Podpora hojení měkkých tkání

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod ketrin » úte dub 15, 2014 20:09

Vlastní blbostí (příliš tvrdá a těžká bota na týdenní pochod) jsem si způsobila namožení v oblasti kotníku - zřejmě natažení svalu/vazu, takže hybnost je omezená a momentálně nesnesu těžší boty než crocsy :? Bolest vydržím, koneckonců jsem s tím musela jít pěkných pár desítek km, ale chtěla bych návrat do normálu nějak urychlit - Wobenzym ? nebo....?? - a moc mi nenadávejte, to zvládám sama :wink:
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 505
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod Indy » úte dub 15, 2014 20:17

chladit, ledovat, dat chvilu pauzu a potom stabilizacni rehabilitacni cviceni. takze kulova usec, rolo, nebo nejlevnejsi varianta ta podhustena nafukovaci podlozka.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod mike » úte dub 15, 2014 20:20

Aulin gel, konopna mast, jestli mas domaci, pripadne kostivalova mast. Vsechno je to podstatne levnejsi nez Wobenzym a nema jeho vedlejsi ucinky. Nejlip by to asi urychlila kombinace jedne z masti a Wobenzymu.

No a samozrejme klid 8)

@Indy: kdyz jsem mel zlomeny kotnik, tak mi ortoped tvrdil, ze rehabilitovat netreba, jelikoz kotnik se (na rozdil od jinych kloubu) rozchodi sam. Mel pravdu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49544
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod mike » úte dub 15, 2014 20:35

Jeste jsem zapomnel -- orteza. Lehka "ponozka", co o ni ani nevis, ale kotnik zpevni. Nosil jsem ji nejakou dobu po zlomenine a kdyz jsem si zacatkem roku zvrtnul kotnik (druhy...) tak, ze jsem posledni 3 km sotva dosel, tak taky pomohla. V kombinaci si Aulin gelem jsem za tyden normalne chodil a za dva uz o bolesti nevedel. Je lepsi, nez obinadlo, a na hory ji pribaluju do lekarnicky. Nema se to s ni prehanet, jen dokud je opravdu potreba, ale kdyz si pritelkyne ztvrtla kotnik jeste hur a natahla vazy, ortoped ji prikazal ortezu nosit 4 tydny a to porad, zpocatku i na spani.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49544
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod ketrin » úte dub 15, 2014 20:40

Díky! - jo, leduju, aulin mažu, tak já ještě koupím ten kostival a wobenzym.
O té ortéze jsem taky uvažovala, ono se to vlastně dost samo nabízí, že.
Myslíte, že budou stačit 2 týdny? pak máme zas třídenní choďák a to v crocsech neujdu... 8)
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 505
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod Indy » úte dub 15, 2014 20:50

kotnik a vetsina jinych veci se skutecne rozchodi samy - do stavu ktery byl pred tim a ktery de facto urazu nezabranil.

cilem rehabilitace je zlepsit se nad tento stav.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod mike » úte dub 15, 2014 20:52

@ketrin: pockej, bud Aulin nebo kostival, urcite bych to nekombinoval. Wobenzym jak myslis, poradne si precti navod a dodrzuj, jinak zafunguje jako projimadlo (a mozna i tak ;-)).

Kolik casu bude stacit ti asi nerekne ani ortoped. Zalezi co presne se stalo a jak moc. Jednou jsem si vyrobil z pretizeni zanet slachy pod patou a kulhal jsem dva mesice... vzdycky prvni hodinu, nez se to rozchodilo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49544
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod ketrin » úte dub 15, 2014 20:57

myslela jsem kostival přes den a aulin na noc - blbý?
Wobenzym jsem brala asi před 3 lety na natržený biceps, bylo to v pohodě, akorát je opruz na to pořád myslet.
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 505
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod ita » úte dub 15, 2014 21:08

Doporučuju Arniku :-)
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod mike » úte dub 15, 2014 21:29

ketrin píše:myslela jsem kostival přes den a aulin na noc - blbý?

Tezko rict, asi by to nemuselo vadit, mam pocit, ze uz jsem to takhle jednou delal ;-) Ale spis opacne, ne? Mimochodem, kostivalova mast tahle. Presvedcili mne na to jednou v lekarne a musim rict, ze to byl docela rozdil proti tem, ktere jsem pouzival driv (ty bezne v kelimkach).

ketrin píše:Wobenzym jsem brala asi před 3 lety na natržený biceps, bylo to v pohodě, akorát je opruz na to pořád myslet.

Tak to jo, jestli ti neublizuje, proc ne. A ano, je to opruz.

