Přesun serveru a problémy po něm

co je ve fóru nového

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Věroš » úte říj 31, 2006 16:38

Jak už jsem nabízel, tak budeme náš server stěhovat na nový počítač (pokud se všechno povede, tak ho v sobotupokřtíme).

Myslím, že Outdoorfórum negeneruje žádný velký traffic a můžeme mu nabídnout slušný hosting. Má někdo Vojtos statistiky?

--Věroš
Uživatelský avatar
Věroš
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte říj 31, 2006 16:22

Příspěvekod šíp » úte říj 31, 2006 18:01

mám velké problémy- z práce /IE/ se nepřihlásím vůbec, a z domu /FF/ mi přihlášení neustále padá
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rejpal » úte říj 31, 2006 18:12

Věroš - no to mám pro Tebe asi novou zprávu. Převod byl o víkendu dokončen, jedeme už z nového serveru ... nicméně Tvoje nabízená pohostinnost určitě nebude zapomenuta. ;-)
Jinak co znamená velký traffic? Z hostingu zdarma se OF stěhovalo právě kvůli limitám trafficu ...

Šíp - zkusila si promazat cookies? a posílal jsem Ti heslo, když mi Přípluv dával vědět, že máš nějaké trable s přihlašováním...
Uživatelský avatar
Rejpal
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 100
Registrován: stř zář 27, 2006 22:39
Bydliště: Praha

Příspěvekod šíp » úte říj 31, 2006 18:29

Rejpal píše:Věroš - no to mám pro Tebe asi novou zprávu. Převod byl o víkendu dokončen, jedeme už z nového serveru ... nicméně Tvoje nabízená pohostinnost určitě nebude zapomenuta. ;-)
Jinak co znamená velký traffic? Z hostingu zdarma se OF stěhovalo právě kvůli limitám trafficu ...

Šíp - zkusila si promazat cookies? a posílal jsem Ti heslo, když mi Přípluv dával vědět, že máš nějaké trable s přihlašováním...


jo heslo mi přišlo díky.
promazat cookies jsem nezkusila :oops:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Věroš » úte říj 31, 2006 19:33

Rejpal píše:Věroš - no to mám pro Tebe asi novou zprávu. Převod byl o víkendu dokončen, jedeme už z nového serveru ... nicméně Tvoje nabízená pohostinnost určitě nebude zapomenuta. ;-)
Jinak co znamená velký traffic? Z hostingu zdarma se OF stěhovalo právě kvůli limitám trafficu ...


Kolik jste měli traffic? :-) Nemám představu, kolik může mít outdoorfórum traffic (do 0.5GB denně ve špičce?).

Co se týče trafficu tak na nemáme omezení od providera (taky jsme se stěhovali), myslím, že problém dneska máme spíš v hardwaru stroje, který už nereaguje úplně nejsvižněji. Ale jak jsem psal, tak o víkendu budeme "křtít" nový (už mám nachystaný prášek proti zlým duchům, co přivezl kamarád z Mongolska).

Hosting pro neziskové (rozumné) projekty můžeme nabídnout zadarmo či nějakou malou protislužbu.
Už nikdy nebudu za střízliva slibovat žádný web :-)
Uživatelský avatar
Věroš
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte říj 31, 2006 16:22

Příspěvekod uplne jinej martin » úte říj 31, 2006 19:51

takže, abych odpověděl za Rejpala Věrošovi -
z toho co jsem vypozoroval, tak to běží na českym hostingu.

Zdá se, že problémy nemá jen kolega analogista-zpátečník Lipon, pročež mě na bash-2.05b$ uname -a
Linux roger 2.6.11.8 #1 Tue May 31 20:20:28 CEST 2005 i686 unknown unknown GNU/Linux

Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; cs; rv:1.8.1) Gecko/20061003 Firefox/2.0

to dělá to samé. Příště zkusim otevírat přes ikonky nalevo od textu (žádný šipky nevidim), dnes to bylo přes zobrazit posl. příspěvky.

