Pěšky na Sněžku v zimě - potřebuju poradit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Pěšky na Sněžku v zimě - potřebuju poradit

Příspěvekod Andreev » čtv pro 13, 2007 21:38

Ahoj,

chystám se teď s kamarády v zimě na Sněžku z Pece pod Sněžkou a potřeboval bych poradit jestli si vzít sebou (půjčit) sněžnice a jestli se to dá stihnout nahoru a dolu ve sněhu za 6-7 hodin? V létě to chodím za 5 hodin v pohodě. Nevím totiž jestli je to tam prošlapané. A pak ještě zvažuju jestli si vzít latoka, kde kapuce nechrání tolik dobře bradu a obličej nebo jestli si vzít zátěrovou lehkou bundu s pořádně tvarovanou kapucí. Taky bych potřeboval poradit zda je lepší jít nahoru přes Růžohorky, přes Obří důl nebo tou třetí cestou která nevím jak se jmenuje. :wink:

Díky za rady! :D
Uživatelský avatar
Andreev
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát srp 10, 2007 17:21
Bydliště: Praha

Příspěvekod sx02 » čtv pro 13, 2007 22:00

no pokud se nepletu tak obrak je pres zimu trvale zavrenej, takze ten bych vyloucil, treti cesta pres lucni - tak to je moc hezka cesta ale i v lete je to dobrej pulden takze ti zbejvaj ruzohorky.
A mas to. :mrgreen:

Jo a na sneznicich jsem v zivote nebyl....
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod Andreev » čtv pro 13, 2007 22:28

Hledal jsem na webu horské služby a tam jsem uzavírky nenašel :(

Jo ta třetí je přes Luční! Skleróza.

No tak lidi, to tu nikdo nebyl v zimě na Sněžce?
Uživatelský avatar
Andreev
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát srp 10, 2007 17:21
Bydliště: Praha

Příspěvekod chonga » čtv pro 13, 2007 22:33

skoro bych řek, že byl, tuším to tu někdo zmínil :(( . dej tomu vláknu čas. zítra až budeme v rachotě budovat hodnoty, tak se určitě někdo ozve nebo si vzpomene. :wink:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod Nemo » čtv pro 13, 2007 23:21

Vem to lanovkou, sněžnice nepotřebuješ a za 6-7 hodin to určo stihneš :-)

Na sněžce jsem byl předminulou zimu na běžkách, jeli jsme ale cestou od Luční. Pod kopcem jsme hodili běžky na rameno a šli jsme pěšo. Šlo to v pohodě, ale na druhou stranu tudy chodilo docela dost lidí, takže to bylo relativně prošlapaný. Pokud si dobře pamatuji, tak jsem se sněžnicema nikoho neviděl.
"Neexistuje špatné počasí, pouze špatné vybavení."
Nemo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob pro 1, 2007 21:23
Bydliště: Praha

Příspěvekod brhel » čtv pro 13, 2007 23:26

obří a modrý důl bývají když je hodně sněhu zavřený.

ale pokud vyrazíž za mrazu a za svítání, tak by nic spadnout nemělo... :-)

jinak: pec - výrovka - luční - sněžka = "klasika"
pomezní boudy - jelenka - snažka = nejmenší převýšení, ale děsnej vopruz a vleče se to
pec / velká úpa - růžohorky - sněžka = klasika

obří důl je až ke kapličce určitě schůdný, neb tam jsou chaty, od kapličky, kde končí afaltka a cesta stoupá to asi bude na sněžnice

z růžohorek to je na boty případně sněžnice a zbatek běžky
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod Hafi » čtv pro 13, 2007 23:47

mam pocit ze clanek popisujici zimni vystup na snezku byl nekdy loni v zime na HD... :oops:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8442
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Horal Fanda » pát pro 14, 2007 0:48

Já a hory - dva nerozluční přátelé. Horal Fanda
Uživatelský avatar
Horal Fanda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 418
Registrován: pon říj 4, 2004 16:47
Bydliště: Šťáhlavice - Plzeňsko

Příspěvekod Andreev » pát pro 14, 2007 1:38

Díky, díky za příspěvky :D Většinou jsou na netu jen letní výstupy na Sněžku.