Jo a arniku k tomu klidne taky, jestli na to veris. V tabletach.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49544
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod ketrin » stř dub 16, 2014 5:48

Dík za rady a zkušenosti!
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 505
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod apuka » stř dub 16, 2014 9:31

mike píše:Jo a arniku k tomu klidne taky, jestli na to veris. V tabletach.
Ale tady se nepsalo o homeopaticke Arnica Montana, ale o Arnice vseobecne, coz je normnalni leciva bylina (i) s hojivym ucinkem na namnozene/natazene, atd. mekke tkane (neni to uplne presne vyjadreni). Podobne jako kostival. A pouziva se v masti po staleti v horskych oblastech, napr. v Alpach. Takze to s virou ma presne stejne spojeni, jako kostiovalova mast.
(Ale i ty homeopatika z ni pomahaji...)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16700
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod ita » stř dub 16, 2014 12:14

Z těch homeopatik pak ještě není špatný Traumeel. Někdo věří, někdo ne. Mně už párkrát hodně pomohla :-) a např. z problémů s imunitou jsem se vyhrabala až po akupunktuře 8)
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod Indy » stř dub 16, 2014 12:18

fungujici homeopatika? to je pozoruhodne. a ted este tu o cervene Karkulce.

cekam kdy tenhle nesmysl zmizi ze sceny a akteri toho trapasu (zejmena farmaceuticke firmy) se budou tvarit jako kdyby nikdy nebyl.

osobne bych uvital kdyby lekari mohli predepisovat Placebo(R) pekne v ruznych obalech, z ruznym obsahem ucinne latky a pod nekolika komercnimi nazvy.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod ketrin » stř dub 16, 2014 13:04

Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 505
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod Indy » stř dub 16, 2014 13:28

tak.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod ita » stř dub 16, 2014 14:57

Tak dotaz byl na PODPORU hojení, ne na řešení akutních stavů ohrožujících život. A to podle mě homeopatika splňují. Osobně bych si třeba nekoupila výše zmiňovaný, nesmyslně předražený, reklamou propagovaný Wobenzym. Jedině ve vánočním balení :twisted:
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod Indy » stř dub 16, 2014 15:13

homeopatika jsou ulet sarlatanu. neni dukaz o jejich prinosu.

ostatne, doted mi neni jasny jak to mohlo opustit šaškec a proniknout do realneho zivota.

ale byla poptavka, starostlivy typy chteji lek, ale takovy aby jako moc nelecil. takze ano, pokud jsi to myslela takhle, tak to on splnuje. neleci vubec, takze je vlastne jeste lepsi...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod ita » stř dub 16, 2014 15:18

Ne nemyslela. A nedoporučovala bych tady nic, co nemám vyzkoušený :-)
Je mi úplně jedno čím se léčíš ty a čím se bude léčit původní tazatel(ka). Je mi ještě víc jedno za jaký léky utrácíte svoje peníze :-D
V dobrém úmyslu jsem jen napsala svou zkušenost. Ale ono je někdy lepší :finga:
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod mike » stř dub 16, 2014 20:18

ita píše:Osobně bych si třeba nekoupila výše zmiňovaný, nesmyslně předražený, reklamou propagovaný Wobenzym.

Cena je veci nabidky a poptavky ;-) Levne to neni, ale neco to dela. Pricemz to neco nemusi byt vzdycky plus, me finalni dojmy byly lehce rozpacite.

S temi homeopatiky si to tak neber ;-) Me zkusenosti jsou prevazne dobre, zbavil jsem se diky nim pred lety alergie (a je mi celkem jedno, jestli slo o placebo efekt nebo neco jineho, podstatny je vysledek a ten to na rozdil od chozeni po doktorech melo), ale to video mne opravdu pobavilo :D Jestli na tebe Arnika v libovolne podobne funguje, tak skvele a zkusenosti sem klidne pis dal. Nekomu to muze pomoct a ze ma nekdo reci? Snad neco vydrzis, ne? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49544
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod ita » stř dub 16, 2014 20:47

Popravdě je mi to jedno kolik stojí, ptže já osobně bych si ho nekoupila především kvůli té reklamě :-) Psala jsem to hlavně jako reakci na to, že homeopatie je jeden velký podvod (i zadarmo drahé).

Mám zkušenosti nejen s tou arnikou. Homeopatika mi pomohla kdysi s imunitou a alergiemi. A teď v neposlední řadě i ta akupunktuura, které jsem původně nevěřila vůbec, ale už jsem byla ve fázi, že jsem chtěla zkusit cokoliv, jen aby se mi ulevilo. No a výsledek je, že posledního půl roku vůbec nevím, co je rýma, kašel,nachlazení... \:D/
Já samozřejmě beru, že někdo tomu nevěří a důvody můžou být různé. Ale hodně záleží, jakou formou je to podáno. Nevidím jedinej důvod, proč bych ze sebe měla nechat dělat blbku :wink:
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod mike » stř dub 16, 2014 22:07

Jake reklame? Vyhod televizi a bude ti lip ;-)

Zvlastni, mne prijde akupunktura podstatne uveritelnejsi, nez homeopatie. Ja teda pouzivam akupresuru a minimalne body v obliceji funguji dobre (oci, ryma...).

