Restday - oprava pohoriek

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Restday - oprava pohoriek

Příspěvekod Rujir » úte lis 29, 2005 14:04

Kedysi davno som tu slubil, ze zalozim vlakno o mojich skusenostiach s opravou pohoriek zlinskou firmou Restday. Topanky mam doma uz asi dva tyzdne, ale spomenul som si na to az teraz... :mrgreen:

Takze do svojich kozennych topanok som si spravil dieru uplne blbym zakopnutim do blbeho korena, tory ich prederavil na uplne blbom mieste tj. presne tam, kde sa zohyba jazyk topanky pri spicke. Asi najhorsie mozne miesto na opravu.

Vela sa s tym spravit nedalo, takze Restday spravil to jedine mozne - cele to obsil malickou kozennou zaplatou a a potom to priam utopil v lepidle. Ako to funguje som este nemal prilezitost vyskusat, ale zda sa, ze to obsili naozaj poriadne a tym lepidlom teda tiez nesetrili. :mrgreen:

Zaver? Zatial to vyzera na kvalitnu pracu s tym, ze pri takejto oprave prave carovat nemohli. Nabuduce si tam dam topanky kludne znovu... :wink: Howgh!
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod homerr » úte lis 29, 2005 14:40

i když to sem úplně přímo nepatří, přidám sem taky opravu, ale bot meindl, přímo přes tilak v německu.
meindl island, prasklá podrážka u 6-7 let starých bot, už sem je chtěl vyhodit, ale říkám, že je tam zkusím poslat, vrátili se mi jako nový - s botou samotnou totiž nic nebylo, dali tam úplně novou podrážku přidali tam gumovou obsázku a fakt to vypadá hodně dobře.
cena 1600 i s poštovným
homerr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 166
Registrován: sob říj 16, 2004 20:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Martin*** » stř lis 30, 2005 17:11

Zdarec, chtěl bych se zeptat kolik tě ta oprava stála těch prokopnutých pohorek, a jakou má ta firma webovou adresu. Dík

PS: Až v těch botkách našlapeš dalších pár kiláku tak napiš, co dělá to opravené místo, Zdar, Martin
Uživatelský avatar
Martin***
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: stř zář 21, 2005 11:24

Příspěvekod norman_64 » stř lis 30, 2005 17:21

Martin*** píše:Zdarec, chtěl bych se zeptat kolik tě ta oprava stála těch prokopnutých pohorek, a jakou má ta firma webovou adresu. Dík

PS: Až v těch botkách našlapeš dalších pár kiláku tak napiš, co dělá to opravené místo, Zdar, Martin

Je to snadné http://www.restday.cz/ :mrgreen:
----------
ps: to je hrubé, jak ti to udělalo z hvězdiček sluníčka * * *
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod Rujir » čtv pro 1, 2005 7:56

Stalo to presne 200,-Kc a oprava im trvala cca 5dni vratane vikendu. Tiez som zvedavy, co to spravi pri poriadnej ture. No uvidime... :twisted:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » úte kvě 23, 2006 5:21

Rujir píše:Stalo to presne 200,-Kc a oprava im trvala cca 5dni vratane vikendu. Tiez som zvedavy, co to spravi pri poriadnej ture. No uvidime... :twisted:

Tak co po pořádný tůře? Drží to ještě :mnam: ?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » úte kvě 23, 2006 23:10

Přípluv píše:Tak co po pořádný tůře? Drží to ještě :mnam: ?


No poriadnych tur to zazilo uz par a zatial to drzi uplne v pohode. Aj ked samozrejme radsej by som bol, keby to tam nebolo nez naopak. Ale to je len pocit... :((
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Restday - oprava pohoriek

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 22, 2014 16:45

tak i já mám botky opravený z restdaye a su extrémně zklamaná, nejradši bych jim tu dobírku za 1900 prohodila oknem a přitom to vlastně není jejich chyba...

Jen sem jim psala, že mám hrozně širokou nohu, nemůžu sehnat žádný boty a jestli opravou mi ji nějak nezůží... slíbili, že s botou se nic nestane, výměna podrážky prostě NEMÚŽE zapříčinit, že se bota stane užší...

nemožné se stalo skutečností. Moje jediný boty, který mě nedrtí nohu mě tlačí do malíčku při sezení u PC. co asi budu dělat na vandru nebo na longu?

a kde je problém? moje papučka neměla profilovaný bok podrážky a tudíž můj malíček měl pohyb všude tam, kam ho pustila kůže boty. Moje nová podrážka má kolem celé boty takovou obsázku a obsázka samo tlačí do malíčku. Asi začnu chodit bosá, protože na mě prostě neexistujou boty a když náhodou nějaký někde ukořistím, tak mi je zničej:(
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9418
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Restday - oprava pohoriek

Příspěvekod mike » úte dub 22, 2014 17:21

Skucet budes, co bys delala ;-) Nehazej fintu do zita, i obsazka casem povoli.

