Krušné Hory - přechod

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Krušné Hory - přechod

Příspěvekod Chmeld4 » stř čer 18, 2014 9:41

Kromě topicu ohledně sněhového zpravodajství mi tu nějak chybí něco o tomhle pohoří.
Nohy mě svrbí že bych někam zase vyrazil na procházku :wink:
Rád bych věděl odkud/kam se nejčastěji chodí přechod?
Chodí se vůbec, nebo se jezdí jen na kole, protože se mi nějak moc nedaří najít že by to vůbec někdo chodil :-k
Co na trase určitě neminout za zajímavosti :)
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Krušné Hory - přechod

Příspěvekod scinkk » stř čer 18, 2014 13:50

Taky mam drive ci pozdeji prechod v planu, zatim pocitam s tim, ze trasa povede priblizne po hranicich a po E3. Hadam ze vyslovene prechodova trasa neni. I ta E3 neni imho uplne dobre zvolena trasa.
Par vikendu zpet jsem si prosel behem dvou dnu okoli Jiretina a Cinovce, takze budu asi zacinat ci koncil nekde v teto casti.
V tyhle casti je treba pekna Pukla skala

Obrázek

louky za Moldavou

Obrázek

a pekna cast trasy je Flajsky plavebni kanal za Jiretinem

Pokud ma clovek dost casu, tak bych koncil ci zacinal v Decine. Cinovec - Komari Hurka - Tiske steny - Decinsky sneznik - to je pekna trasa.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Krušné Hory - přechod

Příspěvekod mike » stř čer 18, 2014 15:23

Prosel jsem (na nekolikrat) usek mezi Decinem a Litvinovem. Jak pise scinkk, Decin - Sneznik - Ostrov - Tiske steny je pekna trasa. Od Komari Hurky na zapad je to takovy plochy hreben, neco jako Jizerky nebo Brdy. Neni to spatne, porost je castecne zakrsly, jsou tam vresoviste, akorat to chce minimalizovat useky po asfaltu a sotoline, kterych bohuzel neni malo. Taky tam rostou nechutne velke vetrniky ;-) Je dobre pocitat s tim, ze nahore docela fouka a je tam celkove chladneji.

Neni to jako Ceske Stredohori nebo Luzicke hory, abych tam jezdil kazdou chvili, ale jednou za cas, proc ne. Doporucuju se kouknout k prehrade Flaje, zvlast na konci je to pekne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49527
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Krušné Hory - přechod

Příspěvekod Chmeld4 » stř črc 30, 2014 16:02

Ok, takže tenhle týden měl být věnován Krušnejm jak sem si nedávno vymyslel. A protože nejsem žádnej srabík tak sem si vysnil trasu pořádnou a to z Kraslic až do Děčína :twisted: Jak se ukázalo mělo to pár trhlin. Celý tento týden rosničky předpověděly déšť, ale to sem zkušeně ignoroval, páč teplo mělo být furt. Inu dopadlo to tak že sem to po "třech" dnech zabalil. Voda by mi tolik nevadila, tepla bylo taky až dost, ale .... ty asfaltky a šotolinové cesty ?! Myslím že nepřeháním když řeknu že 90% cesty co jsem našel jako turistickou bylo za trest. Můžu tady u nás na jihu chodit po lesích po cestách a bude to příjemnější. Pohorky na takových cestách naprosto ztrácí význam. Možná si jen nebudete házet tolik písek do bot a bude krapet lepší ochrana proti vodě, ale i to by jste po pár dnech vyměnili za měkčí obuv.
Jinak turistu sem nepotkal ani jednoho ... cykloušů hodně. Asi to všichni věděli jak to tam je :D
Jinak suma sumárum:
1.den: Kraslice -> Rudné - 18km (večer sem krapet minul jedno rozcestí a tak sem šel lehce jinak)
2.den: Rudné -> rozcestí Pod Špičákem - 35km
3.den: rozcestí Pod Špičákem -> Kovářská - 20km

První den sem začínal cca ve 2 odpoledne a značení v Kraslicích nic moc teda :/
Třetí den sem to zabalil taky ve 2 odpoledne po 12km zelené turistické po silnici :evil:

