MTB cykloturistika Alpy, Karpaty...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

MTB cykloturistika Alpy, Karpaty...

Příspěvekod Dundee » ned bře 16, 2014 20:59

Mohli byste mi dát nějaké tipy na horský cyklo výlety v alpách..nějakou lokalitu, kde je to k cykloturistice přívětivé a šlo by pojezdit po okolí alespoň 5 zajímavých tras?

Přímo s MTB horskou turistikou nemám žádné zkušenosti, doposud jsme chodili po horách pěšky (Tatry, Fatra, Dolomity). Chtěli bychom si ty hory ale prohlídnou i z kola, vyzkoušet to. Ale nejsem si jist, zda kolo není v horách velké omezení.

- ideálně lokality bližší ČR
- na cyklotrase by měly být pěkné a pestré výhledy (alespoň obdoba Jeseníků, malé Fatry ...) a málo nudných dlouhých přejezdů
- střední náročnost (pěšky nás to baví do cca 20km a převýšení cca 1500m...),
- sjízdné cesty pro MTB
- hodně (cyklo)turistických zážitků a málo adrenalinu :wink:

Nebo je lepší jít do těch hor pěšky?
Naposledy upravil Dundee dne stř dub 9, 2014 18:41, celkově upraveno 1
Dundee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon črc 30, 2012 16:03

Re: MTB cykloturistika Alpy,...

Příspěvekod šíp » ned bře 16, 2014 21:11

Jestli Ti to trochu pomůže, tak tady jsou stránky našeho kamaráda, který na kolech natěžko několikrát v Alpách byl. Na svém webu to má pěkně popsané.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: MTB cykloturistika Alpy,...

Příspěvekod Lipon » ned bře 16, 2014 21:45

mno, MTB do Alp už většinou počítá s tím, že máš jak fyzičku (horekopcom), tak zvládnutou techniku (dolekopcom) a většinou to adrenalin je :-)
asi neporadim úplně dle tvé představy, přesto:

Mohli byste mi dát nějaké tipy na horský cyklo výlety v alpách..nějakou lokalitu, kde je to k cykloturistice přívětivé a šlo by pojezdit po okolí alespoň 5 zajímavých tras?

Lago di Garda, Livigno - první znám od spolujezdců, druhé osobně (pár fotek z Livigna tady)

- ideálně lokality bližší ČR

bohužel výše uvedené toto nesplňují

- na cyklotrase by měly být pěkné a pestré výhledy (alespoň obdoba Jeseníků, malé Fatry ...) a málo nudných dlouhých přejezdů
- střední náročnost (pěšky nás to baví do cca 20km a převýšení cca 1500m...),

obojí je v MTB Alpách snadno splnitelné, snad až na tu střední náročnost . co si pod tím představuješ?

- sjízdné cesty pro MTB

velice často dobře sjízdné pro MTB, značeno, mapy dostupné, ALE - to co je zakresleno v mapě jako jetelné na MTB, jsem někdy měl problém dát pěšo, hlavně tedy dolukopcom, anebo to musel dávat někdo těsně přede mnou, aby na hraně před sjezdem nezabrzdil :oops:

- hodně (cyklo)turistických zážitků a málo adrenalinu :wink:

:mrgreen: :mrgreen:

zážitek nemusí být pozitivní, stačí silný :D
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4932
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: MTB cykloturistika Alpy,...

Příspěvekod šíp » ned bře 16, 2014 21:53

Já si až teď všimla, že píšeš MTB :oops: . Sorry, mnou dávaný odkaz to nesplňuje, kamarádovy cesty se odehrávaly po silnici.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: MTB cykloturistika Alpy,...

Příspěvekod pavproch » ned bře 16, 2014 21:57

co sem na bajku poskákal v alpoch, tak je to fakt hodně o dokopec/skopec....
v polovině devadesátých sme hodně jezdívali na Misurinu, Gardu (Pasubio na bajku než to zakázali :lovestruck: ) a na ITA/FR hranici nad Torínem (Mt. Chaberton, Sestriere a tak... :lovestruck:)

ale nic z teho bych vřele NEdoporučil začátečníkovi... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28416
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: MTB cykloturistika Alpy,...

