Evidence prošlých tras

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod lojzmen » sob pro 17, 2022 17:29

Etheric -předpokládám, že jsi se díval taky na Xiaomi.
Začínali jako odštěpek od Huavei, kvůli embargu. Jak jsou na tom dnes, nevím.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1112
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Etheric » sob pro 17, 2022 17:47

Xiaomi má několik telefonů s IP68, který by vyhovovaly i po zbylé HW stránce. Ale to uživatelský prostředí, věčně se měnící systém po každý aktualizaci, to by mi vyhovovalo možná ještě míň než Samsung, kterej mi vůbec nevyhovuje :|
Nebude to jednoduchej výběr.. Primární jsou ty HW požadavky, uživatelský prostředí je něco, s čím budu mít asi problém u všeho, co je aktuálně v nabídce...

Kdybych kvůli práci nepotřeboval služby Google, vemu zas Huawei. V soukromí je vůbec nevyužívám, ale bohužel bez nich nemůžu pracovat. Soubory Google, dokumenty Google, tabulky Google,... všechno v práci je přes Google...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8172
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » sob pro 17, 2022 18:58

apuka píše:Jinak by se Ti na to logovani dal pouzit (zase - bez SIM, jen pro tento ucel) napr. Samsung XCover 5 nebo XCover 6 Pro.

Ach jo. Navrh pouzit mobil byl proto, ze uz ho ma tj. nemusel by kupovat nic noveho. Kupovat mobil jen kvuli logovani nedava smysl, to uz si muze rovnou koupit jen logger, ktery bude vyrazne levnejsi.

Mam pocit, ze tady se tocime v kruhu. Rozumny postup by byl, kdyby si Etheric nainstaloval Locus na svuj stavajici mobil, nejakou dobu ho zkousel a podle vysledku by se rozhodnul, co dal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49527
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Etheric » sob pro 17, 2022 19:13

mike píše:nainstaloval Locus na svuj stavajici mobil, nejakou dobu ho zkousel a podle vysledku by se rozhodnul, co dal.

Jo, to vidim jako rozumný. Mám uložený trasy z mapy.cz tak půjdu schválně to stejný a su zvědav, jak se ty hodnoty úplně stejný trasy budou lišit. Tohle můžu vyzkoušet.
Mám to takhle nastavený správně?
Screenshot_20221217_193814_menion.android.locus.jpg

Moc nechápu tu požadovanou přesnost gps, co to znamená
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8172
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » sob pro 17, 2022 20:01

milarepa píše:mike - tvá snaha neustále shazovat vše od Garminu už přešla do obsese, stejně si nakonec koupíš Fenixy 7, nebo Epix

:lol: pred lety mi tu jeden podobny tvrdil, ze si nakonec stejne koupim iPhone. Nestalo se tak a ani nestane. To bys mel byt ovsem rad, protoze kdybych to udelal, tak skoro jiste narazim na chyby v softwaru a budu o nich psat a takove veci pusobi fanatikum strasne ujimani. Mam to vyzkouseno na iPadu a iOvcich. Misto, abych z toho skakal nadsenim a klanel se smerem k Cupertinu, jak je mezi nima zvykem, pisu, jaka je to strasna sracka i konkretnimi duvody co nefunguje nebo funguje blbe :twisted:

Ohledne Garminu jsem naprosto konzistentni. Cokoliv, co jsem od nich mel v ruce, a nebylo toho malo, melo chyby nebo otravnosti v softwaru, ktere mi lezly na nervy. Jako programator je vidim a nezvyknu si na ne, protoze vim, jak by se to dalo udelat lip. Takze nevidim duvod to zkouset znovu a taky nevidim zadny duvod, proc bych si to mel kupovat. Nepotrebuju milion funkci pro hipstery, potrebuju nekolik malo funkci, ktere ale musi fungovat dobre. A tohle uz mam vyreseno asi tak od roku 2008. V roce 2018 se to jeste trochu vylepsilo a v zasade mi nic nechybi. Mozna se kouknu na Suunto 9 Peak Pro, az budou, ale neni to zadna priorita. Ja jsem prece nepsal, ze chci neco noveho :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49527
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » sob pro 17, 2022 20:08

Etheric píše:Mám to takhle nastavený správně?