IMHO to není chyba mezi klávesnicí a židlí, ale mezi <? a ?>
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod Rejpal » úte říj 31, 2006 23:53

Tak a dost ... mám neustále pocit, že jeden mluví o koze a druhý voze. Tak si to vyjasněme. :twisted: 8)

Toto Obrázek je ikonka, které vás vždy dovede na daný konkrétní příspěvek - vyskytuje se často napravo vedle jména autora příspěvku.
A toto Obrázek je ikonka, která vás vždy dovede k prvnímu novýmu příspěvku ve vláknu - vyskytuje se často nalevo vedle tématu vlákna.

Kliknutím na ní se shiftem (v IE) nebo kliknutím prostředním tlačítkem/kolečkem (FF) nebo pravý klik - open in new panel (Opera) se vám většinou otevře stránka a najede na nejnovější příspěvky v daném vlákně. Tyto nové příspěvky jsou označeny malou ikonkou Obrázek, kdežto starší - již přečtené - jsou označeny touto Obrázek ikonkou - tyto ikonky se vyskytují vlevo vedle slova "Zaslal: ".

Toliko malý průvodce malými ikonkami s šipkami i bez šipek.

Těším se na další věcné reporty toho co skutečně nefunguje... * :roll: :lol: :lol: ... peace ...
Uživatelský avatar
Rejpal
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 100
Registrován: stř zář 27, 2006 22:39
Bydliště: Praha

Příspěvekod šíp » stř lis 1, 2006 10:47

musím poděkovat REjpalovi a Deně- promazala jsem na jejich radu cookies a ejhle, ono přihlášení funguje :ú
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Lipon » stř lis 1, 2006 10:49

Rejpal píše:Tak a dost ... mám neustále pocit, že jeden mluví o koze a druhý voze. Tak si to vyjasněme. :twisted: 8)

Toto Obrázek je ikonka, které vás vždy dovede na daný konkrétní příspěvek - vyskytuje se často napravo vedle jména autora příspěvku.
A toto Obrázek je ikonka, která vás vždy dovede k prvnímu novýmu příspěvku ve vláknu - vyskytuje se často nalevo vedle tématu vlákna.

Kliknutím na ní se shiftem (v IE) nebo kliknutím prostředním tlačítkem/kolečkem (FF) nebo pravý klik - open in new panel (Opera) se vám většinou otevře stránka a najede na nejnovější příspěvky v daném vlákně. Tyto nové příspěvky jsou označeny malou ikonkou Obrázek, kdežto starší - již přečtené - jsou označeny touto Obrázek ikonkou - tyto ikonky se vyskytují vlevo vedle slova "Zaslal: ".

Toliko malý průvodce malými ikonkami s šipkami i bez šipek.

Těším se na další věcné reporty toho co skutečně nefunguje... * :roll: :lol: :lol: ... peace ...


OK, tak popořadě můj postup

1) otevřu OF, sem nalogovanej
2) kliknu na "Zobrazit nové příspěvky od poslední návštěvy", mam seznam posledních nových příspěvků, v sloupci 'Témata' je vždy vedle názvu threadu ikonka Obrázek
3) otvíram první téma do nového tabu tak, že kliknu na ikonku Obrázek, skočí to na nové příspěvky, které jsou označeny touto Obrázek ikonkou, přečtu, zavřu tab
4) otvíram druhý téma do novýho tabu úplně stejným postupem - výsledek - "Žádné nové příspěvky od vaší poslední návštěvy" (podle mého prohlédnutí prvního příspěvku označí i všechny ostatní jako přečtené)
5) takže musim otevřít tak, že kliknu na název tématu a ve vláknu pak jet podle data vložení a najít ty nové, neboť místo ikonkyObrázek vedle "zaslal" (tj. u nových příspěvků) u nových příspěvků jsou všude tyhle Obrázek ikonky
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4926
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod Rejpal » stř lis 1, 2006 13:35

Lipon - a jako starej pracovník technický podpory Ti teď řeknu: "ale mě to chodí" ;-)

ne, vážně ... postupoval jsem stejně (až na to že nemám autologin, ale přihlašuju se - což by mohl být důvod - ověřim), došel jsem k bodu 3 - jasně. Bod 4 - ten samý výsledek co bod tři ... a tak pořád dál a dál...

