Polartec Powerstretch

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Polartec Powerstretch

Příspěvekod Rujir » pon led 31, 2005 14:21

Chcel by som sa opytat ake mate skusenosti s materialom Polartec Powerstretch Naozaj sa to za tu cenu vyplati alebo existuje aj nejaka lacnejsia alternativa? Dat 2000,-Sk za rolak sa mi zda byt uz predsa len trochu vela... :roll:
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod chonga » pon led 31, 2005 15:17

:(( Dobrá otázka. Jaký to má přednosti oproti microflís, technopile,flís, teda kromě toho že je to elastický.
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Re: Polartec Powerstretch

Příspěvekod m » pon led 31, 2005 21:29

Rujir píše:Chcel by som sa opytat ake mate skusenosti s materialom Polartec Powerstretch Naozaj sa to za tu cenu vyplati alebo existuje aj nejaka lacnejsia alternativa? Dat 2000,-Sk za rolak sa mi zda byt uz predsa len trochu vela... :roll:

co jsem cetl (z odb. casopisu a letaku) a taky slysel od jednoho vyrobce outdoor obleceni, tak je to fakt dobrej material. Osobne jsem ale NEZKOUSEL.
Ma schopnost tepelne izolace jako mnohem hrubsi Polartec (asi nejvetsi vyhoda), je elasticky, do urc. miry oteruodolny a nekde se uvadi ze i vetruodolny. Je taky lehky a da se pouzit pro velmi sirokou teplotni skalu.
Od kamosu co to vozi na horskem kole taky vim, ze je to fakt hodne dobry material. Vsichni si jej aspon dost pochvaluji. Ale paleta je to opravdu tezka no :((
Jinak neco se o tom da docist taky z letaku od Moiry (ke stazeni na www.moira.cz). Zni to hezky, ale myslim ze je taky treba to brat s rezervou - jako letak :lol:
m
 

Příspěvekod Simi » úte úno 1, 2005 14:20

Nevim, jak jine casti obleceni, ale treba rukavice z Polartecu Power Stretch jsou uplne super. Je v nich teplo, i kdyz jsou mokry, a taky rychle schnou. Podle me jsou to naprosto idealni vnitrni rukavice.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Příspěvekod Návštěvník » čtv úno 3, 2005 17:09

Tak samoska ze 2000 za rolak je horibilna suma, ale predsa len materialy Polartec - to je absolutna spicka a aj z vlastnej skusenosti, to co je o nich pisane je pravda. Konkretne Powerstretch nemam, ale o co ide... Este z cias ked som bol v intenzivnom mailovom kontakte s typkom z vyvojoveho oddelenia Malden Mills (vyrobca Polartecu :) ) tak som jednu otazku smeroval priamo na Powerstretch. Samozrejme plati to co sa da najst vsade. Powerstretch sa vyraba v xy variantoch od tenkeho az po hruby (prva az tretia vrstva), s rozdielnym podielom elastanu (Lycry only by DuPont). Obvykly podiel Lycry 5–10 %, dalsie varianty zvyseny podiel Polyamidu pre abrasion resistance (odolnost voci oderu) alebo Polyesteru. Takisto podstatna je schopnost odvodu potu - pouziva sa rovnaka technologia ako pri Polartec PowerDry.
Powerstretch by sa dal vlastne definovat ako material o stupen vyvojovo nizsie ako Polartec PowerShield, resp. kazdy SoftShell. Powerstretch vsak nesplna kriteria maximalne odolnej vonkajsej vrstvy, odolnosti voci vode etc. Samozrejme pridavok polyamidu a pekelne dobre premyslena konstrukcia zarucuju odolnost voci vetru. Takze hlavne plus v jednom matrosi: elasticky vo vsetkych smeroch, odvadza vlhkost, "hrejivy", vetru odolny...
Mam zimne elastaky na baze Powerstretchu a su uplne super. Tak tot vse 8)
Návštěvník
 

vetruodolny powerstretch

Příspěvekod rexa » úte úno 8, 2005 10:59

pritelkyne ma od moiry mikinu z powerstretche, ale odolna proti vetru ji moc nepripada. vzdyt je to taky "normalni" tkanina, zadna membrana jako no-wind,zadna husta pletenina jako polartec windbloc.sam sem to nezkousel, ale staci se na to podivat. na kolo, lyze a tak pouzivam, levnou mikrofleesku z Makra a pertexovou vetrovku, je to pohoda.
rexa
 