V zasade jo. Ja mam teda podminky zaznamu AND tj. musi byt splneny obe (tohle je na zamysleni). A vypnuty zaznam pri vypnute GPS.

Etheric píše:Moc nechápu tu požadovanou přesnost gps, co to znamená

Nejsem si jisty, rekl bych, ze to eliminuje ulety, kdyz treba GPS uskoci o kilometr a zase zpatky. Nechal bych default.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49527
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod milarepa » sob pro 17, 2022 22:23

přijde mi, že máš vnitřní potřebu mít neustále nějakého nepřítele, a s ním být v permanentní válce.........dlouho to byly membrány, když už si s tím neustálým hejtem na ně byl víceméně směšný, tak ses přesunul na Garmin.........já Garmin používám každý den, a jsem s ním spokojen, ty jsi zamrzl v nějaké 10 let staré navigaci, a hejtíš vše, co je s tou značkou spojené.........nic o těch nových věcech nevíš, nepoužíváš je, v podstatě jim ani nerozumíš, ale víš, že jsou špatné, protože mají hodně funkcí, které nechceš..........sorry, to už je diagnoza..........ale je to tvůj boj, takže good luck
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 839
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » sob pro 17, 2022 22:36

:lol: njn, ty ses typickej fanatik, co vidi jen cernobile a kdyz ma nekdo k predmetu jeho obdivu jakekoliv vyhrady, tak hejti. A ano, nechapes, o zadnou valku nejde. Veci maji sve plusy a minusy a oboji je potreba zvazovat. Treba membrany maji jiste sve pouziti, ale taky sve nevyhody, nektere zasadni. Sranda je, ze ja o Garminu sam od sebe nic nepisu, to sem furt tahas ty, ale z kazde me reakce se muzes zblaznit :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49527
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod milarepa » sob pro 17, 2022 22:41

existuje konstruktivní kritika, a ta je potřebná, pokud bys nějakou tady předvedl, tak bych to ocenil a rád si o tom podiskutoval. Ty tady ale jen píčuješ, a na to se nedá reagovat............jen si ťukat na čelo
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 839
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » sob pro 17, 2022 22:44

mike píše:Ja mam teda podminky zaznamu AND tj. musi byt splneny obe (tohle je na zamysleni).

Na vychazce jsem se zamyslel. Kdyz to chces mit co nejvic automaticky, tak si nastav AND/obe (nevim, jak je to v ceske verzi) zaroven. Protoze je tak vetsi sance, ze se eliminuji pripadne chyby typu, ze stojis na miste se slabym signalem a GPS "pobiha" okolo. Druha strana mince je, ze by to to mohlo zkratit trasu v patologickych pripadech jako kdyz budes pobihat v uzkem kruhu, pujdes v uzkych serpentinach nebo pri logovani prevyseni na necem jako vlnovka o vysce par metru. Takove veci se u nas normalne v terenu nevyskytuji (uzke serpentiny obcas v Alpach) a eliminace chyb mi prijde podstatnejsi. Sam to tak mam a vysledky jsou dobre, ale je pravda, ze druhou moznost jsem nejspis ani nezkousel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49527
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » sob pro 17, 2022 22:48

milarepa píše:existuje konstruktivní kritika

Kritika soudruhu ano, ale konstruktivní! :D To si ze sociku jeste pamatuju.

milarepa píše:na to se nedá reagovat

A proc na to teda reagujes?

milarepa píše:jen si ťukat na čelo

To je v poradku, na mne tak pusobi vetsina tvych prispevku ;-)

Pokud sis nevsiml, tak tady resime Ethericuv problem s logovanim, aby to mel co nejjednodussi a nejlevnejsi a ty do toho tahas nejdrazsi hodinky, ktere jsou pro jeho ucely nesmyslne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49527
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod milarepa » sob pro 17, 2022 22:54

najdi mi příspěvek, kde ethericovi cpu nejdražší hodinky?

