Dogtrekking

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Dogtrekking

Příspěvekod zbuddy » pát úno 13, 2009 8:52

Dallen píše:Nedoporučuju živého psa brat na kolo a brusle :) parkrat jsme to skusili s kamošovým labradorem.Na bruslích jsem si uvazal voditko kolem pasu(osudová chyba) pes chytl stopu a já měl co dělat abych nezaril čůmák do asfaltu.:)a na kole to skončilo hůř ](*,)

Přesně to nesnáším, když někdo na Ladronce (mj.) jede na bruslích a má na vodítku psa nebo se jím dá dokonce táhnout :rolleyes: :axe:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Dogtrekking

Příspěvekod amigo » pát úno 13, 2009 9:04

zbuddy píše:Přesně to nesnáším, když někdo na Ladronce (mj.) jede na bruslích a má na vodítku psa nebo se jím dá dokonce táhnout :rolleyes: :axe:


souhlas pane prezidenta. to samé na kole. pes je pes, ale pán v tomto případě bezmozek
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Dogtrekking

Příspěvekod lara » pon dub 6, 2009 8:27

tohle vlákno mne zaujalo, tak jsem si jej pečlivě pročeta až sem. a jelikož mi to nedá, přihodím sem svůj názor a zkušenost.
- dogtrekking - zajímavá aktivita, ale nějak mi uniká, co z toho kromě těch nachozených kilometrů páníček a jeho pes má, když je pes neustále uvázaný k majiteli. [-(

- každý pes je individualita, tudíž tresty, nechávání psa v posteli a pes venku či doma je záležitostí majitele. pokud to správně neodhadne, zmrví si psa, imho

- pes na veřejnosti - jak to tu padlo, respektovat okolí, tudíž vodítko. v lese nechávám psa taky na volno, cyklostezky uznávám, můj pes ovládá povel "na kraj" což znamená, že má jít na kraj cesty, když jede auto či kolo :lol:

- pes a běžci - největší blbost, co může běžec udělat je probíhat kolem psa. je jasné, že z většiny případu pes poběží za běžcem, protože si myslí, že si s ním chce běžec hrát. takže, pokud mám psa v cestě, zastavím, projdu a pak zase běžím.

- pes a in liny - rozhodně si nepřivazovat psa k sobě, jak to proboha může někoho napadnout??? #-o já si psa nepřivazju k sobě ani na horách, NIKDE, můj pud sebezáchovy velí radši pustit vodítko a nechat psa utéct než aby mě strhnul sebou a pěkně mě potahal

- pes a kolo - to snad každý biker musí znát! běží-li ke mě velký pes, sesednu z kola kolo dám mezi sebe a psa. rozhodně se mu nesnažím ujet.
malý pes (lýtkař) tak těm nezastavovat, ty rovnou kopnout, příp. přejet, protože se z toho otřepou a řvou dál. naštěstí se mi to zatím nikdy nestalo, ale kámošovi tento nevybíravý, pro někoho drastický styl, zachránil lýtko. :D

tož tak....
Cokoliv si umíš představit, toho lze i dosáhnout.
Uživatelský avatar
lara
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2226
Registrován: pát bře 20, 2009 20:26
Bydliště: Beskydy :-)

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Robur » pon dub 6, 2009 8:40

lara píše: ...- dogtrekking - zajímavá aktivita, ale nějak mi uniká, co z toho kromě těch nachozených kilometrů páníček a jeho pes má, když je pes neustále uvázaný k majiteli. [-(
...


tak to jsem asi přehlédl, nevím, jestli se tomu říká dogtrekking (a je mi to celkem jedno), ale já na výletech a čundrech Kofilu přivazuju jenom v případě nutnosti (hospoda, parkoviště, veřejná poprava...), jinak lítá volně, však víš :wink:
Život je hořký. Bohumín.
Uživatelský avatar
Robur
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1951
Registrován: pon kvě 7, 2007 11:24
Bydliště: Ostrava