Čili ... zkus prosím u Tebe nejdřív promáznout cookies. Tím začnem.
Uživatelský avatar
Rejpal
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 100
Registrován: stř zář 27, 2006 22:39
Bydliště: Praha

Příspěvekod Rejpal » stř lis 1, 2006 14:29

Já to teďka zkusil i s auto-loginem a funguje to dobře, takže ten je ze hry...
...čili problém asi nebude mezi <? a ?>, že? :wink:
Uživatelský avatar
Rejpal
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 100
Registrován: stř zář 27, 2006 22:39
Bydliště: Praha

Příspěvekod Lipon » stř lis 1, 2006 15:11

čéče, Rejpal, vono v nich asi něco bude, voni asi vo tom něco věděj :finga:
sem smázl sušenky a fčíl to fachá jak má =D>
eště jednou dík ;-)

P.S. je pravdou, že odpověď "ale mě to tu fachá" je naprosto odzbrojující, v tu ránu jsi z obliga, panč chyba nejspíš je na druhé straně drátu a Ty se vod tý chvíle snažíš už "jen" vyřešit cizí chybu a máš okamžitě plusový body :-D
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4926
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod Vojtos » stř lis 1, 2006 15:18

Vojtos píše:Jinak ještě pokud někomu blbne přihlašování ať zkusí u sebe v PC promazat cookie


No jak vidno snězení sušenek pomáhá nejen při přihlašování. Možná to příště hodim obecně, po přesunu snězte sušenky :mrgreen:
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1542
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod uplne jinej martin » čtv lis 2, 2006 12:19

Rejpal píše:Tak a dost ... mám neustále pocit, že jeden mluví o koze a druhý voze. Tak si to vyjasněme. :twisted: 8)

Toto Obrázek je ikonka, které vás vždy dovede na daný konkrétní příspěvek - vyskytuje se často napravo vedle jména autora příspěvku.
A toto Obrázek je ikonka, která vás vždy dovede k prvnímu novýmu příspěvku ve vláknu - vyskytuje se často nalevo vedle tématu vlákna.

Kliknutím na ní se shiftem (v IE) nebo kliknutím prostředním tlačítkem/kolečkem (FF) nebo pravý klik - open in new panel (Opera) se vám většinou otevře stránka a najede na nejnovější příspěvky v daném vlákně. Tyto nové příspěvky jsou označeny malou ikonkou Obrázek, kdežto starší - již přečtené - jsou označeny touto Obrázek ikonkou - tyto ikonky se vyskytují vlevo vedle slova "Zaslal: ".

Toliko malý průvodce malými ikonkami s šipkami i bez šipek.

Těším se na další věcné reporty toho co skutečně nefunguje... * :roll: :lol: :lol: ... peace ...

ok no až na to, že tam žádný takovýhle obrázky nemam... vyzkoušim sežeru keksy a zreportuju...
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Problémy s Avatarem

Příspěvekod Věroš » čtv lis 2, 2006 12:26

Nemůžu si uložit Avatar. Hlásí mi to:

Could not write avatar file to local storage. Please contact the board administrator with this message

DEBUG MODE

Line : 179
File : usercp_avatar.php


což tímto dělám. Chci zkopírovat avatar z již existujícího obrázku na webu.
Už nikdy nebudu za střízliva slibovat žádný web :-)
Uživatelský avatar
Věroš
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte říj 31, 2006 16:22

Re: Problémy s Avatarem

Příspěvekod teoretic » čtv lis 2, 2006 13:04

Věroš píše:Nemůžu si uložit Avatar. Hlásí mi to:

posli avatar vojtosovi, on ti ho tam soupne

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Věroš » čtv lis 2, 2006 13:20

To jsem udělal, ale on mi napsal, že to funguje.
A tady fo nefunguje :-) a koláčkama to asi nebude.
Obrázek
Už nikdy nebudu za střízliva slibovat žádný web :-)
Uživatelský avatar
Věroš
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte říj 31, 2006 16:22

Příspěvekod pripluv » čtv lis 2, 2006 15:40

Ono to zřejmě nejde vícero lidem. Faktem je, že dívat se na ty červený křížky mě nebaví :D .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rejpal » čtv lis 2, 2006 16:24

upload nejde ... vidim, řešim ...