Re: vetruodolny powerstretch

Příspěvekod ONDRA » úte úno 8, 2005 18:32

rexa píše:pritelkyne ma od moiry mikinu z powerstretche, ale odolna proti vetru ji moc nepripada. vzdyt je to taky "normalni" tkanina, zadna membrana jako no-wind,zadna husta pletenina jako polartec windbloc.sam sem to nezkousel, ale staci se na to podivat. na kolo, lyze a tak pouzivam, levnou mikrofleesku z Makra a pertexovou vetrovku, je to pohoda.

Mam z PS sice jenom cepku, ale souhlasim ze vetruodolna teda neni. taky moc nechapu kde by se tam vzala :(( wind pro uz se je neco jineho...
Uživatelský avatar
ONDRA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 664
Registrován: úte pro 7, 2004 12:16
Bydliště: OV

Příspěvekod Rujir » stř úno 9, 2005 13:58

Coz o to ze nie je vetruodolny. To by ma netrapilo, kedze to sa od neho ani necaka, len by ma zaujimalo, ci ja naozaj natolko teply ako klasicky Polartec, aj ked je taky tenky. Lebo Polartecova bunda je sice fajn, ale dvakrat skladna nie je...
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod vorec » čtv úno 10, 2005 0:05

Rujir píše:Coz o to ze nie je vetruodolny. To by ma netrapilo, kedze to sa od neho ani necaka, len by ma zaujimalo, ci ja naozaj natolko teply ako klasicky Polartec, aj ked je taky tenky. Lebo Polartecova bunda je sice fajn, ale dvakrat skladna nie je...


Tak ja opat iba zopakujem, z vlastnej skusenosti, mam elastaky z materialu velmi porovnatelneho s Powerstretchom (i ked Powerstretch je isto este o kusok vpredu) a je to v pohode. Testovane dnes rano, pri teplote -17 stupnov C som isiel na bicykli do roboty (pripocitajme si k tomu windchill efekt - tahal som asi 30 km/h - takze pocitovana teplota by mala byt niekde okolo -32, skoro som priedusky vyplul :D ) a nemozem povedat ze by som sa klepal od zimy. Urcite to ma "vyhrevnost", resp. izoluje lepsie ako Polartec 100, porovnanie s Thermal Pro alebo 200 je dost otazne. Ako vrchnu vrstvu by som Powerstretch volil iba v pripade ze sa jedna o Powerstretch s vyssou gramazou. Zaver: treba vediet naco ho vyuzijem, ci sa mi naozaj oplati kupovat este dalsiu bundu z Powerstretchu, predsa len aj ten hrubsi Powerstretch nebude az taky skladny ako klasicky izolacny Polartec 8)
Uživatelský avatar
vorec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: úte pro 28, 2004 19:30
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod chonga » čtv úno 10, 2005 18:46

Tedy sice dobrý, ne nezbytně nutný, ale drahý?
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod ONDRA » čtv úno 10, 2005 20:15

Vim ze dotaz znel jinak, ale za ty prachy bych bral spis ten N2S od tilaku. Pod to jenom nejake tenke triko, haralo by to taky dobre a neprofouklo by to. I kdyz prodysnos by byla mensi. je to uplne jiny matros, ale ja bych sel do tohohle.
Uživatelský avatar
ONDRA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 664
Registrován: úte pro 7, 2004 12:16
Bydliště: OV

Příspěvekod Rujir » sob úno 12, 2005 17:21

ONDRA píše:Vim ze dotaz znel jinak, ale za ty prachy bych bral spis ten N2S od tilaku. Pod to jenom nejake tenke triko, haralo by to taky dobre a neprofouklo by to. I kdyz prodysnos by byla mensi. je to uplne jiny matros, ale ja bych sel do tohohle.