Re: Dogtrekking

Příspěvekod lara » pon dub 6, 2009 8:46

vím, vím... tys můj člověk, máme na to stejný pohled! :wink:

pravidla dogtrekkingu byly popsány výše, někde na začátku vlákna, ale jak říkám, aktivita nah*vno, jak pro chovatele, tak pro psy
Cokoliv si umíš představit, toho lze i dosáhnout.
Uživatelský avatar
lara
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2226
Registrován: pát bře 20, 2009 20:26
Bydliště: Beskydy :-)

Re: Dogtrekking

Příspěvekod kiksa » čtv dub 16, 2009 12:11

Představa,že tahám naší Sany na vodítku je hrozná-jak pro mě tak určitě i pro ní. Bohudík jsme jí naučili jakž takž poslouchat,takže když někoho míjíme, tak jde většinou klidně u nohy. Tahat psa třeba několik dní na vodítku je totál. kravina!!!
kiksa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: stř pro 3, 2008 17:55
Bydliště: kousek pod Prahou

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Robur » čtv dub 16, 2009 12:41

Aha, tak jsem si to konečně našel:
Psovod je se psem při dogtrekkingu spojen buď postrojem a vodítkem připjatým k bedernímu pásu, nebo vede psa pouze na vodítku (či střídáním obou variant).
V žádném případě není možno jít se psem "na volno" (ani krátkodobě).

tak na tohle sere pes (a já taky :mrgreen: ). :roll: :finga: [-X
Život je hořký. Bohumín.
Uživatelský avatar
Robur
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1951
Registrován: pon kvě 7, 2007 11:24
Bydliště: Ostrava

Re: Dogtrekking

Příspěvekod lara » čtv dub 16, 2009 14:20

my s kamíkem se přidáváme! nebrat!!!! :fuj: :fuj: :lol:
SVOBODA PSůM :finga:
Naposledy upravil lara dne ned kvě 31, 2009 8:30, celkově upraveno 1
Cokoliv si umíš představit, toho lze i dosáhnout.
Uživatelský avatar
lara
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2226
Registrován: pát bře 20, 2009 20:26
Bydliště: Beskydy :-)

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Bessulka » sob kvě 2, 2009 10:14

Ahojda, nedá mi to, abych nereagovala. Je to prostě sport jako každý jiný a má holt svá pravidla. Tady je pravidlo pes na vodítku a povinná výbava. Vemte si kolik toho pes oproti člověku nalítá, když se jde na prochajdu a dogtreky jsou okolo 100 km. Dogtrekaři mají psa naučeného, že je celou dobu v tahu na vodítku s amortizérem a největší šílenci celý trek běží :roll: Myslím, že pár víkendů v roce pes toto "omezení svobody" zvládne, nehledě na to, že je to pro psovu bezpečnost. :D Dogtreky chodí mrtě lidí se psy a ne všichni psi jsou přátelští a bez loveckého instinktu. To i moji psici, která zvěř nehoní, rozhodí, když jí srna přeskočí před čumákem.
Další věc je, že je to požadavek úřadů, které tyto akce povolují. :?
Dogtreky nechodím, páč je to na mě fakt dost dlouhá štreka, ale až polezu na Sněžku, tak holt obě psice taky šoupnu na vodítko, i když jsou mí psi totálně pod kontrolou a ovladatelní, páč si to správa KRNAPu žádá a s někým se dohadovat, za to mi to fakt nestojí.
Tak asi tak... :P
Bessulka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: sob úno 28, 2009 0:51

Re: Dogtrekking

Příspěvekod lara » pon kvě 4, 2009 7:10

@Bessulka: jo, já to beru! ale nehodlám to provozovat! :wink:
Cokoliv si umíš představit, toho lze i dosáhnout.
Uživatelský avatar
lara
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2226
Registrován: pát bře 20, 2009 20:26
Bydliště: Beskydy :-)

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Bessulka » pon kvě 4, 2009 10:55

To Lara: tak to naprosto chápu, já taky ne :lol:
Radši chodím s psékama na volno a bez povinné výbavy :P
Bessulka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: sob úno 28, 2009 0:51

