Výběr trekového/horského kola

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr trekového/horského kola

Příspěvekod Ursus » úte srp 31, 2010 14:26

Jak jsem tady psal, že se rozhoduju meti Gerim a Meridou, tak jsem to nakonec risknul a šáhl po Gerim. Zatím spokojenost. Kolo stálo 13 a půl tisíce, má véčkové brzdy. Zatím jsem ho kvůli počasí nemohl pořádně nikam vzít, ale to málo, co jsem ujel, mi napovídá, že volba to nebyla špatná. Nemůžu si na něj stěžovat. Sedí se něm perfektně a vidlice mě v terénu příjemně překvapila (konečně začínám chápat, k čemu to je na Mongoosovi jsem měl nějakou Suntour a její funkce mi přišla pouze jako "prudění při výšlapu do kopce").
Po Gerim jsem šáhl místo Meridy nakonec kvůli délce kola, Merida mi přišla kratší a o něco víc mi vyhovoval posed na Gerim.

Osobně bych se na disky vykašlal. Pokud nepojdeš v opravdu hnusném počasí, brzdí i véčka. Navíc disky prý často hvízdají (alespoň moje na Mongoosovi jsou v tomhle příšerné) a občas drhnou či co. Takže u mě vyhrály véčka s možností časem, pokud bych se naštval je vyměnit za kotouče (kola mají náboje nachystané na kotouče a rám s nima taky počítá).
Ursus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř srp 18, 2010 16:34

Re: Výběr trekového/horského kola

Příspěvekod michalgebauer » úte srp 31, 2010 15:58

A jakého konkrétně geryho jsi koupil? Já jsem našel ještě něco: Mongoose amasa comp 2008
Mongoose meteore comp 2009
ale jak tak poslouchám, že ten Mongoos se nedá srovnat s tím gerym tak nevím?
a co ještě toto: Felt q700 2009
Felt q720 2009 tyto modely se ale liší pouze tím že 720 má kotouče (myslím) a to mi přijde dost připlatit 2 tis. a nebo ještě Avalanche 1.0 v. Těch kol je tolik, že člověk vůbec neví podle čeho vybírat, kor když vůbec neví jaký je mezi jednotlivými komponenty rozdíl, nemohl by někdo zhodnotit jednotlivé modely? Díky.

edit: zkráceny odkazy
td
michalgebauer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon kvě 11, 2009 21:11

Re: Výběr trekového/horského kola

Příspěvekod michalgebauer » úte srp 31, 2010 16:26

A další nalezené kousky: Gary Fisher marlin 2009
GT Avalanch 20 2009 toto GT je za super prachy je o hodně horší než 1.0 Avalance? Toje fakt hrozné co vybrat, to je tak se vším čím je víc druhů, tím je horší si vybrat. :lol:

edit: zkráceny odkazy
td
michalgebauer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon kvě 11, 2009 21:11

Re: Výběr trekového/horského kola

Příspěvekod Ursus » úte srp 31, 2010 16:31

Všechno to jsou ale kola 2008, 2009, jestli je ještě vůbec mají, tak ve velmi omezeném počtu velikostí. Jak jsi vysoký? Jaký potřebuješ rám? Já třeba z 2009 nabídky na sebe rám nesehnal (20'' nebo 21'' palců).
Na Mongoose nemůžu říct křivého slova, sloužil mi od roku 2004, takže je jasné, že všechno je trošku někde jinde a kdyby byl ten Mongoose lepší než Gery, šel bych si hodit mašli na první strom. :) Navíc Mongoose tenkrát stál asi 12 a půl. Gary před slevou byl za 17 tisíc.

Jinak koupil jsem toho Garyho, co je v příspěvku nad tvým prvním - Marlin verze 2010 v bílé barvě. Osobně můžu říct, že koupě nelituju, ale to ti řekne asi každý, kdo koupil nové kolo. Totéž bych řekl, kdybych se rozhodl nakonec pro Meridu. :) V merku jsem měl tu 400V.

Spíš taky dost koukej, co můžeš koupit někde poblíž. Toho Mongoose jsem bral z netu tenkrát. Jasně, doma jsem si to doskládal (pominu, že vlaštovky jsem pak jezdil nějakou dobu v trošku špatném úhlu). Ale tentokráte jsem bral kolo přímo z krámku. Nakonec jsem tak získal 15% slevu na všechny doplňky (brašna do rámu, rohy, pumpa, kryt rámu před poškrábáním, košík na lahev, světlo, tachometr a helma), což není vůbec špatná nabídka. A samozřejmě jistotu garančního servisu.

