Nocleh v TANAPu mimo chaty ?

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Nocleh v TANAPu mimo chaty ?

Příspěvekod Mirimon » úte črc 5, 2011 9:01

Zdravíčko chtěl bych se zeptat jak to vypadá s noclehem ve vysokých tatrách mimo chaty vím že se jedná o tanap ale poslední info jsem tu našel okolo roku 2008 tak mě zajímají poslední zkušenosti.
Jednalo by se o přechod ve dvou lidech z Jalovce nad Liptovským Mikulášem k Skalnatému plesu převážně po tatranské magistrále.
Naposledy upravil pavproch dne stř bře 14, 2012 19:22, celkově upraveno 2
Důvod: Upraven nadpis. Taky nepíšeš já jsem franta novák z prahy.
Uživatelský avatar
Mirimon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: sob pro 25, 2010 10:42
Bydliště: Ostrava

Re: nocleh v tanapu mino chaty ?

Příspěvekod conny » úte črc 5, 2011 9:20

tak na to rovnou zapomen. je to vsude zakazany a pobliz takhle frekventovany cesty, je skoro jiste, ze si to pekne zaplatis. chata vyjde levneji.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: nocleh v tanapu mino chaty ?

Příspěvekod vonkreuz » úte črc 5, 2011 9:42

Plus počítaj s tím, že pokial najdeš pekné miesto na bivak, že nejsi první, kdo ho našel a rangeři - Tanapáci to tam poznají lépe než ty a dělají večerní šťáry a vybírají pokuty. A Tanapák nebo Ranger má na Slovensku status veřejného činitele, včetně základních pravomocí fízla.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Nocleh v TANPu mino chaty ?

Příspěvekod Mirimon » úte črc 5, 2011 10:52

Aj to jsem tušil ale zeptat jsem se musel :-) jen je škoda že člověk nemůže na trek aby se nemusel schovávat jako zločinec :-(
Dobrá tedy buď to naplánuji přes chatky nebo se ubytuji na jedné a budu jen tak trajdat po kopečkách :-)
Naposledy upravil Mirimon dne úte črc 5, 2011 12:27, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Mirimon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: sob pro 25, 2010 10:42
Bydliště: Ostrava

Re: Nocleh v TANPu mino chaty ?

Příspěvekod Indy » úte črc 5, 2011 12:13

uplne jednoducha uvaha... plati aj pro tatry, aj treba pro adr...

jsi na jejich hristi. znaji to tam, a kdyz vidi triedrem (pripad tater) jak se nekdo vecer nekam trousi, maji vicemene jasno v tom kde ho najdou.

druha vec je jak resit rano situaci kdyz je nad slunce jasnejsi ze jsi tam nekde musel spat, protoze jsi zespoda prijit nemohl, to by o Tobe vedeli.

tohle je mozne vyhrat az kdyz tam budes vic doma nez oni - az to bude na Tvojem hristi.

kdyz budes vedet aha, oni tady dnes ani nejsou, maji jine starosti, a najdes si takove fleky a takove pristupove cesty k nim ze o nich mozna ani nevi, anebo jim nestoji za to je kontrolovat (daleko, normalnim lidem nezname, nepouzivane, neni tam videt atd..)

ale samozrejme staci za sera hrknout do kosovky, pokud nebliknes nicim, bez ohne a sviceni a vyraznych barev to klidne vyjit muze, za sera rano zase ven ... cili splynout s okolim...

napriklad takto:
Přílohy
camo on couch.jpg
camo on couch.jpg (30.34 KiB) Zobrazeno 15135 krát
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Nocleh v TANPu mino chaty ?

Příspěvekod Indy » úte črc 5, 2011 12:14

jo, abych nezapomel, to je teoreticka diskuze ve smyslu rekneme sazky, slo by/neslo by.

neni to rada. nic takoveho nedoporucuju. zbytek viz EULA.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Nocleh v TANPu mino chaty ?

Příspěvekod Bandolero » úte srp 16, 2011 20:39

Potom ze tam nemame uz kamziky ked su plasene uz aj v noci. :evil:
Bandolero
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon říj 11, 2010 20:53
Bydliště: blizko LV (SR)

Re: Nocleh v TANPu mino chaty ?

Příspěvekod Tomas » úte srp 16, 2011 21:44

Kdyz se clovek ulozi na rozumnem miste, lze to bez problemu. :wink:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Nocleh v TANPu mino chaty ?

Příspěvekod Semo » úte srp 16, 2011 22:36

Neboj sa, vyraz. Aj medvede musia z niecoho zit.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Nocleh v TANPu mino chaty ?

Příspěvekod TooMooX » čtv srp 18, 2011 16:14

Nelze argumentovat nouzovým přespáním ? Jsi tam poprvé, nemáš světlo, zabloudil jsi, není telefonní signál. (samo že ho chytí pozdě večer/brzy ráno)
No co tak ti přinejhorším zavolají HZS tak nezapomenout pojistku :P
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Nocleh v TANPu mino chaty ?