No a co laviny? Všude s tím straší - já mám tedy přirozený respekt před horama - ale nemám žádnou výbavičku pro případ laviny a kupovat se mi to teď nechce.
Uživatelský avatar
Andreev
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát srp 10, 2007 17:21
Bydliště: Praha

Příspěvekod pripluv » pát pro 14, 2007 6:26

pod lanovkou je vydupaná cesta
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Andreev » stř pro 19, 2007 21:42

tak pristi ctvrtek jdeme na tu snezku, uz se tesim :D
a pujcime si sneznice, takze jsem moooc zvedavy, protoze jsem je jeste nikdy nemel na noze

pokud by byl zajem, tak sem hodim nejake kratke info o tom jake to bylo
Uživatelský avatar
Andreev
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát srp 10, 2007 17:21
Bydliště: Praha

Příspěvekod Andreev » úte led 8, 2008 2:25

TAKŽE odpovím si sám! :D jo a sněžnice nebyli vůbec třeba v těhle podmínkách


Já byl na Sněžce teď v sobotu 5.1.2008. Autem jsme jeli do Pece, zaparkovali na centrálním parkovišti a šli od lanovky lesem na Růžohorky. Tam jsme se občerstvili (bylo otevřeno) a šli na Sněžku. V horních partiích a na hřebenu foukál vítr řádně. Ze Sněžky jsme šli na Českou boudu, Luční boudu (polévka), Výrovku a Modrým dolem zpět do Pece.

Protože byl sníh tvrdý a nepropadali jsme se, tak se to dalo stihnout v pohodě. Tzn. na Sněžku za 3 hodiny a dolu za 3,5 hodiny. Lidí bylo málo, na Sněžce asi deset. Občas byl led, hůlky se hodily. Nějací dva borci si tam pod Sněžkou nandavali mačky 8)
Uživatelský avatar
Andreev
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát srp 10, 2007 17:21
Bydliště: Praha

Příspěvekod dvora » úte led 8, 2008 8:14

Andreev píše:TAKŽE odpovím si sám! :D jo a sněžnice nebyli vůbec třeba v těhle podmínkách


Škoda, že jsem to nečet dříve, napsal bych Ti to, co jsi už sam zjistil. Byl jsem tam ted pesky (přes Jelenku) i na běhnách (LIščí hora, Výrovka, Slezky dom atd) a vše ztvrdlý. Problem je občas vitr.
Uživatelský avatar
dvora
nováček
nováček
 
Příspěvky: 182
Registrován: stř črc 18, 2007 8:30
Bydliště: Brno

Příspěvekod vencic » ned úno 3, 2008 20:55

Ahoj, da se ted v zime dostat pesky ze Snezky do Spindlu? Je nejaka cesta otevrena a schudna bez sneznic? Diky za odpoved.
vencic
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned úno 3, 2008 20:47

Příspěvekod Andreev » pon úno 4, 2008 1:45

vencic píše:Ahoj, da se ted v zime dostat pesky ze Snezky do Spindlu? Je nejaka cesta otevrena a schudna bez sneznic? Diky za odpoved.


Pred mesicem to bylo mozne. Nevim jak ted. Ale snehu je mene, tak by to nemel byt problem.
Uživatelský avatar
Andreev
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát srp 10, 2007 17:21
Bydliště: Praha

Příspěvekod brhel » pon úno 4, 2008 8:10

Andreev píše:Modrým dolem zpět do Pece...Nějací dva borci si tam pod Sněžkou nandavali mačky

nějaké ty hřebíky se na botách na Sněžce hodí... a aem, nebývá Modrý důl kvůli lavinám zavřený?
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod brhel » pon úno 4, 2008 8:19

vencic píše:Ahoj, da se ted v zime dostat pesky ze Snezky do Spindlu?
Červená značka česko-polského přátelství je hodně vyfoukaná, sněhu málo. od Sněžky ke Špindlerovce poměrně schůdné a minimum lyžařů. Ti většinou jezdí po zimní cestě Sněžka - Luční - Špindlerovka
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod vencic » pon úno 4, 2008 22:01

Skvele. Diky za informace a rychlou reakci. Jeste bych se rad zeptal, jak se vam jevi cesta na Snezku od autobusove zastavky Mala Upa. Ja bych to rad smeroval kolem Cerveneho vrchu a Penkavciho vrchu na Ruzohorky. Od tamtud uz predpokladam by nemel byt problem po trase lanovky nahoru.
vencic
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned úno 3, 2008 20:47

Příspěvekod sx02 » pon úno 4, 2008 23:02

vencic píše:Skvele. Diky za informace a rychlou reakci. Jeste bych se rad zeptal, jak se vam jevi cesta na Snezku od autobusove zastavky Mala Upa. Ja bych to rad smeroval kolem Cerveneho vrchu a Penkavciho vrchu na Ruzohorky. Od tamtud uz predpokladam by nemel byt problem po trase lanovky nahoru.

