Nízké Tatry (chaty, bivaky, přechod atd.)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Nízké Tatry (chaty, bivaky, přechod atd.)

Příspěvekod Bedrich » ned úno 26, 2006 8:45

Mam dotaz, zda nevite v jakym stavu je bouda pod latiborskou holou, mela by bejt zborena asi, ale je tam snad naka budka co maj bacove...., tak jen jestli nekdo nevite... :((
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Příspěvekod Yopo » ned úno 26, 2006 9:55

Link: http://www.adwantage.sk/nizke-tatry/

Uz to dlho nebolo aktualizovane ale obcas to pomoze. :)
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Chata pod sedlom Durkovej

Příspěvekod pavproch » ned úno 26, 2006 17:58

Přátelé dostal jsem tip na jarní skialpinistickej vejlet:

chata pod sedlem Ďurkovej v hl. hřebeni Nízkých Tater (kousek od Chabence) - kontakt je tady: http://www.nizketatry.sk/chaty/upchaben ... encom.html

Nebyli jste tam někdo v poslední době (ideálně na skialpu někdy koncem marca/v apríli...). Jaký to tam je? Prý se tam čas zastavil někdy v roce 1975?!?!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28306
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chata pod sedlom Durkovej

Příspěvekod Ježo » ned úno 26, 2006 18:34

pavproch píše:Přátelé dostal jsem tip na jarní skialpinistickej vejlet:

chata pod sedlem Ďurkovej v hl. hřebeni Nízkých Tater (kousek od Chabence) - kontakt je tady: http://www.nizketatry.sk/chaty/upchaben ... encom.html

Nebyli jste tam někdo v poslední době (ideálně na skialpu někdy koncem marca/v apríli...). Jaký to tam je? Prý se tam čas zastavil někdy v roce 1975?!?!


spali jsme tam nekdy v roce 2003 v lete na klasickem prechodu. Meli jsme postaveny stan pred chatou, bylo to tolerovano. Jinak chatar pomerne neprijemny, s ,,vojenskym rezimem". O tom, jak to vypada v dubnu nic nevim.
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » ned úno 26, 2006 18:47

Byl jsem tam dvakrát. 2000 a 2002 myslím. Poprvý ve stanu, je to tolerováno, podruhý uvnitř za 50,-. Chatár je klasickej chatár, když si s ním padneš do oka (napodruhý jsme tam s ním, já a polovička, byli poměrně dlouho sami, než začli dorážet promočení další :wink: ) a rozuměli jsme si fest.
Toto léto tam byl bratr a taky si s ním padl do noty. Takžer s ďurem to bude asi podle toho jak se vyspí :(( ...
Jinak má nejoblíběnější chata v Nízkejch...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » ned úno 26, 2006 19:27

Jooo tak utulna Durkova pod Chabencom je legenda a jej chatari tiez. Ja som tam bol len raz toto leto, takze vacsinu toho co viem je z pocutia od kamaratov. Na chate je chatarom Duro, asi najslavnejsi schizofrenik aky zije na horach. Proste ked ma dobru naladu tak je super a ked nie, tak sa na chate velmi vydrzat neda.

Durovi pomaha na chate aj Amplik, ktory je... povedzme ze zvlastny. Vydrzat sa s nim da, ale kto ho nezazil, ten nevie o com vravim. Nie je zly, ani agresivny, len trochu... dotieravy a jeho rec je dost ludova. Da sa s nim vydrzat, ale myslim, ze jeden vecer je tak akurat. Ked som tam bol, zazil som prave Amplika a myslim ze na jeho irecite prihody nikdy nezabudnem.

Problem je, ze Duro aj Amplik chlastaju ako na sutazi, takze obcas sa chata zmeni na krcmu. Nam sa to nastastie nestalo, ale vraj to nie je az take vynimocne. Viac informacii najdes vo fore pod tymto clankom:
http://hiking.sk/article_view/hkcat_6/hkart_111.html
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Bedrich » ned úno 26, 2006 19:40

Joooo tak to je zmena, ja sem tam tak 5* za rok:)a posledni zprava je ze od listopadu je duro abstinent. tzn ze zadnej alkohol na utulne:))naposled nam pomocnik dura vycuc placatici:))))
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Přechod Nízkých Tater