Jinak nevím, jaké jsou s tím zkušenosti, ale Merida nabízí to pojištění kola proti krádeži. Pro mě to bylo plus pro Meridu. Gery pak měl něco podobného, ale tam prodejce zalameřil, zapomněl mi to aktivovat a až doma jsem zjistil, že zpětně to aktivovat nejde, tak jsem se na to vykašlal.

EDIT: Jinak mě bylo řečeno - koukej na kvalitu rámu, jak ti sedne do ruky, koukej na kvalitu vidlice a teprve pak na osazení (v téhle cenové kategorii by to mohlo být komplet Deore). Ale nezávidím ti, vybrat si strašně těžké. Já se rozhodoval skoro 3 týdny, než jsem pak šáhl po tom svém.
Ursus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř srp 18, 2010 16:34

Re: Výběr trekového/horského kola

Příspěvekod michalgebauer » úte srp 31, 2010 18:25

No jsu vysoký 185 a vážím 90 kg, vím že jsou to starší modely, ale většinou vybírám ty modely, které jsou ve velikostech vhodných pro mě. Ale myslím, že je to rozdílné u různých výrobců, ale předpokládám že velikosti 20-21 nebo L jsou pro mě ideální, ale určitě to chce vyzkoušet. jo já si to taky moc nezávidím, sice je to super vybírat si nové kolo, ale těch modelů je fakt spousta. Ale myslím, že v té cenové hladině by ty kola měla být srovnatelná a myslím, že když vyberu garyho, meridu nebo GT atd, tak snad budu spokojen s každou značkou, nebo se pletu?
michalgebauer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon kvě 11, 2009 21:11

Re: Výběr trekového/horského kola

Příspěvekod michalgebauer » úte srp 31, 2010 18:37

Jo a nevíte někdo o nějakém dobrém cyklošopu v moravskoslezském kraji? Jsu z Karviné, tak spíš nějaký Karviná, Ostrava, Havířov?
michalgebauer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon kvě 11, 2009 21:11

Re: Výběr trekového/horského kola

Příspěvekod jedik » úte srp 31, 2010 18:50

Já můžu doporučit http://www.bagbike.cz/ a hlavně taky ten na Nádražní naproti Yogi, nikdy si ale nezapamatuju jeho jméno :oops:
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Výběr trekového/horského kola

Příspěvekod Frantisek Zapletal » úte srp 31, 2010 18:54

kukni tu
Uživatelský avatar
Frantisek Zapletal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 527
Registrován: ned čer 1, 2008 18:20
Bydliště: Přerov

Re: Výběr trekového/horského kola

Příspěvekod ZbynekN » úte srp 31, 2010 18:56

Mojekolo i bagbike můžu doporučit, mám tedy zkušenost s eshopem, tak snad je i kameňák v pohodě
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Výběr trekového/horského kola

Příspěvekod jedik » úte srp 31, 2010 19:15

S mojekolo.cz mám v Ově trošku negativní zkušenosti. Když jsem tam nedávno vybíral ségře kolo, tak jsme chodili asi 5 min. po obchodě a totál nezájem. Přišli jsme k pultu a zájem prodavače něco prodat byl krutě pod bodem mrazu arm3 Koupili jsme nakonec v bagbiku.cz. Nicméně pokud jde o kulturu prodeje, tak i Madeji v Mariánkách taky se snažili a to jakože moc, ale je to už na mě moc velký obchod.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Výběr trekového/horského kola

Příspěvekod terkad » úte srp 31, 2010 20:51

Ursus píše:Jinak nevím, jaké jsou s tím zkušenosti, ale Merida nabízí to pojištění kola proti krádeži. Pro mě to bylo plus pro Meridu.