Momentky které bych chtěl vypíchnout:
-Cestou z Prahy do Karlových Varů v autobuse říká tak 8-9 letý chlapeček své mamince:"Praha je divné město. Lidé tam dělají divné věci."
-Krušnohorci jsou hlasití a zřejmě i upřímní lidé, protože jsou schopní na sebe řvát na libovolnou vzdálenost i to že dotyčná:"má pěkně velký kozy".
-Každá ves/město má alespoň 3 hotely na prodej a třetina baráků je vhodná na stržení.
-Místní říčky jsou často zabarvené do červena ... zřejmě díky vysokému obsahu železa, které se zde dříve dost těžilo.
-Mrtvý rybník u Božídarského rašeliniště bývá zřejmě mrtvý jen pokud člověk nenatrefí na cyklonudistický oddíl.
-Policii se nelíbíte pokud procházíte kolem chatařské oblasti. Rádi i zastaví aby si udělali vaší fotečku do alba. Taky je to možná tím že máte sestřih na 3mm.
-Místní mají zvláštní zálibu v tvoření dřevěných domečků pro NEpitné prameny. Prostě si to tak šinete po cestě a najednou dřevěná boudička z které trčí trubka, voda teče a nápis "Voda není pitná."
-Klínovec může být hezký v zimě když je všechen ten beton a neudržovaný hnus zapadaný sněhem, ale v létě je to všechno na strhnutí kromě té renovované rozhledny, která je vedle toho polorozpadlého hotelu jak pěst na oko.
-Ve zdejších lesích rostou opravdu pořádné hřiby.
-Srnčí má podivný zvyk pobíhat kolem stanu půl noci.
-Většina hospod točila Gambrhnus :/
-Autobusáci nechtějí příplatky za bagáž.


Na závěr bych chtěl říct, že se možná někdy donutím k tomu to dojít ... v lepším počasí a lépe zvolené obuvi to bude dozajista příjemnější (pokud tedy budu mít chuť na silniční turistiku). Jinak se to celkem dobře dá doporučit na kolo, protože nesjízdnou trasu zde zřejmě nejde najít :D

Konec konců ... zážitky nemusí být kladné, ale hlavně intenzivní 8)
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Krušné Hory - přechod

Příspěvekod fps » stř črc 30, 2014 16:59

Chmeld4 píše:ale .... ty asfaltky a šotolinové cesty ?! Myslím že nepřeháním když řeknu že 90% cesty co jsem našel jako turistickou bylo za trest.

mam prošlé cca všechny větší či menší kopečky co jsou u nás, a není přeci problém naplánovat trasu po nezpevněných cestách, mimo turistické trasy, já to tak dělám vždy, jenom těžší pasáže chodím po značených turistických trasách, podle mě je o hodně víc turistických cest vedoucích po asfaltkách v Beskydech, Jizerkách nebo na Šumavě, po nezpevněných cestách nachodím cca 80% kilometrů
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Krušné Hory - přechod

Příspěvekod progym » stř črc 30, 2014 17:34

To Chmeld: hezký sumář =D> :lol:
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Krušné Hory - přechod

Příspěvekod Chmeld4 » pát srp 1, 2014 0:00

fps: jj nejsem tak zkušený abych to naplánoval jen tak mimo cesty. Možná kdybych to vzal opravdu po hranicích od patníku k patníku tak bych byl spokojenější :wink:

progym: dík ... Krušný jsou opravdu inspirativní kousek země :wink:
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Krušné Hory - přechod

Příspěvekod fps » pát srp 1, 2014 8:47

chození po hranici je u nás praktici to nejlepší kudy se dá jít, žádný lidi, žádné zpevněné cesty, a na tohle nepotřebuješ žádné extra zkušenosti, najdeš první hraniční kámen, a pak už jdeš jenom podél nich, je to prakticky to samé jako když jdeš po turistických značkách
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Krušné Hory - přechod

Příspěvekod Wolfi » pát srp 1, 2014 10:18

Jsme se taky toulali v podobné lokalitě, a jiné části znám z předchozích akcí, takže turistické značky bych též doporučil téměř výhradně na kole. Protože chodit pěšky po vyasfaltované cestě mě dost irituje. Ale na kolo fajn. Zpevněných cest je i v krušných horách v lese dostatek právě díky zde proběhnuvší imisní kalamitě.