Příspěvekod hrizly » čtv srp 18, 2011 19:20

V Tatrách už jsem strávil nocí - a nikdy nebyl problém.. Stačí když jdeš v září / říjnu po hřebeni Roháčů a kolik potkáš lidí co jdou natěžko. Když se člověk chová slušně tak neublíží nikomu a ničemu. A co se týče kamzíků, tak jsem kdysi v sedle pod Bystrou strávil večer a noc v blízkosti cca 20-ti členného stáda - sami přišli, jeden starý mě hlídal a ostatní se pásli, malí se honili.. Rozhodně ze mě nebyli vystresovaní.
hrizly
nováček
nováček
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned lis 7, 2010 18:08

Re: Nocleh v TANPu mino chaty ?

Příspěvekod budo » pát srp 19, 2011 0:08

Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Nocleh v TANPu mino chaty ?

Příspěvekod mike » pát srp 19, 2011 1:23

:twisted: k tomuhle vlaknu to sedi ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49527
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nocleh v TANPu mino chaty ?

Příspěvekod vonkreuz » sob srp 20, 2011 6:24

Včera mi říkala kamarádka rangerka/ochranárka, že její kámoš zrovna včera ze čtvrtka na pátek rozdal v Tatrach nekolik pokut slovakum, čechum i polakum za spani v kosovce. :mrgreen:

A ze čtvrtka na pátek když jsem šel noční procházku přes Fatru, tak v sedle Medziholie bylo cele stanové městečko ze 6ti stanu a dvou mimostanových spáču. Myslím, že ochranári by tam měli žně. :twisted:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Nocleh v TANPu mino chaty ?

Příspěvekod maximo » stř bře 14, 2012 19:16

Ahoj a vite nekdo presnou hodnotu pokut?Vzdycky tady ctu kdyz te chyti tak pekne zaplatis ale nidko tady nenapsal kolik cca co a jak.
maximo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: stř bře 14, 2012 19:11

Re: Nocleh v TANAPu mimo chaty ?

Příspěvekod TooMooX » čtv bře 15, 2012 7:24

Tak jsem se teď ptal kamarádky (strážkyně MF)

Kód: Vybrat vše
TooMooX (07:13:51 15/03/2012)
Tak kolik ? Nemáte někde ceník ?
XXX (07:15:53 15/03/2012)
max. môže od ochranárov dostať 66 eur, viac ani cent


Kdybys potřeboval vědět něco konkrétního tak se mužů zeptat... Myslím, ale že mi říkala že nemají pevný sazby. Vyprávěla mi, že kolega dával za lezení ledu 20e a druhému co měl rozbitý nos dal slevu. Ten to měl jen za 10e :D
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Nocleh v TANAPu mimo chaty ?

Příspěvekod maximo » čtv bře 15, 2012 14:23

:D takze plati ze kdyz si kamenem rychle natluces kokos tak 50 procent sleva :rolleyes: :lol:
maximo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: stř bře 14, 2012 19:11

Re: Nocleh v TANAPu mimo chaty ?

Příspěvekod mike » čtv bře 15, 2012 19:40

To uz by bylo efektivnejsi prastit strazce a sleva bude 100% :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49527
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nocleh v TANAPu mimo chaty ?

Příspěvekod pavproch » čtv bře 15, 2012 19:52

asiatka 1985, leden, lůčne sedlo mezi 3kopama a hrubou kopou, roháče, 07:00 ráno, Asi šest stanů a jedne prudič z tanapu.... začal vyvřiskovat, tím postupně vzbudil osádky všech vstaů, postupně to všechno rozmrzele vylezlo z tepla do zimy, v rukách cepíny a obklíčili prudiče.... aniž by padlo jediné slovo, prudič ztichnul, rozloučil se a odkráčel do doliny... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28411
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nocleh v TANAPu mimo chaty ?

Příspěvekod Voko » čtv bře 15, 2012 22:08

:smt023 :smt023 :smt023
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: Nocleh v TANAPu mimo chaty ?

Příspěvekod Chmeld4 » ned dub 15, 2012 9:20

To je tak. Sluníčko se začne naklánět a člověk rozbalí něco k snědku na vyhlídlém plácku a kochá se přírodou a když už nejni skorem vidět tak rozbalí stan a jde spát. Pak už mě nedostane ven ani tlupa tanapáků :D No a stávačka na šestou, páč nevěřim na ty co stávaj ve čtyři aby mě šli prudit že nahoře stojí stan.

btw: Na druhou stranu je dobře že tam ty prudiči sou. Nestojím o stanové tábory a bordel kolem :/
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Nocleh v TANAPu mimo chaty ?