Mhm, len to sa dostavame asi niekam uplne inam nez som povodne planoval Ja som sa pytal na ten Power Stretch ako na eventualny doplnok pod Softshellku, ze by som behal po horach len v tom a v batohu by som mal len nejaku ultra light bundicku... :wink:
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod vorec » sob úno 12, 2005 20:54

Tak je, pravda, to uz sme uplne inde. To tenucke tricko z Winstopperu Next to Skin, vcelku zaujimava myslienka, ale osobne si myslim, ze je vyuzitelne len na okrajove aktivity. Neviem si totiz dost dobre predstavit aby som mal priamo na tele nejaku membranu, samozrejme obrazne povedane, jasne ze je tam zvnutra este nejaky prijemny microfleece, ale aj tak, asi sa v tom musi clovek potit jak prasa :D Nemam vyskusane, ale predsa len mnohokrat ani CoolMax nestiha, a to je uz co povedat, tak neviem co potom nejaka membrana.
Inak kombinacia, CoolMax, Powerstretch a Soft Shell navrchu sa mi zda uplne super a k tomu este do extremu nejaku Gore Paclite v batohu 8)
Uživatelský avatar
vorec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: úte pro 28, 2004 19:30
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod Rujir » ned úno 13, 2005 12:27

vorec píše:Tak je, pravda, to uz sme uplne inde. To tenucke tricko z Winstopperu Next to Skin, vcelku zaujimava myslienka, ale osobne si myslim, ze je vyuzitelne len na okrajove aktivity. Neviem si totiz dost dobre predstavit aby som mal priamo na tele nejaku membranu, samozrejme obrazne povedane, jasne ze je tam zvnutra este nejaky prijemny microfleece, ale aj tak, asi sa v tom musi clovek potit jak prasa :D Nemam vyskusane, ale predsa len mnohokrat ani CoolMax nestiha, a to je uz co povedat, tak neviem co potom nejaka membrana.
Inak kombinacia, CoolMax, Powerstretch a Soft Shell navrchu sa mi zda uplne super a k tomu este do extremu nejaku Gore Paclite v batohu 8)


Jj, som rad ze nie som jediny, kto ma tento nazor.. :wink:
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod sihaja » stř úno 16, 2005 13:18

Mohu z vlastní zkušenosti říct,že jsem víc než spokojená...Mám tričko a čepici.Je to velice příjemný materiál,je lehký a skvěle hřeje.Investice se,myslím,vyplatí
sihaja
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: stř pro 15, 2004 13:34

Příspěvekod uplne jinej martin » stř úno 16, 2005 22:23

sihaja píše:Mohu z vlastní zkušenosti říct,že jsem víc než spokojená...Mám tričko a čepici.Je to velice příjemný materiál,je lehký a skvěle hřeje.Investice se,myslím,vyplatí


nechci prudit, ale podle me hreje ten vzduch, kterej je mezi tema vlaknama...
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod vorec » pát úno 18, 2005 9:16

uplne jinej martin píše:
sihaja píše:Mohu z vlastní zkušenosti říct,že jsem víc než spokojená...Mám tričko a čepici.Je to velice příjemný materiál,je lehký a skvěle hřeje.Investice se,myslím,vyplatí


nechci prudit, ale podle me hreje ten vzduch, kterej je mezi tema vlaknama...