Příspěvekod radka2 » čtv čer 8, 2006 11:51

Ahoj,
v srpnu se chystáme na přechod Nízkých Tater "Cestou hrdinou" z Telgártu do Donoval a zajímá mě abolustně vše potřebné k téhle cestě.
Našla jsem tu příspěvky k chatě pod Chabencom - velmi zajímavé.
Zajímá mne ještě:
* možnosti přespání "na divoko" - hlavně v první fázi naší cesty mezi Telgártem a útulňou Andrejcová, ale zajímají mne možnosti po celé trase.
* případný stav dalších chat, srubů a pod. stavení pro možnosti přespání, které jsou uvedeny v mapě (mám klasickou turistickou padesátku od KCT)
* zda se dá přespat na Kamenné chatě na Chopku
* zda je již otevřený hotel Kosodrevina na Srdiečku nebo je hotel stále "v rekonstrukci"
* co sebou rozhodně nezapomenout vzít (běžné věci na týden sbalit umím a repelent na medvědy beru :D )
* a vůbec cokoli, co by bylo dobré vědět k tomuhle přechodu.
Moc díky za jakýkoli postřeh či radu.
radka2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv čer 8, 2006 11:33
Bydliště: Praha

Příspěvekod pripluv » čtv čer 8, 2006 12:02

Ano, na Kamence se přespat dá...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Přechod Nízkých Tater

Příspěvekod Bedrich » čtv čer 8, 2006 12:04

radka2 píše:Ahoj,
v srpnu se chystáme na přechod Nízkých Tater "Cestou hrdinou" z Telgártu do Donoval a zajímá mě abolustně vše potřebné k téhle cestě.
Našla jsem tu příspěvky k chatě pod Chabencom - velmi zajímavé.
Zajímá mne ještě:
* možnosti přespání "na divoko" - hlavně v první fázi naší cesty mezi Telgártem a útulňou Andrejcová, ale zajímají mne možnosti po celé trase.
* případný stav dalších chat, srubů a pod. stavení pro možnosti přespání, které jsou uvedeny v mapě (mám klasickou turistickou padesátku od KCT)
* zda se dá přespat na Kamenné chatě na Chopku
* zda je již otevřený hotel Kosodrevina na Srdiečku nebo je hotel stále "v rekonstrukci"
* co sebou rozhodně nezapomenout vzít (běžné věci na týden sbalit umím a repelent na medvědy beru :D )
* a vůbec cokoli, co by bylo dobré vědět k tomuhle přechodu.
Moc díky za jakýkoli postřeh či radu.


No hele mezi telgartem a andrejcovou se da prespat primo nahore v predsini ve vysilaci zadarmo anebo v ziarskym sedle je takova salas nedostavena, ta by tam mela jeste stat, ale to uz je na andrejcovou kousek:)Jinak na chopku se spat da je tam asi 20 posteli ale docela plno, takze bych si tam radsi zavolal nebo te nechaj spat v jidelne prinejhorsim.
Akorat ten usek priehyba-Ramza je jeste porad mizerne prorezanej, takze tam budes prelejzat, jinak nic moc zvlastniho nepotrebujes je to to normalni prechod, da se dycky dojit na chatu a tudle dobu by tam nemuselo bejt moc lidi, ja to teda dycky chodim v zime, ale za slusnyho pocasi je to pohoda:)
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Re: Přechod Nízkých Tater

Příspěvekod sedlo » čtv čer 8, 2006 13:27

radka2 píše:Ahoj,
v srpnu se chystáme na přechod Nízkých Tater "Cestou hrdinou" z Telgártu do Donoval a zajímá mě abolustně vše potřebné k téhle cestě.
Našla jsem tu příspěvky k chatě pod Chabencom - velmi zajímavé.
Zajímá mne ještě:
* možnosti přespání "na divoko" - hlavně v první fázi naší cesty mezi Telgártem a útulňou Andrejcová, ale zajímají mne možnosti po celé trase.
* případný stav dalších chat, srubů a pod. stavení pro možnosti přespání, které jsou uvedeny v mapě (mám klasickou turistickou padesátku od KCT)
* zda se dá přespat na Kamenné chatě na Chopku
* zda je již otevřený hotel Kosodrevina na Srdiečku nebo je hotel stále "v rekonstrukci"
* co sebou rozhodně nezapomenout vzít (běžné věci na týden sbalit umím a repelent na medvědy beru :D )
* a vůbec cokoli, co by bylo dobré vědět k tomuhle přechodu.
Moc díky za jakýkoli postřeh či radu.