Příspěvekod Dundee » ned bře 16, 2014 22:16

MTB kola máme týden, tak to asi nebudeme hrotit a nejprv si projezdíme naše kopce ať zjistíme jaké jsou naše fyzické limity.
Do těch alp to vezmem asi letos bez kola. Mě je to vlastně jedno jestli půjdu ho hor pešky nebo na kole, jde mi o ty zážitky.

To Livigno vypadá pěkně.
Dundee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon črc 30, 2012 16:03

Re: MTB cykloturistika Alpy,...

Příspěvekod mike » pon bře 17, 2014 1:20

Dundee píše:Mě je to vlastně jedno jestli půjdu ho hor pešky nebo na kole, jde mi o ty zážitky.

Ty ale budou s kolem a pesky uplne jine. Tam kde mivam zazitky ja se s kolem (nastesti) nikdo nedostane. Uz jsem v horach par piciklistu potkal, ale vzdycky koncili u chat tj. tam, kde poradna tura teprve zacina.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49527
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: MTB cykloturistika Alpy,...

Příspěvekod AlexBeck » pon bře 17, 2014 10:46

Bych se zase tak nebal... Primo Alpy ano do kopcu to tam bude neporovnatelne oproti CZ rovine. Jenze moje zkusenost je, ze je tam spousty krasnych sotolinovych cest vedoucim k salasim a chatam. Zadny rozbombardovany bahnity tankodrom po tezbe tezkou technikou jak vypada vetsina lesnich cest v CR/SK !!!!!

My jezdivali driv sjezdovat sem, ale pozdeji sem se sem vracival uz jen s HT kolem na krasne projizdky po okolí nez hoblovani toho luxusniho bikeparku Pritom i tam najdes trate pro rodinku z detmi (bez celopera po sotolince) : http://www.saalbach.com/cz/summer/jizda-na-horskem-kole.html

Špičkové regiony Saalbach Hinterglemm, Saalfelden Leogang a Zell am See Kaprun zde tvoří cyklistickou Mekku Alp - přes 720 kilometrů tras pro horská kola, 480 kilometrů cyklistických stezek v údolí, úžasné singletrail, pět pohodlných kabinových lanovek s přepravou jízdních kol a dva velmi akční cyklistické parky - díky tomu všemu je tato oblast jedním z největších zábavních center pro cyklisty v Evropě.
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: MTB cykloturistika Alpy,...

Příspěvekod Dundee » pon bře 17, 2014 16:52

to je vedle Zell am See, na to jsem se už díval.
Zde jsem našel odkaz na trasy po okolí.
http://www.bike-alp.cz/trasy-bike.php

ale působí to na mne, že na kole se tam dá jezdit, ale jezdí se po podobných kopcích jako jsou u nás (beskydy, jeseníky) s tím že navíc je tam výhled na zasněžené alpy. Nebyl jsem tam, takže možná se pletu....ale asi ty hory fakt vezmu raději pěšky a kolo si nechám na ty naše kopce a krpály.

Pokud bych preferoval kolo před pěší turistikou, tak by se mi tam asi líbilo.
Dundee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon črc 30, 2012 16:03

Re: MTB cykloturistika Alpy,...

Příspěvekod mike » pon bře 17, 2014 21:13

AlexBeck píše:Jenze moje zkusenost je, ze je tam spousty krasnych sotolinovych cest vedoucim k salasim a chatam. Zadny rozbombardovany bahnity tankodrom po tezbe tezkou technikou jak vypada vetsina lesnich cest v CR/SK !!!!!

Tohle muzu potvrdit. K chatam se da casto dojet autem a cesta byva vetsinou dobra, akorat nekdy hodne strma. Dost casto byva ovsem na zacatku zakaz vjezdu a zavora na klic, ale to predpokladam cyklisty moc nevzrusuje. Jen je to uplne jiny typ zazitku (ale zas musim rict, ze pri sestupech bych nekdy kolo ocenil ;-)).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49527
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: MTB cykloturistika Alpy, Karpaty...

Příspěvekod Dundee » stř dub 9, 2014 18:48

Máte někdo zkušenosti s MTB turistikou v Rumunsku nebo Bulharsku?
Konkrétně mne zaujala oblast Apuseni v Rumůnsku.
- zajímá mne jestli je v této oblasti přínosné využití MTB kola oproti pěší turistice.
Dundee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon črc 30, 2012 16:03


Zpět na Cykloturistika