Re: Dogtrekking

Příspěvekod lara » pon kvě 4, 2009 12:09

přesně tak! :smt023
Cokoliv si umíš představit, toho lze i dosáhnout.
Uživatelský avatar
lara
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2226
Registrován: pát bře 20, 2009 20:26
Bydliště: Beskydy :-)

Re: Dogtrekking

Příspěvekod ramirez » stř kvě 13, 2009 9:37

Ad Bojová plemena, máme doma pětiletého Staffbullíka a v životě s ním nebyl problém co se týká chování k lidem. Spí s námi v posteli leží na gauči a teda nějak jsem u něj nezaznamenal projevy dominance nebo neposlušnosti, nikdo nevěří tomu že doma absolutně nic nezničil :supz: Jediným občasným výstřelkem byly pokusy o rvačky s jinými psy, nutno ale podotknout že v osmdesáti procentech obranné, ale to se s koncem puberty naprosto vyřešilo.

K trestání, nevím jestli jsem měl štígro, ale fyzicky trestat jsem ho skoro nemusel a když už, tak maximálně facák aby líp vnímal, jinak stačí zvýšit hlas aby věděl že končí legrace a maká na stopro.

Na procházkách po louce za barákem nebo na výletech po lese je absolutně na volno, chovat se umí, tak proč ne, ale cyklostezky vždy na vodítku, jelikož je to takový motovidlo že se skoro pokaždý plete kam nemá ........

Obrázek

Takže musím vám oponovat - bojová plemena ano!! Vždy záleží na pánovi a ne na psovi, plemeno je jen trochu vodítko jak se k němu chovat a co s ním dělat, hlavní je mít pro to cit a pak můžete spolu koexistovat naprosto bez problémů jak mezi sebou tak s okolím .....
ramirez
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pon zář 8, 2008 11:01

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Arisha » sob kvě 30, 2009 22:38

Ahoj,

myslim, ze tu nekteri delate zbytecne rychle soudy :wink:

Pes v zaprahu (at uz na dogtreku, nebo skijoringu - na bezkach, canicrossu nebo bikejoringu - na kole) je pes, kterej pracuje/sportuje, a svete div se, jsou psi, co by za to polozili zivot 8) At uz jsou to spesl seversky plemena, jako malamuti nebo haskouni, ucelovy krizenci (ESP) nebo jednoduse jakykoli psi, co v tom nasli zalibeni .. Takze stejne tak, jako treba pracovni plemena milujou stopy nebo obranu, lovecaci myslivost, nebo chrti behani, je to proste pro ne druh zabavy a taky prima prilezitost, jak si uzit panicka a zase bejt ve vztahu pan/pes nekde kousek dal :)

Holt kdo nezazil, nepochopi O:)
Arisha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob kvě 30, 2009 20:52

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Katchi » úte čer 2, 2009 16:35

Zdravím, nedá mi to, abych se nezapojila...
Také jsem začala chodit dogtrekky a díky tomu jsem se vlastně dostala na toto fórum.
Můj pes je neuvěřitelně aktivní a potřebuje hodně pohybu. Běžné venčení mu nestačí. Baví ho běhat v zápřahu u kola (nevím, proč bych měla být bezmozek, když mám psa napevno během jízdy, pokud je na to naučený), plavat, v zimě plánujem skijoring...
Já ráda chodím na výlety, po horách atd...díky dogtrekkingu jsem to mohla spojit. Je to sport jako každý jiný, já zase nevidím nic úžasného třeba na obyčejném maratonu...člověk jen běží, běží, běží...
Při dogtrekku se podíváte na zajímavá místa v nádherné přírodě, jdete si svým tempem, se svým psem a záleží jen na vás, jak si to užijete. A to připoutání psa během závodu je jen výhoda. A navíc trvá pouze po dobu závodu (tzn. 50 až 100km, tudíž max. 50hod, což je časový limit na dlouhou trať).
Pes pozná, že se jde makat. Je to stejné jako na cvičáku.
Samozřejmě že ostatní venčení u nás probíhají víceméně bez vodítka, jelikož pes je slušně vychovaný.

