohl psát příspěvky a SZ bez omezení.
To proto, aby nebyli zmateni nováčci, kteří si Pravidla SFC webu nepřečtou. Tzn. zpravidla všichni, že.

Mají zajištěno, že u zabanovaného uživatele se v seznamu uživatelů objeví nějaký znak a podle toho seznam členů občas promažou.
V našem seznamu "Členové" je, na první pohled, spousta čekajících spamerů.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1111
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » ned dub 14, 2024 2:07

V pondeli Vojtos udelal dve zmeny. Misto puvodni otazky je 3D captcha, ale nevypada, ze by to melo nejaky efekt. Spamboti se dal registruji (jen v patek 14) a problem to bude spis pro nove uzivatele.

Druha zmena je, ze prvnich 5 prispevku musi byt schvaleno moderatory. To nastesti funguje, spam od nove registrovanych botu uz vidime jen my a navic neni tak pracne se ho zbavit. Prispevky se daji (ne)schvalovat hromadne a ty neschvalene proste zmizi.

Zbyvaji spamboti, co se stihli zaregistrovat behem zimy. Obcas se nejaky probudi a provede to, co dneska. Postupne je banujeme, ale jsou jich registrovanych stovky. V seznamu bohuzel nevidime, ktere ucty jsou zabanovane a ktere ne, takze banujeme, az se projevi. Mazat ucty muze jen admin, coz je logicke a rozumne.

Takze aktualni stav ma k idealu daleko, ale mel by byt lepsi, nez predtim.

edit: koukam, ze je tu 6746 uzivatelu s 0 prispevky :shock: Akorat ze vsichni asi nebudou spamboti a hromadneho mazani bych se docela bal, aby to forum prezilo...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49512
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod Etheric » ned dub 14, 2024 6:42

mike píše:edit: koukam, ze je tu 6746 uzivatelu s 0 prispevky :shock: Akorat ze vsichni asi nebudou spamboti a hromadneho mazani bych se docela bal, aby to forum prezilo...

Jeden z nich je například Kraken. Někteří jsou občas aktivní, jiní už dlouho ne. Je jich tu dost, co mají registraci, ale nemají příspěvek.
Mnoho z nich jsou lidi, kteří se registrovali kvůli tomu, aby mohli formou SZ odpovědět na inzerát, ať už jde o výbavu či hledání parťáka. To vim na 100%, odpovědělo mi dost nově registrovaných s počtem příspěvků nula a pak už se tu neukázali (a kolik tu těch inzerátů je....). Jiní tu jsou jen kvůli tomu, že občas něco kupují v bazaru, ale nepřispívají.. Jak to budou mít nově registrovaní teď? Může se někdo nově registrovat a poslat SZ? Už bude lepší psát do inzerátů emailovej kontakt, ne jen "kontakt SZ"..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8165
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » ned dub 14, 2024 19:15

Hmm, mas bohuzel pravdu: Je nám líto, ale tuto funkci zatím nemůžete využít. Jste na fóru registrování teprve krátce a je potřeba, abyste se více zapojili na fóru pro povolení těchto funkcí.

Asi navrhnu Vojtosovi, at misto tohodle zavede schvalovani novych uctu moderatory. Prace s tim bude asi tak stejne a podchyti se to hned v zarodku. Idealni by bylo, kdyby boti neprosli automaticky, ale nevim, jestli je to realne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49512
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » sob kvě 11, 2024 18:04

Nemate nekdo kontakt na uzivatele deu? Vypada to, ze mu nekdo ukradnul ucet, jelikoz z nej prisel spam. Predtim tu nebyl tri roky.

Vim, ze je to nekdo z nalehko.cz, ale nevim, ktery z nich. Jestli ho nekdo mate, poslete mi ho pres SZ. Pripadne ho muzete upozornit rovnou. Dal jsem mu ban na dva dny, aby spamovani nepokracovalo. Vic bohuzel jako moderator asi udelat nemuzu a admina ted nesezenem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49512
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Předchozí

Zpět na Problémy