Mám pocit, že ses zacyklil, a už to je jen o tvém egu, přestává mě to s tebou bavit, nazdar
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 839
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » sob pro 17, 2022 23:06

milarepa 11.12.2022, 16:48 píše:hodinky určitě jo, kup si Fenix 6 od Garminu
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49527
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod oodoow » sob pro 17, 2022 23:42

Fenix 6 nejsou ani zdaleka nejdražší hodinky, takže to jen potvrzuje toto:
milarepa píše:mike absolutně nemá páru


Jinak ať si Eric koupí,co uzná za vhodné. Třeba ho bude bavit dělat se s excelem a poděkuje ti. :roll:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3122
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » ned pro 18, 2022 0:00

:roll: mam hledat ten, kde sem tahal Fenix 7? Dobre, tak tady, spokojen? Pise mi kraviny a pak si stezuje, ze na ne reaguju.

Hledal jsem ten prvni, kterym to zacalo. Fenix 6 je jeden z nejdrazsich a v tomhle pripade IMO overkill. Aktualne je rec o mobilu a Locusu, tedy ze si nic kupovat nemusi. Kdyz bude chtit, klidne muze zaznamy nasdilet i na tu Stravu, na to fakt zadne hodinky nepotrebuje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49527
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod oodoow » ned pro 18, 2022 0:13

mike píše::roll: mam hledat ten, kde sem tahal Fenix 7? Dobre, tak tady, spokojen?

Ne, nejsem spokojen, psal jsi, že je cpal Ethericovi, což je prostě lež. V tomhle příspěvku naopak píše:
milarepa píše:byla to ta nejlepší volba pro mě
Takže pravý opak, o Ethericovi tam není ani zmínka.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3122
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » ned pro 18, 2022 2:02

oodoow píše:psal jsi, že je cpal Ethericovi, což je prostě lež.

Najdi mi prispevek, kde jsem to psal. Muj prispevek. Kdyz nekoho verejne obvinis ze lzi, mel bys to mit sakra vyfutrovane.

Aby bylo jasno. V prispevku, na ktery milarepa reagoval, to puvodne bylo. Jenze mi hned docvaklo, ze mu puvodne cpal Fenix 6 a 7 sem zatahnul az pozdeji, a opravil jsem ho na aktualni podobu. Behem chvilky a jeste predtim, nez odpoved odeslal. Jemu to nevycitam, jelikoz si ho zrejme stihnul precist driv, ale kdyz oodoow psal sve odpovedi, tak uz to davno bylo takto.

@oodoow: nez budes reagovat, uvedom si, ze jsem to vubec nemusel psat a mohl te v tom nechat vymachat. Navrhuju se na tyhle nesmysly uz vykaslat a venovat se tematu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49527
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Etheric » ned pro 18, 2022 5:56

Včera jsem procházel nastavení Locus. Byla tam možnost, že to funguje jako hodinky - zmáčkneš start, pak stop a samo se to exportuje na stravu nebo jinam. Ale co bylo včera, nebývá dnes. Už jsem to nastavení prolezl snad 10x a nemůžu to nikde najít. V manuálu je jen návod na manuální export. Ale bylo to tam, viděl jsem to, jen to už nemůžu najít.... Že by se to ukázalo jen na začátku a pokud to nenastavíš, zmizí to? Nedává to smysl. Ale fakt to nikde nemůžu najít :-k
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8172
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod milarepa » ned pro 18, 2022 6:45

mike - definitivně ses odkopal, jsi jen malý zlý chudák, s kterým nechci mít už dále nic společného...

hodinky určitě jo, kup si Fenix 6 od Garminu, jsou v nich pokročilé metriky, mapy, slušné snímače, a z druhé ruky jich teď po Vánocích bude všude dost, bo lidé z nich přecházejí na Fenix 7....a můžeš mít relativně za pár peněz hodně slušné hodinky


z tohohle mého příspěvku, který přímo reagoval na ethericovou otázku, že by si pořídil nějaké starší hodinky z bazaru, jsi vytrhl jednu větu, zbytek, který tomu dává úplně jiný rozměr, díky své zlé ješitnosti už raději nedopsal.....takhle fungují naprostí zmetci, takže díky za zpěttou vazbu, my dva spolu končíme, je mi z tebe zle
Naposledy upravil milarepa dne ned pro 18, 2022 7:12, celkově upraveno 1
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 839
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Etheric » ned pro 18, 2022 6:57

mike píše:Protoze je tak vetsi sance, ze se eliminuji pripadne chyby typu, ze stojis na miste se slabym signalem a GPS "pobiha" okolo. Druha strana mince je, ze by to to mohlo zkratit trasu v patologickych pripadech jako kdyz budes pobihat v uzkem kruhu..