Ale no tak, nechytajme sa zas za slovicka, nie sme tu predsa na prednaske z fyziky; jasne ze hreje ten vzduch, lebo oblecenie ba ani Polartec nehreje, iba izoluje 8) , no ale ked niekto napise ze hreje, tak vieme o co ide :D :D
Uživatelský avatar
vorec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: úte pro 28, 2004 19:30
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod vorec » pát úno 18, 2005 9:21

A este nieco som bol byval zabudol, ked som napisal ze material nehreje, nie je to ani tak velmi pravda, lebo Polartec uz vyvinul tzv. Polartec Heat Technology, alebo teplo na poziadanie. Pre viac technickych informacii klik na http://www.polartec.com/contentmgr/show ... php/id/221 8)
Uživatelský avatar
vorec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: úte pro 28, 2004 19:30
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod Rujir » pát úno 18, 2005 9:23

vorec píše:
uplne jinej martin píše:
sihaja píše:Mohu z vlastní zkušenosti říct,že jsem víc než spokojená...Mám tričko a čepici.Je to velice příjemný materiál,je lehký a skvěle hřeje.Investice se,myslím,vyplatí


nechci prudit, ale podle me hreje ten vzduch, kterej je mezi tema vlaknama...


Ale no tak, nechytajme sa zas za slovicka, nie sme tu predsa na prednaske z fyziky; jasne ze hreje ten vzduch, lebo oblecenie ba ani Polartec nehreje, iba izoluje 8) , no ale ked niekto napise ze hreje, tak vieme o co ide :D :D


Jj, frajerku tiez neposleme do .... ked sa rozplyva, ako ten mesiacik krasne svieti a vsetci vieme ze mesiac nesvieti.... :wink:
BTW Nenajde sa niekto, kto naozaj ma a pouziva kombinaciu CoolMax+Powerstretch+Softshell?
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod vorec » pát úno 18, 2005 9:30

Tak to by aj mna zaujimalo, lebo ako som uz v predchadzajucich prispevkoch naznacil, tato kombinaci, juj to musi byt uplna paradicka :)
Uživatelský avatar
vorec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: úte pro 28, 2004 19:30
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod uplne jinej martin » pát úno 18, 2005 20:12

vorec píše:A este nieco som bol byval zabudol, ked som napisal ze material nehreje, nie je to ani tak velmi pravda, lebo Polartec uz vyvinul tzv. Polartec Heat Technology, alebo teplo na poziadanie. Pre viac technickych informacii klik na http://www.polartec.com/contentmgr/show ... php/id/221 8)


to je docela vodvaz... :oops:
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod chonga » sob úno 19, 2005 0:07

:(( nějak jsem zapomněl, že mám čepici pod helmu na kolo z PS. Hřeje a profoukne, ale ten materiál je příjemnej. Ceny už míň.
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod norman_64 » pon lis 28, 2005 22:42

Chtěl bych se zeptat na rozdíl mezi flecce z Tecnopile a Polartecu? Není to jen tím že to vyrábí jen jiná firma,ale funkčnost je stejná :(( ? Poradí někdo? díííkes *
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod teoretic » úte lis 29, 2005 9:25

norman_64 píše:Chtěl bych se zeptat na rozdíl mezi flecce z Tecnopile a Polartecu? Není to jen tím že to vyrábí jen jiná firma,ale funkčnost je stejná :(( ? Poradí někdo? díííkes *


nejsem si ted uplne jistej, ale co vim, tak tecnopile a polartec delaj fakt dve ruzny firmy - oba fleecy prej patrej k tem nejlepsim na trhu, i kdyz clovek obcas cte, ze tecnopile obcas zmolkovati - ja osobne takovy zkusenosti ale nemam, nepoznal jsem zatim rozdil..

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod norman_64 » úte lis 29, 2005 9:48

Ptám se protože u nás v jednom sportu mají výprodej Fleece bund z Tecnopilu od firmy Alpisport za 1200kc, což si myslím že se celkem hodí...
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod teoretic » úte lis 29, 2005 9:54

norman_64 píše:Ptám se protože u nás v jednom sportu mají výprodej Fleece bund z Tecnopilu od firmy Alpisport za 1200kc, což si myslím že se celkem hodí...