Východní část hřebenovky v úseku Andrejová-Priehyba-Čertovica bych ti raději nedoporučoval.Je tam velké množství spadlých stromů z období vichřice z listopadu 2004.Doporučuji ti začít na Čertovici a pokračovat západním směrem na Donovaly.První noc přespíš na Ďurkové,druhou noc v Hiadělském sedle,kde je povoleno stanovat a je tam voda.Potom pokračuj přes Donovaly na Velkou Fatru,která je relativně bez problému,je tam mnoho salaší k přespání a nahradí ti výborně východní úsek Nízkých Tater. 8)
sedlo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 158
Registrován: pát kvě 12, 2006 16:24
Bydliště: furt někde...

Příspěvekod Rujir » čtv čer 8, 2006 16:16

No ak mas na to nervy, tak cely prechod sa mi podarilo ako tak popisat na mojich strankach. Plus by tam mal byt ma konci aj link na stranku, kde sa o prechode NT dozvies uplne vsetko. Aj by som ho pozrel a capol sem, ale ked ta moja lenivost nabera priam chronicky charakter... :roll:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » čtv čer 8, 2006 21:04

Rujir píše:...ta moja lenivost nabera priam chronicky charakter... :roll:

Coming eventually ... [Stránka nie je mŕtva, len nestíham tj. trpím akútnou lenivosťou] :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » čtv čer 8, 2006 21:32

Přípluv píše:Coming eventually ... [Stránka nie je mŕtva, len nestíham tj. trpím akútnou lenivosťou] :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


:axe: Mno jo furt... Sak robim co mozem... Nie je kazdy taky grafoman ako ty... :twisted:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Nízké Tatry

Příspěvekod radka2 » pát čer 9, 2006 12:19

To Rujir:
stránky jsem našla - super.

Díky všem za vynikající náměty a stále vítám další :D :D :D
radka2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv čer 8, 2006 11:33
Bydliště: Praha

Příspěvekod radka2 » čtv čer 22, 2006 12:01

Rujir píše:
Přípluv píše:Coming eventually ... [Stránka nie je mŕtva, len nestíham tj. trpím akútnou lenivosťou] :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


:axe: Mno jo furt... Sak robim co mozem... Nie je kazdy taky grafoman ako ty... :twisted:


To Rujir: Tak jsem našla odvahu i pevné nervy a přečetla jsem - dík, už jsem se dlouho tak nepobavila a sviští mlíko si dám jednou i za tebe :D :D :D
radka2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv čer 8, 2006 11:33
Bydliště: Praha

Příspěvekod Rujir » čtv čer 22, 2006 16:33

radka2 píše:To Rujir: Tak jsem našla odvahu i pevné nervy a přečetla jsem - dík, už jsem se dlouho tak nepobavila a sviští mlíko si dám jednou i za tebe :D :D :D


Som rad, ze si to prezila bez uhony. :wink: Inak Kamenna chata je momentalne zatvorena kvoli rekonstrukcii strechy, takze svistie mlieko si mozes dat jedine na Stefanicke. :wink: :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod radka2 » čtv čer 22, 2006 19:51

Rujir píše:
radka2 píše:To Rujir: Tak jsem našla odvahu i pevné nervy a přečetla jsem - dík, už jsem se dlouho tak nepobavila a sviští mlíko si dám jednou i za tebe :D :D :D


Som rad, ze si to prezila bez uhony. :wink: Inak Kamenna chata je momentalne zatvorena kvoli rekonstrukcii strechy, takze svistie mlieko si mozes dat jedine na Stefanicke. :wink: :mrgreen:


Cože?!? No to je teda pěkné.
Ale snad to bude v srpnu už OK.
díky
radka2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv čer 8, 2006 11:33
Bydliště: Praha

Příspěvekod Bedrich » čtv čer 22, 2006 20:09

JO bude v cervenci to samozrejme otviraj snad mam dojem:)Nemuzou prece prijit vo kseft:)
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Příspěvekod Medved » úte črc 11, 2006 16:03

No, vzhledem k tomu, že od 4. do 8.7.2006 jsem Nízkými Tatrami pobíhal a prodíral se, tak trošku oživím toto témátko.