Když si odskočim cestou narvat něco, co tam roste, tak chcu tu čmáranicu kudy všudy jsem se motal, protože to jsou taky ušlý kilometry.
Zevrubná kontrola trasy doma nebude takovej problém, stačí letmo projet, nesmyslu bych si měl všimnout hned. Ty čmáranice, jak jsem hledal jídlo, tam nechám.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8172
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Etheric » ned pro 18, 2022 19:46

Co koukám do nastavení Locusu, je tam možnost připojit různý serepetičky - i loger přes usb. To by nemuselo být vůbec špatný, ušetřilo by to hodně baterie. Jen by ten loger musel mít kvalitní GPS modul nebo jak se tomu říká.
Ad Strava - furt jsem tu možnost, kterou jsem tam včera viděl /automatický export/ nenašel. Už na to nemám nervy, zkusím zítra...
Jde na Stravě mít všechno soukromý, aby to neviděl nikdo další? Nepotřebuju z toho dělat virál se statisíci sledujícími ultrahikery 8)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8172
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod apuka » ned pro 18, 2022 20:09

@Etheric: Ohledne nastaveni Locusu - nastav tam "mensi" presnost GPS, napr. 20 m (moc min ne, to potom dokaze trochu litat). Ja mam podminku zaznamu bodu stejne jako mas na obrazku. Jeste si zapni Zaznam pouze pri pohybu, at Ti nenacita nejake metry pri zastavkach (resp. to bude i tak, ale bude jich min).

Ta presnost GPS - podle mne je to o tom, ze pro zapis musi mit vypocteny rozptyl/nepresnost mensi nez nastavene. Je tam i moznost si zobrazit satelity a presnost - budes se mozna divit, ale obcas sice mas plno satelitu, ale on si spocte pomerne velkou nepresnost. Ano, muze to byt i tim uletem, co mike psal, ale taky kvalitou signalu.
Netusim, jak to pocita, ale mne tech 20 m dava nejlepsi vysledky. 100 m bylo moc, tam fakt trasa obcas na nekterych mistech byla hodne "cik-cak". Pri 5 a 10m se zase stavalo, ze body byly po delsich vzdalenostech, protoze mezi nimi nedokazal mit takovou presnost. U 10 m mene casto, ale stale vice, nez se mi libilo.

Na ten automaticky export by ses mohl zeptat na blogu Locusu na jejich strankach. Ja mam taky podobny dojem, ze jednou za cas to nekde najdu, ale protoze to nepouzivam, tak si to nezvolim - a priste, kdyz se na tu moznost chci podivat v nastavenich, tak to najdu pouze pri manualnim exportu.
mike píše:Nepotrebuju milion funkci pro hipstery, potrebuju nekolik malo funkci, ktere ale musi fungovat dobre. ... Mozna se kouknu na Suunto 9 Peak Pro, az budou
Hm... Zda se TI, ze s G. Fenixem dostanes "milion funkci pro hipstery" a chces se kouknout na nejvyssi model Suunta, kde mas plusminus stejny "milion funkci pro hipstery" - i kdyz priznam, ze nektere by se TI mohly hodit, napr. "dorovnavani" tras nejen z GPS ale i podle vsech ostatnych senzoru, co kupodivu funguje vetsinou docale dobre (podle Suunto 9).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16680
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Etheric » ned pro 18, 2022 20:18

apuka píše:100 m bylo moc, tam fakt trasa obcas na nekterych mistech byla hodne "cik-cak". Pri 5 a 10m se zase stavalo, ze body byly po delsich vzdalenostech, protoze mezi nimi nedokazal mit takovou presnost. U 10 m mene casto, ale stale vice, nez se mi libilo.

