Turistický úväzok pre dvojročné decko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Turistický úväzok pre dvojročné decko

Příspěvekod wawrik » úte dub 7, 2015 9:05

Existuje niečo ako lepší úväzok pre dvojročné dieťa? Myslím také tie popruhy, za ktoré ho rodičia držia, aby šarkan nezdrhol - ale v kvalitnejšom prevedení. Tie bežné, čo sa predávajú v mamičkovských obchodoch, sú nedostatočné. Vyzerajú takto:
images.jpg
images.jpg (5.24 KiB) Zobrazeno 3378 krát
Bohužiaľ sa z týchto dokáže malý veľmi rýchlo dostať, ja by som potreboval niečo, z čoho sa nevyšmykne. Ani keď sa dajmetomu zrúbe z okraja chodníka a budem ho držať len na popruhu, takže to musí byť zaistené aj medzi nohami a celé to musí udržať tak 15-20 kíl.

Existuje niečo také? Alebo - nemáte niekto niečo podobné ušité? Ono by sa to dalo celkom jednoducho ušiť, ale náš stroj dva nylonové popruhy cez seba neprešije. Horolezecké detské úväzy sú príliš komplikované a zložité, navyše ja potrebujem mať karabínu vzadu medzi lopatkami. Veľmi jednoducho by sa to ešte dalo urobiť z prsného úväzu (ako na foto nižšie), ale neviem nájsť taký vo veľkosti vhodnej pre dvojročné dieťa.
item3630_l370[1].jpg
item3630_l370[1].jpg (27 KiB) Zobrazeno 3378 krát

Nejaké iné nápady?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Turistický úväzok pre dvojročné decko

Příspěvekod pickard » úte dub 7, 2015 10:24

http://www.edelrid.de/Edelrid/Sports/Klettergurte/Fraggle-sahara-oasis.html

Se vyrábí i v opravdu malé velikosti + to má navazovací oko vzadu.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Turistický úväzok pre dvojročné decko

Příspěvekod wawrik » stř dub 8, 2015 8:01

Hľadám skôr niečo jednoduchšie, ale ak nič nevymyslím, aj toto bude dobré. Oko vzadu je paráda, akurát vpredu to potrebuje druhú karabínu s poistkou, tým plastovým prackám veľmi neverím... V každom prípade dík za tip.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Turistický úväzok pre dvojročné decko

Příspěvekod booze » stř dub 8, 2015 19:11

Mamut elephir nebo podobny nazev. Predni cast svazana osmickovym uzlem prechod na krizeni pod lopatkama tam lodak a na muj sedak opet osmicka.
wawrik píše:Ani keď sa dajmetomu zrúbe z okraja chodníka a budem ho držať len na popruhu, takže to musí byť zaistené aj medzi nohami a celé to musí udržať tak 15-20 kíl.

nemas sanci v ruce udrzet.

wawrik píše:Ono by sa to dalo celkom jednoducho ušiť, ale náš stroj dva nylonové popruhy cez seba neprešije.

Jaky mas stroj? Musis pouzit Leather jehlu prosije mi to i obyc stroj.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Turistický úväzok pre dvojročné decko

Příspěvekod apuka » čtv dub 9, 2015 7:34

Ja bych si na venceni radeji poridil psa :-).
Jinak si myslim, ze tu muze byt ponekud kontraproduktivni pro to decko, ale to je jen muj nazor.
A nedival jsi se i mezi lepsimi postroji pro psy? Ted si nedelam prdel, myslim vazne - jsou delane i na vsechny ctyri nohy (nebo se daji jednoduse doplnit pasky na nohy jen aby se nevysmykl z toho) a udrzet by urcite mely vice jak tech 20 kg. (Jo a z ceho se nedostane inteligentni pes, nedostane se z toho ani decko - teda pokud nevycvakne karabinu, coz maloktery pes dokaze :-))
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16678
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Turistický úväzok pre dvojročné decko

Příspěvekod wawrik » čtv dub 9, 2015 7:35

booze: Stroj je nejaký lacák so slabým motorom.

Mammut Elephir som pozeral cez víkend, nemá oko vzadu. A celkovo by som sa horolezeckým úväzkom radšej vyhol...

Inak v ruke malého udržím v pohode - predsalen sa nebavíme o lezení, ale iba ako o poistke pred zošmyknutím z bežného chodníka, takže malého stačí udržať v nejakom prudšom svahu, nie vo vise. A v lezeckých vložkách (typu reťaze pod Jahňacím štítom alebo Roháče) putuje do nosiča.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11


Zpět na Treking