no jestli to odpovida polartecu 200 nebo thermal pro, tak bych do toho sel

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod šíp » úte lis 29, 2005 16:12

teoretic píše:
norman_64 píše:Chtěl bych se zeptat na rozdíl mezi flecce z Tecnopile a Polartecu? Není to jen tím že to vyrábí jen jiná firma,ale funkčnost je stejná :(( ? Poradí někdo? díííkes *


nejsem si ted uplne jistej, ale co vim, tak tecnopile a polartec delaj fakt dve ruzny firmy - oba fleecy prej patrej k tem nejlepsim na trhu, i kdyz clovek obcas cte, ze tecnopile obcas zmolkovati - ja osobne takovy zkusenosti ale nemam, nepoznal jsem zatim rozdil..

t.


já i manžílek máme mikiny z tecnopilu, a můžu potvrdit, žmolkovatí, a hodně :?
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod norman_64 » úte lis 29, 2005 17:34

je to fakt tak hrozný... :(( ??...to by mě mrzelo,protože solidní značka za ty penízky...to se fakt hodí...
Nedělá se to žmolkování třeba kvůli praní v pračce??
jo a ty máš Pinguin Balu(kterou dáváš do Parkera) ,že? 8)
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod vorec » úte lis 29, 2005 18:17

norman_64 píše:Chtěl bych se zeptat na rozdíl mezi flecce z Tecnopile a Polartecu? Není to jen tím že to vyrábí jen jiná firma,ale funkčnost je stejná :(( ? Poradí někdo? díííkes *


Nuž ja ako samozvaný odborník na Polartec 8) a človek, pre ktorého je Polartec alfou a omegou outdoor výbavy 8) to poviem takto: Tecnopile je európskou odpoveďou na fleece, ktorý ako prvý vyrobil Malden Mills (výrobca Polartecu). Nuž a keďže neskôr Polartec expandoval aj do Európy, tým že otvorili svoju druhu továreň na svete práve v nemeckom Gorlitzi, Pontetorto (Tecnopile) sa museli posnažiť a rozšíriť kolekciu vyrábaného fleecu, i keď sa myslím hrdia tým, že sú prví Taliani, ktorí vyrábali fleece. Netuším či boli prví v Európe, pretože mali vážnejších konkurentov (Trevira, Eschler-Husky fleece)...

Pred asi troma rokmi aspoň webová stránka Tecnopile, prezentovala len malú časť z toho čo sa vyrába dnes a pripadá mi to všetko ako o niečo menej dokonalá kópia Polartecu, či jeho druhov (na porovnanie:
Polartec Powerdry - Tecnopile Dryfast
Polartec Windbloc - Tecnopile NoWind
Polartec PowerShield - Tecnopile SoftShell
Polartec Powerstretch - Tecnopile Tecnostretch
Polartec WindPro - Tecnopile WindShield

Nuž záverečný verdikt, Tecnopile je dobrý, funkčný, lacnejší, dostupnejší, ale za Polartecom zaostáva. Hold keď som raz PolartecMan :D tak ťažko ma prehovoriť. Inak mám aj blúzu z Tecnopile, len raz som ju prepálil na tábore pri ohni (aspoň lepšie vetrá) - takže neseďte pri ohni vo fleece :evil:

Any questions??? toť vsjo...
Usmievaj sa :lol:, bude aj horšie...
Obrázek
Uživatelský avatar
vorec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: úte pro 28, 2004 19:30
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod šíp » úte lis 29, 2005 18:57

norman_64 píše:je to fakt tak hrozný... :(( ??...to by mě mrzelo,protože solidní značka za ty penízky...to se fakt hodí...
Nedělá se to žmolkování třeba kvůli praní v pračce??
jo a ty máš Pinguin Balu(kterou dáváš do Parkera) ,že? 8)


PIngiun balu nemám. ty mikiny máme 2 roky, koupila jsem je na lyžovačce v Dolomitech v nějakém místním sportovním obchodě, zežmolkovatěly prakticky při prvním praní. zanevřela jsem díky tomu na ten matroš, je ale fakt, že to klíďo mohla být nějaká imitace, nebylo vo v nějakém oficiílním obchodě, ale takový zastrčeý krámek, už i ta cena byla docela nízká, za jednu něco okolo 8 eur, no nekupte to :((
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Oblečení