Tomu nějak nerozumím... Nechám těch 5 sekund a 10 metrů, trasu krom Locusu nahraju do hlavy, půjdu schválně mimo cesty a pak doma kouknu, jak moc přesnej ten záznam je. Do hlavy nahraju přesnou trasu, to mozek zaznamená, ale počítadlo vzdálenosti v hlavě nemám :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8172
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod apuka » ned pro 18, 2022 21:56

U 100m se stalo, ze zaznamenalo hodne bodu, ale pocital jejich polohu nepresneji (az na tech vypocitanych 100m), tj. ciste teoreticky muze byt kazdy bod mimo az o 100 m.
U 5/10 m byl problem, ze za jistych okolnosti se mu nedarilo dosahovat takovou presnost a tudiz zaznamenal jenom body, kdyz vypoctena presnost byla nizsi, nekdy po docela dlouhe vzdalenosti.
20 m bylo u mne takovy rozumny kompromis.
Tykalo se to hlavne nastaveni mereni kdyz cas A vzdalenost prekrocily nejakou hodnotu. Kdyz bylo cas NEBO vzdalenost, tak ten cas prinutil udelat zapis, ale ...

Proste, jak uz bylo parkrat receno, GPS Ti nespocita naprosto presne bod, kde jsi (a tudiz ani trasu na zaklade techto bodu), ale vypocitava to z udaju nekolika druzic. Bohuzel, jsou oblasti a meteorologicke i jine podminky, kdy je signal docela tristni (k tomu staci huste zarostly les, mezi skalami, budovami - ale taky nekdy husta "mlha", nebo spise chuze v mraku. Toto ne vzdy pusobi problem, ale nekdy (kdy, to se ptej vetsich odborniku) docela velke.
Jednou se mi dokonce stalo, ze jsem sel z lanovky na vrchol asi 15 minut, stezkou asi tak 10 m pod skalnatym hrebinkem za slunecneho jasneho pocasi a mel jsem jeden bod jak jsem vystoupil z lanovky a dalsi, druhy az na vrcholu, tj. za 15 minut/cca 350-450m nezaznamenal zadny dalsi. A to mel vyhled na vetsi pulku oblohy. Kupodivu cestou zpet mu stejna cesta nedelala zadny problem :((. Doted netusim, v cem byl tehdy a tam problem - mozna nejaka kratkodoba lokalni magneticka anomalie, kdo vi... (Nebo jsem mel zrovna nejakou vadnou aktualizaci Locusu nebo drajvru v mobilu???) Mam dojem, ze to bylo zrovna, kdyz jsem v Locusu mel presnost GPS nastavenou na defaultnich 100m, bo kratce pred dovolenou jsem si tehdy Locus instaloval prvnikrat a jeste jsem se s nastavovanim nehral.

Muzes rict, ze to byl problem mobilu - ale to byl (tehdy) o generaci starsi, zato vynoveny najvyssi model Samsungu, kde jen vynechaly barometr a dali horsi fotak, jinak soucastky zustaly (no, zbyly na sklade a co by s nima delali, ze jo?). Taky asi pet let poctive a velice slusne logoval jine trasy, nekdy dokonce presneji nez specializovany Garmin eTrex 35x. No a tu samou cestu jsem sel v prubehu let nekolikrat (s tim samym i dalsim mobilem) a Locus mi ty ostatne pripady pekne logoval.

Ale upozornuji Te, ja mluvim o nastaveni parametru "Pozadovana presnost GPS" na tom Tebou vlozenem obrazku nastaveni profilu zaznamu. Ne o parametrech "Vzdalenostni interval" a "Casovy interval" - ty s tou presnosti primo nesouvisi. Ty udavaji, jakou minimalni namerenou vzdalenost musis ujit, resp. jaky je minimalni casovy rozdil mezi dvema bezprostredne nasledujicimi zaznamenanymi tratovymi body.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16680
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » pon pro 19, 2022 16:00

milarepa píše:z tohohle mého příspěvku, který přímo reagoval na ethericovou otázku, že by si pořídil nějaké starší hodinky z bazaru, jsi vytrhl jednu větu, zbytek, který tomu dává úplně jiný rozměr, díky své zlé ješitnosti už raději nedopsal

Jasne, proto jsem tam dal link na prispevek, aby si ho kazdy mohl snadno precist cely :roll: Hysterko.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49527
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » pon pro 19, 2022 16:18

apuka píše:Zda se TI, ze s G. Fenixem dostanes "milion funkci pro hipstery" a chces se kouknout na nejvyssi model Suunta, kde mas plusminus stejny "milion funkci pro hipstery"

Pisu, ze se kouknu, ne ze si je koupim ;-) Koukal jsme uz na puvodni Suunto 9 a nekoupil. Mj. proto, ze jsou moc velke, tohle by mi na ruce vadilo. Ovsem ten novy model vypada podle rozmeru priblizne stejne, jako ty, co nosim, takze mozna tenhle duvod odpada, ale nejdriv bych si je musel pripnout na ruku.