Úsek z Telgártu po útulnu Andrejcová není problém.

Za útulnou Andrejcová začínají, jinak zcela nudnou cestu, oživovat ojedinělé padlé stromy přes cestu a takto to pokračuje až na Velkou Vápenici.

Z velké Vápenice do Sedla Priehyba je cesta zasekaná. První varování.

Ze Sedla Priehyba po kousek za vrchol Oravcová je cesta zasekaná fest.

Z kousek za vrcholem Oravcové po kousíček za vrchol Homoľka to jde dobře zejména proto, že je zde stromů málo a tak jich zde nemohlo moc popadat.

Z kousek za Homolkou po polana Havrania je cesta zasekaná.

Z polany Havranie je červená zasekaná až po úsek kdy se značka stočí na sever kolem kóty 1432,4.

Úsek od výše uvedeného zlomu červené na sever až po sedlo mezi Vrbovicí (1393,8) a bezejmennou kótou 1345,3 je cesta pohodová - padlý strom je jen asi každých 10-15m, no, možná i 20m. Na délku chůze po chodníku připadá zhruba stejný úsek obcházení mimo. Sestup do sedla zasekán a sestupováno odklizeným polomem.

Z výše uvedeného sedla mezi Vrbovicí a kótou 1345,3 jsem po vyhodnocení situace postupoval po lesních cestách pod hřebenem až k Sedlu za Lenivou ke kterému jsem se přiblížil od jihu poté, co jsem z lesní cesty vystoupal na hřeben odklizeným polomem poblíž chat jižně od Lenivé. U rozcestníku v Sedle za Lenivou není ukazatel na Ramžu a ani se mi nepodařilo identifikovat začátek červené.

Zbytek hřebenovky až do Donoval bez problému.

Nejvíce postižené jsou, zdá se, svahy obrácené k SZ. Polomy je dobré obcháze spíše z jihu. Ani cesta schovaná za hřeben v relativně zdavě vypadajícím lese není prosta vyvrácených stromů.

Doporučuji opustit hřebenovku už v Sedla Priehyba a na Čertovicu se dopravit jinak. Vyslechnuto, že sejito do Helpy, přespáno a busem.

Na Štefánikově chatě vyslechnuto, že kdosi šel úsek Ramža - Sedlo za Lenivou šest hodin. Mě trval úsek Sedlo Priehyba - polana Havrania hodiny čtyři namísto 2:50 dle mapy a zedřený jsem byl jak opice v cirkusu po ranním, dopoledním, poledním, odpoledním, večerním a nočním vystoupení.

Jinak, miluji kosodřevinu a neznám líbeznějšího zvuku než motorové pily.
Medved
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon kvě 23, 2005 5:24

Příspěvekod radka2 » stř črc 12, 2006 11:42

[quote="Medved"]No, vzhledem k tomu, že od 4. do 8.7.2006 jsem Nízkými Tatrami pobíhal a prodíral se, tak trošku oživím toto témátko...

Moc díky za aktuální info, které mě jen utvrzuje v tom, že jsem rozhodla správně - tak jak říkáš - ze sedla sejdeme do Heĺpy, kde máme zajištěný nocleh, pak busem na Čertovici a zase zpět na červenou.
Když se nic nevyvrbí, mělo by to probehnout takto
http://www.vrstevnice.com/akce/2006/08s ... 060804.htm

a už se všichni móoooooooooc těšíme :D :D :D
radka2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv čer 8, 2006 11:33
Bydliště: Praha

Příspěvekod radka2 » stř črc 12, 2006 11:46

[quote="Medved"]No, vzhledem k tomu, že od 4. do 8.7.2006 jsem Nízkými Tatrami pobíhal a prodíral se, tak trošku oživím toto témátko...

Moc díky za aktuální info, které mě jen utvrzuje v tom, že jsem rozhodla správně - tak jak říkáš - ze sedla sejdeme do Heĺpy, kde máme zajištěný nocleh, pak busem na Čertovici a zase zpět na červenou.
Když se nic nevyvrbí, mělo by to probehnout takto
http://www.vrstevnice.com/akce/2006/08s ... 060804.htm

a už se všichni móoooooooooc těšíme :D :D :D
radka2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv čer 8, 2006 11:33
Bydliště: Praha

Příspěvekod radka2 » stř črc 12, 2006 11:49

Moc díky za aktuální info...