červený křížky??? sakra kde... klidně celou adresu stránky, kde jsou...
napravíme, vyřešíme...
Uživatelský avatar
Rejpal
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 100
Registrován: stř zář 27, 2006 22:39
Bydliště: Praha

Příspěvekod pripluv » čtv lis 2, 2006 18:54

Ty křížky jsou čas od času u někoho pod nickem místo vloženýho obrázku. Jak na někoho takovýho narazím, tak ho prásknu :wink: :ú ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pripluv » čtv lis 2, 2006 18:55

Jo, jinak se mi dost líbí podtitulek >československé outdoor fórum< :smt023 .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » čtv lis 2, 2006 19:02

Přípluv píše:Jo, jinak se mi dost líbí podtitulek >československé outdoor fórum< :smt023 .


:smt023 :smt023 :smt023
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Klíma » čtv lis 2, 2006 20:52

Rujir píše:
Přípluv píše:Jo, jinak se mi dost líbí podtitulek >československé outdoor fórum< :smt023 .


:smt023 :smt023 :smt023

jj ani jsem si nevsimol... davam 11bodu z 10ti :partyman:
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Příspěvekod pripluv » čtv lis 2, 2006 21:00

A příští pátek se v Brně děje co? Večer Českoskovenského přátelství ... to zas bude v álejích nablito :partyman: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » čtv lis 2, 2006 21:17

Přípluv píše:A příští pátek se v Brně děje co? Večer Českoskovenského přátelství ... to zas bude v álejích nablito :partyman: .


To teda! Len to sa budem musiet urychlene zbavit tej 39C horucky, co ma vcera navstivila a nechce ma pustit... :evil: :evil: :evil:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » čtv lis 2, 2006 21:23

Rujir píše:
Přípluv píše:A příští pátek se v Brně děje co? Večer Českoskovenského přátelství ... to zas bude v álejích nablito :partyman: .


To teda! Len to sa budem musiet urychlene zbavit tej 39C horucky, co ma vcera navstivila a nechce ma pustit... :evil: :evil: :evil:


budes muset chlastat rum ... to pomaha :)
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Dena » čtv lis 2, 2006 21:32

Přípluv píše:A příští pátek se v Brně děje co? Večer ČeskosLovenského přátelství ... to zas bude v álejích nablito :partyman: .


:fuj: :twisted:
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod uplne jinej martin » čtv lis 2, 2006 21:54

Rejpal píše:upload nejde ... vidim, řešim ...

červený křížky??? sakra kde... klidně celou adresu stránky, kde jsou...
napravíme, vyřešíme...

chmod?
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod Rujir » čtv lis 2, 2006 22:25

Hm, sice je to uplna blbost, ale predsa ma to celkom matie. Vsimol som si, ze upozornenia na nove prispevky mi od prestahovania serveru chodia v nahodnom poradi. Tj. najskor mi pride upozornenie na jeden prispevok a potom upozornenie na prispevok, ktory bol napisany aj 5 minut PRED nim. A kedze v maili sa mi vsetko radi chronologicky, tak je to celkom matuce...

Ako vravim - uplna blbost - to ja len tak pre poriadok. *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Rejpal » čtv lis 2, 2006 23:04

Rujir - to vis, cesty Maila jsou nevyzpytatelne... ;-)

Jinak ceskoslovenske forum je to ted z toho duvodu, ze jsem prilozil taky trochu "ruku" k dilu a zaregistroval jsem domenu OUTDOORFORUM.SK ... kterazto je alias k outdoorforum.cz ... vsak je tu spousta lidi i ludi... ;-)

U_J_M - chmod nic neresi ... ten je uz nastavenej od zacatku...
Uživatelský avatar
Rejpal
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 100
Registrován: stř zář 27, 2006 22:39
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Novinky