Pro mne je jedina motivace ke koupi takovych hodinek usetrena vaha loggeru na vicedennich akcich. Ten ma 102 g a hodinky by ho musely 100 % nahradit, abych ho mohl nechat doma. Ja mu teda rikam logger, ale ona je to vlastne nemapova GPS s diplejem. Primarni je pro mne zaznam trasy s vyskovym profilem a jeho kvalita plus aspon 50 hodin logovani, coz uz by dnes snad slo. Dal obcas pouzivam POI, treba souradnice bivaku, ktere na mapach nejsou vzdycky spravne, uz jsem bloudil v mlze 50 m od bivaku, jelikoz na mape byl o kus posunuty. Taky neni spatne se kouknout na zaznam, abych videl smer a tvar, zrovna vcera to pomohlo, kdyz jsme v mlze a snehu lehce zabloudili a otocili se o 180 stupnu. Taky se uz parkat hodil navrat po trase. Na to vsechno je potreba displej, hodinky maji celkem maly, ale jeste by to snad slo. Mapu nepotrebuju a nechci, na tu je mi maly i mobil. Vsechno ostatni je navic nebo nice to have, ale zakladni funkcnost musi byt stejna nebo lepsi, nez co uz mam, a to prekvapive neni tak jednoduche. Vlastne kdyby ten logger mel barometricky vyskomer, tak je pro me ucely temer dokonaly. To zas umi muj mobil s Locusem, jenze tam je zas problem spotreba, pouzitelny jen na jednodenni akce a mimo zimu.

Furt mi teda vadi nutnost dobijeni, abych neprisel o cas, ale to bych mozna prezil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49527
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod apuka » pon pro 19, 2022 17:21

mike píše:Pro mne je jedina motivace ke koupi takovych hodinek usetrena vaha loggeru na vicedennich akcich. Ten ma 102 g a hodinky by ho musely 100 % nahradit
Ono to nahradi, ale...

Zrovna u Tebe bych pocital, ze by Ti docela mohlo vadit, ze si data (trasy) stahnes prakticky pouze do aplikace a az odtud je muzes exportovat ven, abys je zpracoval v Exceli. Myslim, ze prave toto takto zustalo i u Suunto 9 Peak Pro (rekl bych, ze podobne budou fungovat nesjpise vsechny hodinky, i Garminy - toto je ted IN, ne stahovani na PC).
Vahove bys usetril, to je jasne - hlavne pokud nepotrebujes vyuzivat pro Tebe aktualne "zbytecne" senzory. Muzes si odlozit pasek na ruku a nahradit jej cimkoliv, muzes hodinky pripojit jako logger nekam do kapsy sve nebo ruksaku - je tam standardni uchyceni reminku, takze zadny problem neco najit.
Ohledne presnosti GPS - mas tam vice systemu a vice satelitu. Ale nejsem si plne jisty, ze ty novejsi GPS cipy jsou opravdu presnejsi nez stare (plati pro vetsinu novejsich hodinek i mobilu, ktere maji Sony cipy - a asi malokdo tam dava jine, protoze Sony jsou na spotrebu nejuspornejsi bezne cipy).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16680
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » pon pro 19, 2022 18:08

apuka píše:Zrovna u Tebe bych pocital, ze by Ti docela mohlo vadit, ze si data (trasy) stahnes prakticky pouze do aplikace a az odtud je muzes exportovat ven, abys je zpracoval v Exceli.

Tohle mi vadi celkem dost, ale jestli se z aplikace da vyexportovat puvodni zaznam, tak by to slo. Jinak ja data v Excelu nezpracovavam, tam zapisuju vysledky :) Na zpracovani je GPX editor.

apuka píše:Vahove bys usetril, to je jasne - hlavne pokud nepotrebujes vyuzivat pro Tebe aktualne "zbytecne" senzory. Muzes si odlozit pasek na ruku a nahradit jej cimkoliv, muzes hodinky pripojit jako logger nekam do kapsy sve nebo ruksaku - je tam standardni uchyceni reminku, takze zadny problem neco najit.