Příspěvekod conny » ned dub 15, 2012 9:57

mike píše:To uz by bylo efektivnejsi prastit strazce a sleva bude 100% :twisted:


no beze srandy, nevim jestli to ted na slovaci uz nahodou neni utok na verejneho cinitele. abys nemel ubytovani na statni trovy dalsich par let :twisted:

co se tyce vstavani, strazci jsou jini nez ostatne deti. ja je potkala v sedum rano na Andrejcovej v NT, co je z civilizace taky docela kus.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Nocleh v TANPu mino chaty ?

Příspěvekod xgeorgeas » ned dub 15, 2012 12:29



Nedá mi to abych nereagoval. Na Slovensku jsem byl naposled s rodinkou loni v létě, konkrétně oblast Liptovského Mikuláše, pár dní Roháče. Protože jsme předtím (2005) byli na Slovensku s manželkou ještě než jsme měli děti, tak bych chtěl přidat několik postřehů co se týče narážek ve výše uvedené reklamě. Co je pozitivní změna od roku 2005, tak že dálnice je dostavěná až do Žiliny + pokračování dálnice za Popradem směr Košice. Na druhou stranu je vidět, že chybí veřejné finance třeba na častější údržbu trávníků ve městech - třeba Trenčín 2005 krásně posečený trávníky, a v roce 2011 tráva až po kolena. Na druhou stranu spousty podnikatelů v nejluxusnějších vozidlech (vláda tuto skupinu neumí efektivně zdanit stejně jako u nás =; ). Spali jsme celkem ve dvou kempech a to na Liptovský Maře a pak v Oravici. Liptovská Mara sice hezkej kemp, ale do noci randál z dětských atrakcí + ožralých nocležníků......a vcelku draho na můj vkus (16 éček za dva dospělý, dvě děti do pěti let, auto a stan). Děti škemrali, abychom zašli do Tatralandie.... Pro mě už nikdy víc, na většinu atrakcí s malejma dětma nemůžeš a jídlo nechutně předražený (dvě klobásy s chlebem, pivo 10°Kozel, fanta a dvoje hranolky pro děti asi 14 éček neber to). Takže jediný co jsme si za 44 Euro vstupnýho užili byla teplá voda v bazénech a malý skluzavky, který maj v CZ na každý letní plovárně navíc okořeněný neustálým pískotem buzerujících plavčíků a řevem z repráků.... Pak chceš jet kouknout na Dämenovskou jeskyni a jen parkovný je tam za 5 Euro, o vstupným se radši ani nebavím. Zkrátka se nedivím, že spousta lidí dá radši přednost přespat někde na černo (při horských přechodech to ani jinak nejde), nebo hledají nejlevnější alternativy. Ale abych nebyl jen negativní, tak třeba zmíněný kemp v Oravici byl v pohodě jak slušnou obsluhou, cenou, tak klidem, termální koupaliště pár metrů od kempu a krásné okolí. Zkrátka by si někteří bratia měli uvědomit, že cestovní ruch je živí a když budou neustále pokračovat s neurvalým navyšováním cen + zpoplatňování kdečeho, tak vzhledem k tomu, že je krize se brzy může stát, že lidi začnou preferovat jiný lokality. Pro mě je to třeba tak, že vzdálenost jižní Čechy - Slovensko je zhruba stejná jako jižní Čechy - Slovinsko a letos pojedu radši tam.
Naposledy upravil xgeorgeas dne ned dub 15, 2012 12:32, celkově upraveno 1
xgeorgeas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř bře 17, 2010 23:27

Re: Nocleh v TANAPu mimo chaty ?

Příspěvekod xgeorgeas » ned dub 15, 2012 12:31

Sorry za OT
xgeorgeas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř bře 17, 2010 23:27

Re: Nocleh v TANAPu mimo chaty ?

Příspěvekod Indy » ned dub 15, 2012 13:11

conny, to neni utok na verejneho cinitele, dnes AKA uredni osobu (kterym samozrejme jejich strazci davno jsou), ale PODEZRENI na utok na verejneho cinitele.

v pomeru 2:1 cili za presilovky podezrelych v pripade jejich rozumnych vypovedi se podezreni nejspis nepotvrdi. :)

vim ze to zni nudne, ale objevujte krasy spravniho / trestniho rizeni v demokratickych zemich!
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Nocleh v TANAPu mimo chaty ?

Příspěvekod j_dolezel » úte črc 3, 2012 9:25

Buďme rádi, že to tam takto mají.Je paráda, když přespáváte ve žďáráku jen vy sami někde pod stěnou.Nemáte okolo sebe bandu měšťáků co dělají bordel a nemají vztah k přírodě.Nanejvýš Vám bude dělat společnost kamzík nebo pár dalších lezců.
Jinak do Tater bych stan vůbec nebral.
Nad přírodou člověk nikdy nezvítězil, zvítězit však může nad svým strachem, nejistotou, či slabostí.
Uživatelský avatar
j_dolezel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: ned led 9, 2011 21:38
Bydliště: Brno


Zpět na Treking