Jsem trdlo, omlouvám se - mám z toho sluníčka nějak nemotorné prsty :D :D :D
radka2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv čer 8, 2006 11:33
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jan » stř črc 12, 2006 20:03

Radka, nechcem Ti to moc kazit, ale usek Certovica - Chopok spravis za pol dna, nema zmysel to sekat na dva dni Certovica - Stefanicka - Chopok... ak vyrazis z Certovice napriklad o 8:35 (prichod autobusu z Brezna), tak si na Chopku (aj s polievkou a kofolou na Stefanicke) o jednej-druhej...
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Příspěvekod Rujir » stř črc 12, 2006 23:31

Jan píše:Radka, nechcem Ti to moc kazit, ale usek Certovica - Chopok spravis za pol dna, nema zmysel to sekat na dva dni Certovica - Stefanicka - Chopok... ak vyrazis z Certovice napriklad o 8:35 (prichod autobusu z Brezna), tak si na Chopku (aj s polievkou a kofolou na Stefanicke) o jednej-druhej...


No ak pojde aj na Dumbier a nebude sa prilis hnat tak mozno pride az o tretej. Na druhu stranu mne sa zdal byt celkom fajn plan zajednat si dopredu prehliadku Jaskyne mrtvych netopierov, potom sa vyskriabat len na Stefanicku, ubytovat sa, ist do jaskyne, prespat na Stefanicke a na druhy den to potahnut na Durkovu... Plan som sice neuskutocnil, lebo to chce planovat akcie skor ako 24h dopredu, ale stale si myslim, ze ma nieco do seba. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod radka2 » čtv črc 13, 2006 6:43

[quote="Rujir"][quote="Jan"]Radka, nechcem Ti to moc kazit, ale usek...

Jj, ja vím - část Srdiečko - Chopok - Štefánička znám a vím, že to je procházka na jeden den.
Máme ale plánováno z Čertovice vyjít až kolem druhé či později, takže ta Štefánička je tak akorát. O jeskyni netopýrů vím také, ale moc mě neláká - měla jsem možnost setkat se s člověkem, který tam dělal průzkumy, takže jsem shlédla množství různých materiálů a tak vůbec :D
Cestou na Chopok chci opravdu zaběhnout na Ďumbier a pokud se na Chopok doplazíme brzo (cca 14,00), což předpokládám, tak bych chtěla projít hřeben severním směrem ke krasovým jeskyním - tam jsem ještě nebyla, takže si tam na to dělám trošku časoprostoru :D :D :D

Jinak ale moc díky.
radka2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv čer 8, 2006 11:33
Bydliště: Praha

Příspěvekod Lenka » pon úno 4, 2008 22:57

Je nějaký povolený místo pro stanování mezi ďurkovou a čertovicí? Z těchto stránek sem pochopila, že ne.... :cry: takže neexistuje žádná jiná alternativa, jak během tohle úseku někde legálně přespat kromě ubytování na Štefáničce nebo ch. pod Chopkom?
Popř. jak moc velkou mám šanci narazit na nějakého aktivního ochranáře, kterýmu se nebude líbit stan postavenej mimo povolený místa...? O:)
Lenka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 528
Registrován: pát črc 22, 2005 20:52
Bydliště: Brno

Příspěvekod hasty » pon úno 4, 2008 23:33

tak napriklad casto vidiet stany postavene vedla Stefanicky, ale to sa asi musisi dohodnut s chatarom.
Ale co viem tak to tam zeleny velmi nehrotia, lebo vecer sa okolochatove osadenstvo rozprcha do blizkeho okolia a nikoho (vratane mna) som nepocul sa stazovat :ú :ú
Ak nieste tam kde chcete byt, nieste nikde
Uživatelský avatar
hasty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: sob led 26, 2008 21:45
Bydliště: Praha/Presov

Příspěvekod RUMcajs » pon úno 4, 2008 23:56

S mistem ti neporadim, ale me do zahrabu na silvestra nikdo zkontrolovat neprisel. Spal jsem nekde na "louce" mezi Andrejcovou a Ramzou v 1800m.
Takze kdyz si zalezete nekam mimo cestu, tak to bude v pohode. Behem 3 noclehu jsem potkal na hrebenovce jen 5 lidi, z toho 2x dvojice.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Další

Zpět na Slovensko