Co se týká nápadu jít po hranici tak né všude je nedaleko pěkná signálka pro cyklisty tak jako je v českém lese. Naopak některá místa jako je okolí Přebuzy je po hranici téměř neprůchodná a to jednak díky rašelinému terénu tak z důvodu toho že část území je teď již v NPR.

jinak hory jsou to moc pěkné :-)
Obrázek
Naposledy upravil Wolfi dne úte lis 4, 2014 21:23, celkově upraveno 1
Dobrodružství začíná tam kde končí komfort.
Uživatelský avatar
Wolfi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 319
Registrován: čtv čer 10, 2010 7:48
Bydliště: Předměřice n.J.

Zákaz vstupu

Příspěvekod JohnyFK » pon zář 22, 2014 8:22

Původně jsem to chtěl dát do stížností protože mne pěkně nasrštvalo když jsem v šest hodin večer uviděl tuhle cedulku před lesem kam jsem mířil, ale tady to bude lépe dohledatelné pro někoho kdo by tam třeba jel...

Nikoho jsem nepotkal, ani v noci jsem žádnou střelbu neslyšel, ale nebyl to příjemnej poctit jít tmavym lesem a vědět, že je okolo myslivců s prstem na spoušti víc než obvykle. Jedná se o oblast nad Horní Blatnou.

EDIT: Příslušná vyhláška s vymezením území
Přílohy
zakaz.jpg
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Krušné Hory - přechod

Příspěvekod JohnyFK » pon zář 22, 2014 8:31

Abych jen neodrazoval od návštěvy Krušných hor - východ slunce z Meluzíny.
Přílohy
meluzina.jpg
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Zákaz vstupu

Příspěvekod mike » pon zář 22, 2014 15:05

JohnyFK píše:Původně jsem to chtěl dát do stížností protože mne pěkně nasrštvalo když jsem v šest hodin večer uviděl tuhle cedulku před lesem kam jsem mířil...

Docela sila. Chapu, ze divocaci jsou premnozeni a je potreba je zlikvidovat, ale zakaz vstupu na 3 mesice?! To mi prijde jako slusna svevole.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49527
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Krušné Hory - přechod

Příspěvekod sobb » pon zář 22, 2014 17:09

na velice podobnou záležitost jsem dneska narazila na netu ohledně Brdů :evil:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Krušné Hory - přechod

Příspěvekod martinnakole » pon zář 22, 2014 20:18

mike píše:Docela sila. Chapu, ze divocaci jsou premnozeni a je potreba je zlikvidovat, ale zakaz vstupu na 3 mesice?! To mi prijde jako slusna svevole.

Tak když budeš bivakovat v lese, nad ránem si půjdeš odskočit a myslivec tě omylem zastřelí místo jelena, tak je to tvoje chyba, neměls tam co dělat, a myslivec možná nepůjde sedět za katr na tak dlouho. Víc bych v tom nehledal.
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Krušné Hory - přechod

Příspěvekod fps » pon lis 3, 2014 21:55

doporučuji trasu Rotava - Komáří vrch - Špičák - Jelen - Jeřábí vrch - Bučina - Zaječí vrch - Liščí hora - Tisovský vrch - Dračí skála - Vlčinec - Oldřišský vrch - Ostrov http://www.mapy.cz/turisticka?mereni-vz ... 9dsdqxZ4Pq, a když vám vyjde počasí tak jako mě, tak to je pak paráda, babí léto v listopadu je moc pěkný
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Krušné Hory - přechod

Příspěvekod dudy » úte lis 4, 2014 8:14

Hergot, jak to, že to sem pustí fotku 1631 x 525?
Já jak to nezmenšim na předpisovejch 800 x 600, tak to na mě kvičí.
Ale zas se pak nemusí jezdit zleva do prava, jak u blbejch.
Poprosil bych Wolfiho:
Zmenši to, prosím.
Díky
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3966
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP


Zpět na Treking