A k povinné výbavě asi není co dodávat, je jasné, že je nutná, tudíž se o ní nediskutuje. I ti největší borci, co těch 100km běží (resp. popobíhají), nikdy neví, kdy ji budou potřebovat...
Katchi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte čer 2, 2009 16:18

Re: Dogtrekking

Příspěvekod kropt » stř čer 3, 2009 15:11

ramirez píše:Takže musím vám oponovat - bojová plemena ano!! .....



Nemám nic proti bojovým plemenům, ale podle mě je bez diskuze, že tyto plemena potřebují úplně jiný přístup - pes je samostatný tvor a nikdy nikdo na 100% neví co udělá. Když kousne malej pes, je z toho roztržená nohavice, nebo nějaká oděrka, když kousne velkej pes, nebo bojový plemeno pak může jít i o život. Takže ačkoliv sem příznivec volnýho pohybu psů (náš chodí bez vodítka i po městě), myslím, že tyhle "nebezpečný" plemena v dosahu lidí na vodítko patří a i košík není od věci.
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Arisha » stř čer 3, 2009 18:15

Katchi, tak nejak :D

jeste k tem bezmozkum na kole - no u nas je celkem dlouha cyklo/in-line stezka (Praha Vysehrad - Zbraslav) a uprimne, je mi zle tam jen projit .. koncetrace lidi horsi jak kdyz se vraceji cesti hokejiste se zatou medailou :lol: tam bych psa ke kolu fakt nevzala, takze pokud to na zminovane ladronce vypada podobne, o absenci mozku paníka se pak da uvazovat .. nehlede na to, ze behani po asfaltu fakt pro psi pohybovej aparat jako nic moc ...

kropte - to je blbost :wink:
je to vzdycky o konkretnim psovi a panovi .. a fakt, ze si podobny plemena porizujou i nektery pochybny existence na doplneni image (nejlip jeste psikovi narvat ocvokovanej obojek s ostnama, ze jo) je na jinou dikuzi .. samo mas pravdu, ze kdyz pokouse pudlicek, tak to nema takovy nicivy dopady jako pri pokousani bulikem, nicmene pravidla musi bejt stejny pro vsechny, nebo kde pak urcis tu hranici? Bulici musi nosit kosiky a ovcouni nebo rotvici nebo dobrmani ne? to prece nejde =;
Arisha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob kvě 30, 2009 20:52

Re: Dogtrekking

Příspěvekod ramirez » pát črc 3, 2009 10:08

Arisha píše:
kropte - to je blbost :wink:
je to vzdycky o konkretnim psovi a panovi .. a fakt, ze si podobny plemena porizujou i nektery pochybny existence na doplneni image (nejlip jeste psikovi narvat ocvokovanej obojek s ostnama, ze jo) je na jinou dikuzi .. samo mas pravdu, ze kdyz pokouse pudlicek, tak to nema takovy nicivy dopady jako pri pokousani bulikem, nicmene pravidla musi bejt stejny pro vsechny, nebo kde pak urcis tu hranici? Bulici musi nosit kosiky a ovcouni nebo rotvici nebo dobrmani ne? to prece nejde =;


To máš naprostou pravdu, můj pes nikdy neměl ani náznak toho že by chtěl honit nebo nedejbože kousnout běžce nebo cyklistu. Jen je prostě obrovský motovidlo, takže se plete, proto vodítko když kolem někdo projíždí nebo probíhá. Naopak kamarádčina labradorka je pravej opak - honí, hryže, nemá ráda rychlý pohyb ve svém okolí. Takže podle jakého vzorce by se měly dodržovat či určovat pravidla nošení košíku?? Podle plemena rozhodně nee.