Kdyz pujdes od ruzohorek nahoru tak jak zacina opravdovy stoupani - tak tech poseldnich ca 200m je paradne zledovatelejch. Da se to i bez hulek ale doporucoval bych je. Kor pokud pujdes pak ze snezky klasicky dolu na Obri boudu.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod Andreev » úte úno 5, 2008 3:38

brhel píše:
Andreev píše:Modrým dolem zpět do Pece...Nějací dva borci si tam pod Sněžkou nandavali mačky

nějaké ty hřebíky se na botách na Sněžce hodí... a aem, nebývá Modrý důl kvůli lavinám zavřený?


Pokud byl zavřený, tak já o tom nevím :) Ale v té době co jsme tam šli bylo lavinové nebezpečí na jedničce.
Uživatelský avatar
Andreev
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát srp 10, 2007 17:21
Bydliště: Praha

Příspěvekod vencic » ned úno 10, 2008 10:06

V sobotu jsme byli na Snezce. Vyrazeli jsme z Velke Upy po zlute na Ruzohorky a dale pod lanovkou na vrchol. Cesta byla celkem bez problemu schudna bez sneznic. Z vrcholu jsme dale pokracovali na Lucni boudu. Sestup timto smerem byl hodne uklouzany a dost frekventovany. Z Lucni jsme nemohli do Spindlu pres Krakonose, cesta timto smerem neni udrzovana. Sli jsme tedy po Stribrnem navrsi, kolem Maleho Sisaku na Spindlerovku. Na tento usek radeji jen se sneznicema nebo na bezkach.
vencic
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned úno 3, 2008 20:47

Re: Pěšky na Sněžku v zimě - potřebuju poradit

Příspěvekod rafan » čtv úno 14, 2013 11:35

Rad bych se podival tuhle sobotu na vrchol. Lanovka nejezdi, podle HS je Obrak celozimne uzavreny, takze asi zbyva cesta pres Ruzohorky. Nebyl jste tam ted nekdo? Kdyz je to ztvrdly tak se to asi da, ale ted? Jak moc nutny budou lyze nebo sneznice? Resp da se to vubec? :t:t

diky predem za info :)
rafan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 58
Registrován: úte zář 30, 2008 10:47
Bydliště: rafan.net

Re: Pěšky na Sněžku v zimě - potřebuju poradit

Příspěvekod brhel » čtv úno 14, 2013 20:33

rafan píše:takze asi zbyva cesta pres Ruzohorky
POkud chceš jít přes Růžohorky, je nejlepší začít ve Velké Úpě. Můžeš vyjet lanovkou na Portášky (100 Kč) nebo pěšo po silnici okolo Boudy Jana ... Z Portášek to pořád mírně stoupá přes Růžohorky až pod Sněžku. Cesta bývá udusaná, jde to jak pěšky tak i běžky. Poslední cca 1 km je větší stoupání na Sněžku. Pěšky v pohodě a běžky případně zuješ.

Další alternativou je výstup přes Jelenku z Horní Malé Úpy. Tady je to spíš na běžky.

Nebo na běžkách z Pece na hóóóru na Výrovku a přes Luční boudu.

Sněžnice by asi byly zbytečné.
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Pěšky na Sněžku v zimě - potřebuju poradit

Příspěvekod Kuba Turek » čtv úno 14, 2013 22:40

Když se nechceš moc nadřít, tak vyjeď lanovkou z Karpacze. Za 10 minut jsi pěšky u Slezského domu a za další půl hodiny na Sněžce. Můžeš jít klidně jenom v pohorkách, skoro všichni Poláci to tak dělají. Bacha! Za vstup do národního parku a jízdné na lanovku se platí jenom ve zlotých. Lze je vyměnit za koruny i eura dole v turistických infocentrech.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Pěšky na Sněžku v zimě - potřebuju poradit

Příspěvekod brhel » čtv úno 14, 2013 23:00

Lanovka Karpacz - Kopa 24 zlotých (ca 150 Kč) nahoru, 29 zlotých zpáteční, 10 zlotých dolů

Vstup do polského krkonošského parku 5 zlotých.
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo


Zpět na Treking