Ber to tak, ze kdyz ma nekdo potrebu se hlasite vymezovat vuci necemu, o cem evidentne vi LDH, tak to nevypovida nic o tobe, ale o nem jo ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49544
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod ketrin » čtv dub 17, 2014 6:00

To video mělo pobavit, nic víc!
Akupunktura mi kdysi velmi pomohla. Homeopatii nevěřím, ježto jsem starý skeptik, ale nikomu ji nevymlouvám.
btw - vyzkoušela jsem ji před 10 lety na své chovné feně - tenkrát mezi chovateli frčely tzv.homeopatické porody. Porod pod homeopatiky se nijak nelišil od předchozího porodu nehomeopatického :wink: skalní příznivci to pak okomentovali - no jó, ona z tebe cítí, že TY TOMU NEVĚŘÍŠ. :roll:
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 505
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod ita » čtv dub 17, 2014 6:52

ketrin: V pohodě, video je srandovní :-) Moje reakce byly hlavně na Indyho. Já nejsem žádnej homeofanatik, to vůbec ne. Párkrát jsem vyzkoušela a pomohlo, ale nemusí to platit vždy, že. A řeči zvěrolékaře taky dobrý :D Takhle to fakt neberu. Jinak náš pes taky dostával celkem nedávno zrovna tu arniku, měl vykloubené rameno. Bandáž mu sundali o několik dní dřív, než měli. Jasně, to nedokazuje její účinnost, nicméně tím neublížíš. A taky mu moooc chutnala :-D

mike: Já TV k životu vůbec nepotřebuju, ale můj přítel by to bez ní nezvládnul. Strašnej zlozvyk... ](*,)

No já ti nevím, nikdy jsem nad tím moc nepřemýšlela a ani se o to nezajímala. Neznala jsem nikoho, kdo by měl nějaké přímé zkušenosti s akupunkturou a prostě mi připadalo ujetý, že nějakých 6 jehliček, by mě mělo zbavit mojich problémů. Zafungovalo, takže jedině dobře. Lidi mě nepoznávají, ptže už skoro nevím, co je to kapesník *

Ano, souhlasím. Nicméně jsem prostě měla potřebu se proti tomu ohradit :wink: Samozřejmě to není vztaženo na všechny uživatele fora.
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod Indy » čtv dub 17, 2014 7:51

akupunktura je zalozena na tom ze funguje. homeopatika je zalozena na blabolu kteremu slabsi kusy veri, protoze budou koneckoncu verit cemukoliv.

anatomii psa neznam, u cloveka vykloubeny, ne vymknuty rameno uvede do pouzitelnyho stavu az operace, protoze se prorve kloubni pouzdro a urve se minimalne jeden dost dulezity vaz. fixace neni nutna, ty urvany konce se nepotkaji, neuvazou na maslicku a nezacnou spokojene srustat... kloub zustane nestabilni a driv nebo pozdeji, pri necekanem pohybu nebo vetsi namaze se vykloubi znova. nejvetsi problemy jsou u rotaci a pohybu nad hlavou ve stoje.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod ita » čtv dub 17, 2014 8:38

Tak děkuju za zaškatulkování aniž bys mě znal, na to mají jen ty silnější kusy :lol:

Jo a s tím psem jsem se sekla, byl to loket. Po ránu mi to nemyslí...
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod Indy » čtv dub 17, 2014 8:49

zaradila jsi se sama - tim jak jsi to prijala.

ja nezarazoval nikoho. zcela bez jakehokoliv postranniho umyslu. predevsim Te neznam.

skutecne jsem to nemyslel zle.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod ita » čtv dub 17, 2014 9:26

Nikoho.. No to by pak znamenalo, že žádní příznivci nejsou a pak není důvod se tady rozhořčovat...
Já bych to asi nechala plavat :wink:
Myslím, že všichni už pochopili, že jsi zarytý odpůrce a já tady nikoho nepřesvědčuju. Popsala jsem jen své pozitivní zkušenosti a ty mi nikdo nevyvrátí, ani ty těmi svými "argumenty".
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod Indy » čtv dub 17, 2014 9:44

no jo ale realita nefunguje tak jak tvoje zkusenost.

jaksi, kdyz se zavadi nejaky medicinsky postup nebo novy lecivo, dela se to ponekud komplexneji a sloziteji.

osobni zkusenost je pro nas samozrejme dulezita, ale funguje jen v kontextu toho jak to tehdy bylo. ano, podruhe ve stejym obsazeni stejna situace, tam bych na zkusenost taky dal, ale zobecnovani je dost problem.

ponekud mi to pripomina ty babky u doktora. a me byva potom tak spatne... ale co mi predepsali tohle tak je to dobry. nechte si to predepsat taky. no a jedna mela tlak vysoky a ta druha nizky.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod ita » čtv dub 17, 2014 11:58

Odpověď vždy a na vše, akorát tímto už jsme trochu někde jinde. Je na tom samozřejmě kus pravdy, ale v tom případě taky můžeme zrušit celé OF :wink:
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Další

Zpět na Outdoor a zdraví