Nevím jestli jste si toho všimli, ale nedávno proběhla v televizi reportáž o zastřelení psa členem zelené lesní mafie a z té vyplynulo, že psi nemají povolený volný pohyb v mafiánské honitbě. Když poté pan vrchní nadlesní začal vysvětlovat jak poznáte že jste již v honitbě tak odvětil že začíná 50 metrů za posledním barákem v obci, tzn. po vsi si choďte se psy navolno, ale hned za vesnicí či městem psa na vodítko, protože mafiánský střelec může čekat na svojí šanci si po něčem střelit. Navíc mapa mu dala bohužel za pravdu .... Takže pokud vás pes neposlechne na stopro dávejte bacha ....
ramirez
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pon zář 8, 2008 11:01

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Mawenzi » ned dub 15, 2012 15:36

Nchci tu moc rozviřovat jakékoli debaty ohledně pes+vodítko a cokoli dalšího, jen by mě zajímalo, zda nemáte někdo tipy na akce s "doktrekkingem" na jižní moravě, nicméně spíš něco na styl "pro líné kůže" tak do těch 40km. Docela mě to zaujalo, nicméně teď by mě asi víc než cca 30 km zabilo, budu muset pomalu začít trénovat zřejmě. Blbý, že mě víc baví chodit do přírody kvůli kochání a ne kvůli podávání výkonnostních výsledků, ale má to dost něco do sebe, poznávání lidí + se mi líbí ta část, že se jde vlastně podle itineráře takže je to takový zajímavější, než prostě jít po turistický... a taky neznám moc turistů, tak člověk aspoň pokecá a nemusí někde trajdat sám, když je tvor extroverní jako já... díky
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9421
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Sirah » pon led 6, 2014 18:23

tak jsem se peclive procetla az na konec...a o dogtrekingu se dozvedela tak akorat prd :)

My s Kirou letos mame v planu nekolik ofiko dogtreku, tak jsem myslela, ze tu na nekoho narazim, kdo ma podobne plany :)
Dogtreking je sport jako kazdy jiny a proto ma sva pravidla. Neni to zadne omezeni pohybu a svobody psa. Dalsi canicross - pes tahne bezce... a spousta dalsich, zalozenych na tomto principu.

Laro, neber si to osobne, ale ktery Tvuj pes ovlada povel "Na kraj?". Jestli myslis Kamika...tak nevim, mam v zive pameti (v Orlickach), kdy behal po cele silnici sem tam a s klukama jsem trnula, kdy se o nej prerazi cyklista. Nebo ho prevalcuje na krizovatce u hotelu auto. Predem se omlouvam za uprimnost. Neber to zle.

AD pes a bezci - nechapu, proc je nejvetsi blbosti to, ze bezec chce probehnout kolem psa, pokazde, kdyz potkam bezce, tak Kiru privolam a podrzim. Jen proto, aby bezec nemel obavy, ze po nem pes treba chce vystartovat. Nemuze vedet, ze muj pes po nem nevysartuje. Stane se mi, ze bezec vybehne v lese zpoza rosti a spatrim ho "pozde". Probehne normalne okolo psa a bez dal, Kira ho naprosto ignoruje, nestalo se mi nikdy, ze by Kira chtela utikat za cizim clovekem, ktery ji miji. To same cyklisti, i v lese obcas nejakeho potkame, staci povel "čeká", pokud je zady ke me nebo, pokud je daleko (ale celem ke me, aby videla gesto), tak zvednu dlan do vysky a Kira zustane stat na miste.
Pokud nahodou pes vystartuje na bezce nebo pripadne na cyklistu (a stalo se mi), tak je zkratka nevychovany. A ano, je lepsi zastavit nez se pokouset ujizdet.