Pojištění mi nabídli za 3% z ceny kola na jeden rok v Rockroadu i na jiné značky. Říkal, že pokud mi kolo ukradnou (i ucvaknutí od zábradlí, nemusí být na pro kola vyhrazeném místě), dostanu poukaz na nové kolo u nich v obchodě.
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Výběr trekového/horského kola

Příspěvekod Ursus » úte srp 31, 2010 22:09

Tak já nakupoval v Yogi. To pojištění by měli nabízet tam, kde mají program BikePoint.biz. A podle webu by mělo být zdarma, ale na mě taky zkoušeli pak nějaká procenta z ceny kola. Ale to je jedno.
Ursus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř srp 18, 2010 16:34

Re: Výběr trekového/horského kola

Příspěvekod michalgebauer » pát zář 3, 2010 7:58

Díky za tipy. Projdu ty šopy vyzkouším a uvidím co mi bude nejvíc vyhovovat.
michalgebauer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon kvě 11, 2009 21:11

Re: Výběr trekového/horského kola

Příspěvekod michalgebauer » pát zář 3, 2010 9:53

Ještě jeden dotaz týkajíci se toho GARYHO má psanou vidlici RockShox Dart 3, ale na fotce je vidět Dart 2. Je to překlep nebo ta fotka je špatná? Která je tam ve skutečnosti? A je mezi nimi nějaký poznatelný rozdíl? Díky
michalgebauer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon kvě 11, 2009 21:11

Re: Výběr trekového/horského kola

Příspěvekod Ursus » pát zář 3, 2010 12:45

špatná fotka, je tam Dart 3. Taky jsem si toho všiml a šel jsem si to ověřit do obchodu. Na mojí vidli je trojka. :)
Ursus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř srp 18, 2010 16:34

Re: Výběr trekového/horského kola

Příspěvekod michalgebauer » sob zář 4, 2010 3:31

Já už jesm zúžil výběr na Felt q700 http://www.mojekolo.cz/5287-felt-q700 nebo ten gary http://yogi.cz/cyklo/122.html . A nebo mezi GT Avalanche 1.0 http://www.mojekolo.cz/8162-gt-avalanche-1.0 a Mongoose Meteore comp http://www.mojekolo.cz/4297-mongoose-meteore-comp a Trekem 6000 Disc http://yogi.cz/cyklo/71.html.h
Myslíte že je lepší si připlatit a koupit z těch tří o něco dražších? Nebo je to srovnatelné?
Ursus: a ty jsi říkal že ta vidlice je dobra u toho garyho ne? Ten se mi hodně líbí za ty prachy (kolem 12 a půl). A ta červená barva taky nevypadá špatně. :wink:
Naposledy upravil zbuddy dne sob zář 4, 2010 9:18, celkově upraveno 1
Důvod: zúžil
michalgebauer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon kvě 11, 2009 21:11

Re: Výběr trekového/horského kola

Příspěvekod michalgebauer » sob zář 4, 2010 3:33

Jo a nevíš jestli je u toho YOGI stejná cena na E-shopu i v prodejně?
michalgebauer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon kvě 11, 2009 21:11

Re: Výběr trekového/horského kola

Příspěvekod Ursus » sob zář 4, 2010 14:35

Nevím, ještě minulý týden byl i na eshopu o tisícovku dražší. :((
Jo, tak mě se na něm i v terénu jezdí dobře a co jsem se ptal lidí, co tomu snad rozumí, tak ta vidlice je v téhle cenové kategorii prý jedna z nej, co se tam montuje.
Ursus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř srp 18, 2010 16:34

Re: Výběr trekového/horského kola

Příspěvekod algar » sob zář 4, 2010 15:08

kazanski píše:Zdravím,
chtěl bych si koupit crossové kolo a rozmýšlím se mezi těmito dvěma:
Merida Crossway TFS 500-Sport-D model 2009 a Leader Fox Paradox 2010.

Můžete mi poradit nebo napsat váš názor, které kolo by bylo lepší si pořídit?
Především kolo není typem zboží, které by bylo dobré kupovat dle rad internetových diskutérů. Tady se rozhodně vyplatí obejít pár obchodů a pokecat si s prodavači (kteří jsou sami většinou nadšenci) o výhodách a nevýhodách různých typů.
algar
účastník
účastník
 
Příspěvky: 496
Registrován: stř bře 8, 2006 4:38
Bydliště: Havířov (to je u Ostravy:o))

Re: Výběr trekového/horského kola

Příspěvekod michalgebauer » pát zář 24, 2010 19:34

Tak jsem nakonec koupil úplně něco jiného, prošel jsem pár prodejen a vybral jsem Kellys Magic 2009: http://www.cyklo-prodej.cz/horske-kolo- ... -1279.html prodovač ho měl za 14000, ale slevnil mi ho na 12900 tak jsem ho vzal. Zatím maximlní spokojenost, i když už jsem prožil první pád. :lol: Odneslo to jen koleno a záda. Kolu se nic nestalo.
michalgebauer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon kvě 11, 2009 21:11