Az tak setrit nepotrebuju, hodinky chci na ruce. Myslel jsem usetrit na vaze loggeru. Hodinky stejne nosim i ted, nove by proste nahradily jak tyhle, tak logger.

apuka píše:Ohledne presnosti GPS - mas tam vice systemu a vice satelitu. Ale nejsem si plne jisty, ze ty novejsi GPS cipy jsou opravdu presnejsi nez stare (plati pro vetsinu novejsich hodinek i mobilu, ktere maji Sony cipy - a asi malokdo tam dava jine, protoze Sony jsou na spotrebu nejuspornejsi bezne cipy).

Tohle by se prave muselo zkusit. Novejsi chipsety jsou citlivejsi, ale do hodinek se nevejde tak velka antena. Taky zalezi na konkretnim chipsetu a algoritmech, ktere pouziva. Treba muj stary Sirf III logger drzi trasu lip, nez vyrazne novejsi v mobilu. Porovnaval jsem stejne trasy logovane obema a ta z loggeru je hladsi. Rozdil neni velky, ale je viditelny.

Njn, tohle jedine vyzkouset. Stejnou trasu zalogovat vice zpusoby a pak porovnat vysledky. Mozna to casem udelam, ale jak jsem psal, neni to priorota. S dosavadnim zpusobem i vysledky jsem spokojen, v podstate jde hlavne o to, ze hodinky, co mam, nevydrzi vecne a jednou je nahradit budu muset.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49527
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » pon pro 19, 2022 18:26

Etheric píše:Včera jsem procházel nastavení Locus. Byla tam možnost, že to funguje jako hodinky - zmáčkneš start, pak stop a samo se to exportuje na stravu nebo jinam. Ale co bylo včera, nebývá dnes. Už jsem to nastavení prolezl snad 10x a nemůžu to nikde najít. V manuálu je jen návod na manuální export.

https://docs.locusmap.app/doku.php?id=m ... cks:export zkus sekci 2 Set it up / Export type. Je tam i Strava.

Etheric píše:Když si odskočim cestou narvat něco, co tam roste, tak chcu tu čmáranicu kudy všudy jsem se motal, protože to jsou taky ušlý kilometry.

Zalezi na tom, jak daleko se motas. Abys nedopadl jak ti, co maji cely den na ruce krokomer a na cestach na zachod a do kuchynky jim to napocita tisice kroku a pak jsou spokojeni, kolik maji pohybu :D Typicke mezi ITaky, zvlaste temi prostorove vyraznejsimi ;-)

Etheric píše:Zevrubná kontrola trasy doma nebude takovej problém, stačí letmo projet, nesmyslu bych si měl všimnout hned. Ty čmáranice, jak jsem hledal jídlo, tam nechám.

Nepsal jsi puvodne, ze nic takoveho delat nechces? Ale ano, neni to zadny problem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49527
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod oodoow » pon pro 19, 2022 18:38

mike píše: V prispevku, na ktery milarepa reagoval, to puvodne bylo.

No, takže jsi to psal. Já opravdu nebudu pokaždé zkoumat všechny tvé bláboly o hispterech a hodinkách v tomhle vlákně, jestli jsi náhodou něco nezeditoval. Přečíst si to jednou je až moc. :roll: Stejně tak si nebudu nic futrovat, že bych si dělal printscreeny.
mike píše:mohl te v tom nechat vymachat

To nechápu jak vymáchat, však bych si to mohl zpětně zeditovat taky, že jo. :twisted:

Jinak super, že ses chytil za nos a opravil si to. Jen k tomu mám dvě věci:
1. Když něco opravuješ, je dobrý tam napsat - "edit: a z čeho na co to měním a proč" jinak je v tom pak bordel.
2. Přepsal jsi to zase blbě, Milarepa vůbec netahal nejdražší hodinky do Ethericova výběru, jenom reagoval na můj post, proč si vybral ty velké drahé, když by mu na trénink na maraton stačily levnější menší lehčí.. Takže to můžeš klidně zeditovat znovu. Třeba už to pak bude konečně správně a i s tím "edit:..:" [-o<
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3122
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

PředchozíDalší

Zpět na Treking