AD fyzicke tresty - povazuji za naprosto zbytecne... Kdyz moje australanda zere hovno nebo rybu?
Nezere, je naucena to nedelat. Jako mala zkousela zrat kdejake nesmysly a fujtajbly. Momentalne mi zere akorat travu v lese :lol: A kdyz se mi naaahodou zda, ze se dostala k necemu, co by mohlo byt povazovano za fujtajbl, staci privolat a uz bezi.
Nikdy jsem svoji fenu nebila a ani me to nenapadlo, jsou jine metody vychovy nez cukr a bic, pripadne jen bic. Pozitivka me oslovila vic nez fyzicke trestani psa za to, ze jej majitel nebyl schopen vychovat :vom:

Vysparat psovi fujtajbl z tlamy a dat pamlsek. No, taky reseni. Ale rekla bych, ze dosti kontraproduktivni :) Tedy z pohledu psovoda, z pohledu psa super vec. Nejen, ze mohl vzit do tlamy kde co a cast toho jiste stihl sezrat, tak potom je navic jeste odmenen pamlskem. Fakt "prima", priste to udela stoprocentne zas :)

Dvakrat opakovat povel? Ne. Zasadne jednou. Bud poslechne a nebo si pro ni dojdu. Ted jsme ve fazi, ze staci rict jednou, neni potreba si pro ni dojit :)

Skubani vodiktem je tez forma fyzickeho trestu (jehoz vyznam mi nejak unika).

Takze, zaverem OT jak prase :)))) Ale jinak dogtrekingu zdar! :)))
t`estimo Catalunya


www.bafinka.4fan.cz
Uživatelský avatar
Sirah
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4175
Registrován: pon zář 10, 2007 12:32
Bydliště: Back in Pardubice ;)

Re: Dogtrekking

Příspěvekod Mawenzi » čtv úno 20, 2014 19:01

tak přeju hodně zdaru do letošní sezóny:)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9421
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dogtrekking

Příspěvekod mik15 » ned srp 3, 2014 8:32

Zdravím,chtěl bych se zeptat jestli se dá jít bílá opava(Jeseníky) se psem?Díky za odpovědi
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci!
mik15
nováček
nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: ned led 12, 2014 21:13

Re: Dogtrekking

Příspěvekod tomashod » ned srp 24, 2014 11:24

Ahojte,
Pročetl jsem si celé vlákno... Mám stafforda, chystáme se v září na 14 dní po ČR... Rád bych se zde zeptal na spaní... Budu mít těžkou krosnu a pes má cca 27 kilo... Stan, nebo žďárák, kde by se vešel i pes,ale pokud pes bude promoklý, radši stan? popřípadě přímo jaký? Důležitá vlastnost je vysoká odolnost vůči větru, dešti.. Nejlépe malý, nízký.. Spánek jen ve volné přírodě ;-) + nějaké zkušenosti? Rady s dlouhodobým trekkem se psem?

Díky
tomashod
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob srp 16, 2014 23:39

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » stř úno 25, 2015 6:59

tak sem napsala sahodlouhej komentar z telefonu rano cestou a on zmizel :((
1. botky pro psa chapu jako naprosto prirozenou vec stejne jako lekarnicku, pac nejrizikovejsi misto poraneni psa je na noze (strzenej drap, poranenej polstarek) a botka te deli od toho ze dle miry poraneni vpoho dokoncis trasu nebo aspon dojdes do civilizace. Vozim s sebou naprosto bezne, neni to vec co pouzijes casto ale je to vec, u ktere sakra litujes kdyz se stane, ze ji nemas. Treba kdyz je blba krusta snehu tak muzes i dopredu predejit poraneni tlapek.

2. tohle je nova kontroverzni podminka, myslim, ze puvodni myslenka byla malinko jinde a dneska dost lidi beha a chodi nonstop, takze nekteri maj dost podhodnocenou vybavu aby splnili povinnou ale... slysela sem, ze loni byli problemy s nejakyma zavodnikama co prave meli "tak aby splnili" a pak v nutnosti bivaku se nechavali odvez vecer pac ziminka a nebyli pripraveny realne zvladnout noc venku. s timhle pravidlem vetsina lidi nesouhlasi.