Re: Výběr trekového/horského kola

Příspěvekod iwi » ned bře 30, 2014 19:02

Ahoj, poradíte prosím?
Vybírám nové dámské kolo. Povrch budou sinice, zpevněné cesty, lesy fakt výjimečně.
Váha 75, vidím to tak na cca 1000 km/rok, nemám v posledních letech ale venku nenaježděno nic, po letech se k tomu vracím. Limit: tak do 8000,-, klidně bych šla i do nějaké lepší bazarovky.
iwi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř čer 6, 2012 10:21

Re: Výběr trekového/horského kola

Příspěvekod Dundee » pon bře 31, 2014 16:48

U nového kola bych zašel po místních prodejnách a nechal si nabídnou od nich kola a celkově doporučit typ (silniční / krosové / horské ). Určitě je dobré koupit právě v místě bydliště, kvůli servisu, možnosti doladění komponent po prodeji atd...většinou jsou ochotní vyměnit sedlo pokud po pár jízdách nesedí za jiné, poladit polohu řídítek a hlavně můžeš se na tom kole svést před koupi.... Nákupu přes internet bych se raději vyhnul.

Navíc v místních prodejnách se občas i nacházejí "staré" modely, které jsou cenově dost zvýhodněné. Současné modely (ročník 2014) budou dražší jak ty loňské, které se technicky nijak výrazně neliší, jestli vůbec. Chce to tedy omrknout.

Spíš si vyber hlavně pohodlné kolo pro tvou výšku a jízdní styl. Určitě víš, že kola se dělají s různou velikostí rámu...jsou různě vysoké (rám 15", 16" ...22") a tomu odpovídá i délka rámu = předklon jezdce . Na velkém kole bys moc ležela a budou tě bolet ruce a záda, takže velikost kola ber jako prioritu...zda to bude ta či ona značka je vcelku jedno....ty kola jsou si vesměs podobná, protože to jsou skládačky a v dané ceně nabízejí všichni +- to samé.

Zvaž taky, zda to musí být nutně dámské kolo se sníženou šlanglí....jsou i dámská kola s vysokou prohnutou štanglí, popř pánské provedení...těchto kol je více a líp se vybírá. Zálěží jak na to kolo nasedáš, ale jako dáma se určitě nemusíš vyhýbat "pánským rámům", pokud ti nečiní problém na ně nasednout a sesednout.

Jinak podle toho co píšeš, moc v terénu nebudeš jezdit, takže asi nějaké krosové kolo. Zde je akorát trochu limit, že krosové většinou nemají tak pomalý převod jako horské kolo a tudíž nějaká prudká asfaltovka (12%+) může být problém - záleží na fyzičce.

Pokud bys chtěla jezdit více po polňačkách, nebo ne zcela hladkých asfaltkách (drolící se cesty), tak bych šel raději do horského, které je trochu odolnější a díky tlustším plášťům bude v takovém terénu pohodlnější - na asfaltu bude klást trochu vetší odpor.
Dundee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon črc 30, 2012 16:03

Výběr kola

Příspěvekod Anthony » pát čer 20, 2014 9:15

Dobrý den/Ahoj,

po letech jsem se rozhodl koupit konečně kolo. V obchodech mi podle mých představ doporučili tyto:
http://www.kellysbike.com/cz/jizdni-kola-2013...

http://www.kellysbike.com/cz/jizdni-kola-2014...

http://www.author.eu/cs/kola/2014/vertigo-4/

http://www.author.eu/cs/kola/2014/classic-14/

Můžete poradit jestli jsou mezi nimi nějaké velké rozdíly v kvalitě?
Díky
Anthony
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát čer 20, 2014 9:12

Re: Výběr trekového/horského kola

Příspěvekod Chmeld4 » pát čer 20, 2014 10:51

Odkazy na Kellys ti nefungují , ale je to v podstatě jedno. V dané cenové relaci co se týká kvality velký rozdíl nenajdeš. Budou pouze drobné rozdíly ve výbavě. Jako vždy při výběru kola platí že by jsi se na něm měl před koupí svézt a vybrat podle toho které ti nejlépe sedne :wink:

btw: Pokud jde o kvalitu mezi těma značkama .... sáhnul bych pro Kellys.
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Předchozí

Zpět na Cykloturistika