3. ne kazda akce ma zivou kontrolu s vodou, ne vzdycky je voda idealne. Mapu znas den predem, takze se da podle toho zaridit, ale ne vzdycky vodu organizator zaridi a co rikaj lidi, co chodej vic tak casto ses v terenu, kde 40km nenarazis na zivacka. Ja se pokusim prekonat to, ze chci byt 100% sobestacna a smirit se jen s 2ma l (chci se dostat fakt na 10kg takze mi nic jinyho nezbyde:)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9421
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » stř úno 25, 2015 8:24

nesnasim jakykoli druh zavodu v prirode - staci ze kolikrat soutezim s ni...
jinak si chodim pro rasdost, ne pro dokazovani si neceho, ci lamani nejakych limitu, to mne neba - na to jsou jerzdci F1, sjezdari na lyzich atp.... ja nejradeji chodim na "pas blind", jen s ramcovou predstavou, odkud vyrazit a kam asi tak dojit
:t:t

(nehlede na to, ze po všech podobných masovych akcich v prirode je pak sileny svincik a leckdy i pekne ponicena trasa)
:mentor:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » stř úno 25, 2015 8:41

no ja si nemyslim, ze 100 lidi kteri projdou cestou nejak znici trasu, navic se tam neprozenou zaraz jak stado slonu...

jinak ja si to chtela zkusit, jestli to dam - sama sem jit ale nechtela a spis sezenes nekoho, kdo s tebou pude na takovej zavod nez kdo s tebou pude stejnou trasu stejnej cas jen tak. Vyhoda - protahnou te peknou cestou, co stoji zato i mimo stezky, pac to trasuji mistni, kteri tama chodi a dobre to znaji.

Letos sem to moc neplanovala, ale kamoska chtela sparinga - tak prece si z toho udelam taky neco, na co se budu tesit a uziju si to.

vic preferuju, kdyz uz - vyfocenou trasu od ucastnika a vyrazit na nejakej peknej usek na vandr. Obecne tyhle hromadny akce taky nemusim. Jenze mi zoufale chybi partak, se kterym bych jela ven (sama se v noci bojim) a pokud mam volit mezi touto akci s kamoskou nebo sezenim doma, tak je to taky jasna volba, ze jo...

ps: co vim, tak v krkonosich kazdej rok dostavaj vyjimku ze se muze do nejakych tech 1zon parku ci co, takze urco v pripade DT akci bych nebyla tak tvrda na lidi se svincikem. to vic nadelaj matky s detma a pubertaci na tahu.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9421
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod dudy » stř úno 25, 2015 9:15

Pěkné pravidlo je:
"Povinná výbava: Může být kontrolována na startu, kdekoli na trati i po příchodu do cíle!
.....
- strava a pití pro člověka (pití v odlišné nádobě než voda pro psa)
- strava a min. 1 litr vody pro každého psa, se kterým účastník startuje
....."

Když to chtěj kontrolovat i při příchodu do cíle, to aby oba celou dobu nežrali a nepili.
A s tou spešl flaškou pro páníčka to je taky slušnej úlet. Může bejt aspoň natočená ze stejnýho kohoutku?
:twisted:
Ale ono mi to celý, při vší úctě a respektu, přjde takový zvrhlý.
Dělat samostatnou disciplínu a závody z toho, že jezdim na čundr s čoklem....
Ale doba si to žádá, dneska ke každýmu prdu vzniká hnutí, komunita, pořádají se setkání, semináře, workshopy..... Zkrátka takový malý sektářství a snaha spousty lidí se někam zařadit, někam patřit....
A pokud se jedná o masovější akci, tak zpravidla výsledkem je, že se sejde několik samostatně milých a ohleduplných lidí a stane se z nich nesnesitelný a bezohledný stádo.
Naposledy upravil dudy dne stř úno 25, 2015 12:43, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3966
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » stř úno 25, 2015 9:27

tak samo, ze jidlo/vodu kdyz v cili nemas, tak to je OK.

s tou vodou to taky bylo zmeneny pac lidi mivali jednu lahev treba s multakem nebo kolou - tzn. asi ta uprava zase vznikla na zaklade zkusenosti s par jedincama.

dudy píše:Pěkné pravidlo je:
Ale ono mi to celý, při vší úctě a respektu, přjde takový zvrhlý.
Dělat samostatnou disciplínu a závody z toho, že jezdim na čundr s čoklem....

A pokud se jedná o masovější akci, tak zpravidla výsledkem je, že se sejde několik samostatně milých a ohleduplných lidí a stane se z nich nesnesitelný a bezohledný stádo.


tak s tim v podstate souhlasim, no. Ja nemam rada ani kdyz nas je nejak vic nez 4/5 lidi, jeste treba ty kudrnovsky zajezdy o cca 15ti lidech sou snesitelny pac zajezd ale tohle mi vadi celkem dost. Takze ty mumraje v cili a tak... jinak stesti, ze tim, ze se vlecu dycky nekde na konci tak vetsinu cesty nikoho nepotkam, pac me vseci predbehnou na prvnich 20ti km a pak uz pohodicka:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9421
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod budo » stř úno 25, 2015 9:50

dudy píše:Pěkné pravidlo je:
"Povinná výbava: Může být kontrolována na startu, kdekoli na trati i po příchodu do cíle!
.....
- strava a pití pro člověka (pití v odlišné nádobě než voda pro psa)
- strava a min. 1 litr vody pro každého psa, se kterým účastník startuje
....."

Když to chtěj kontrolovat i při příchodu do cíle, to aby oba celou dobu nežrali a nepili.
A s tou spešl flaškou pro páníčka to je taky slušnej úlet. Může bejt aspoň natočená ze stejnýho kohoutku?
:twisted:
Ale ono mi to celý, při vší úctě a respektu, přjde takový zvrhlý.
Dělat samostatnou disciplínu a závody z toho, že jezdim na čundr s čoklem....
Ale doba si to žádá, dneska ke každýmu prdu dělá vzniká hnutí, komunita, pořádají se setkání, semináře, workshopy..... Zkrátka takový malý sektářství a snaha spousty lidí se někam zařadit, někam patřit....
A pokud se jedná o masovější akci, tak zpravidla výsledkem je, že se sejde několik samostatně milých a ohleduplných lidí a stane se z nich nesnesitelný a bezohledný stádo.


Pro tebe a Quida - na dogtrekingu jsem byl jednou, manželka jezdí opakovaně. Zaráží mne, že se najdou lidi, kterým zrovna takováhle akce nějakým způsobem vadí. Abych vám to přiblížil. Účastníci mají s sebou mapu trasy, takže trasa není značená a po akci nikde nezůstávají žádné fáborky nebo mlíka. Pravidla jsou vodítkem pro rozumné lidi, kteří se chtějí zúčastnit. Ne zdrojem zábavy pro hnidopichy. Trať je po akci rozhodně čistší, než trasa Smrčná - Stvořidla na konci letní neděle poté, co se tam prošlo pár svátečních lufťáků, aby ji olemovali obaly od tatranek a nechutně vysokou hustotou papírů poházených podél cestičky po vykonané dámské potřebě aniž by kteroukoli z dam napadlo ten ppírek zahrnout jehličím. Takže apriori odsoudit dogtrekový závod jako něco škodlivého je dle mého názoru krátkozraký počin na úrovni hospodských řečí charakterizovaných pravidlem čím více neznalosti, tím více sebejistoty v názoru. Mnohem větší dopad na stezku má například MTB triatlonový závod v některých úsecích části MTB, kde zůstane lehce viditelný otisk vzorků pneumatik kol a i tady je to naprosto marginální stopa, která zmizí po dvou dnech. Myslet si, že po projití cca 100 lidí se psem někde na značené turistické stezce dochází k devastaci krajiny je nesmysl. Daleko horší dopad má projetí jednoho magora na čtyčkolce. Jak s ohledem na poničení stezky, tak s ohledem na dopad hluku motoru na život místní fauny. Dogtrekové "závody" jsou příjemná setkání lidí se vztahem ke psům a přírodě. Tito lidé po sobě bordel nenechávají.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » stř úno 25, 2015 10:16

s
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 20:49, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Treking