Tohle je bolest Restday a duvod, proc radej zaplatim vic u vyrobce. Kdyz nemaji original dily, tak jsou to po oprave jine boty. Na druhou stranu, nemit uplne stejnou podrazku je jedna vec, ale dat na boty bez obsazky obsazku uz mi prijde pres caru. Mozna i na reklamaci. Muzes sem hodit nejake fotky?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49483
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Restday - oprava pohoriek

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 22, 2014 17:40

napsala jsem jim maila, tak uvidíme, co odpoví - se obávám, že to nepovolí. Mám doma dost bot, kde mám prořezaný malíčky, protože to vypadalo, že povolí a nepovolily. A potřebuju botu, ve které spolehlivě ujdu 40km a druhý den si ji obuju a vyrazím dál. Ne botu, která mě bude 40 km utlačovat a budu se bát ji sundat, protože s nateklou nohou už ji nikdy v životě neobuju okamžitě, natož druhý den... Taky mám doma pár pánskejch kousků, který mě sou moc dlouhý ale aspoň nedrtí nohu a dá se v tom chodit aspoň se psama ven...

A proříznout si bok u koženejch pohorek je teda navíc trochu problém v rámci ochrany před vodou:)

Asi škoda, že mě nenapadlo se pídit po tom, zda Teva dělá servis svých bot i když třeba v US, protože očekávat, že výrobci přestanou brát jako etalon velikost útlých čínských paciček je asi stejně reálný, jako že na mě spadne neteorit
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9418
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Restday - oprava pohoriek

Příspěvekod apuka » stř dub 23, 2014 8:07

No, pokud jsi si objednala pouze vymenu podrazky, tak tam obsazku dat nemeli a reklamuj. Pokud ale si chtela i obsazku, tak s mirnym suzenim noty pocitat musis. Ale vzhledem k tomu, ze si s nimi komunikovala a oni tvrdili, ze vymena nemuze mit vliv na sirku boty, tak bych to taky reklamoval, odvolavajic se na jejich tvrzeni (pokud to mas mailem). Ale zase - pises o vymene podrazky, ta by asi opravdu nemela ovlivnit sirku, pokud jsi v dotazu nespominala i obsazku a potom ji pozadovala, tak je to trochu blbe.
Jeste je moznost si nechat boty "rozsirit" u obuvnika, ja bych pozadal primo v Restday s tim, ze to zmrvili. Takto muzes ziskat nejaky ten mm navic.
Tak trocha predpokladam, ze nejvetsi chyba s obsazkou v Restday je, ze tam davaji mnohem hgrubsi gumu, jak bezne byva original...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16638
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Restday - oprava pohoriek

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 23, 2014 8:19

v objednávce je jen "výměna podešve" viz http://www.restday.cz/sites/default/fil ... eky-cz.pdf takže bych to viděla tak, že jako zákazník celkem nečekám, že mi to botu zúží.
No uvidím, co s nima dokomunikuju. I to roztažení by bylo supr, že bych v tom mohla třeba aspoň na jednodenní výlety. Problém je v tom, že když mě to teď tlačí i ve stoje s tenkou ponožkou, tak sou to pro mě boty na okamžitý vyhození, ještě bych se smířila s tím, že do toho nenacpu trekovku nebo že mi nebude pěkně pohodlná, ale o amputaci malíčku zatím ještě nestojím.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9418
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Restday - oprava pohoriek

Příspěvekod petrbw » stř dub 23, 2014 8:28

Mawenzi:zkus se zeptat u lepšího obuvníka jestli by ti špičku nezkusili roztáhnout.Já jsem to dělal před pár lety na kožených běžkařských botách.Označili mi na obuté botě přesně místo kde to tlačilo, zvenčí nakreslili značku a potom to zevnitř nějakým šroubovacím bazmekem asi tři dny napínali.Výsledek super.Do délky to prý nejde, do šířky kousek ano.Jo a tlačilo mě to z vnější strany okolo malíčku...
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: Restday - oprava pohoriek

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 23, 2014 8:38

Díky moc za tipy.
V restday se mi na to mrknou - a pokud to nepomůže, tak nějakýho toho obuvníka zkusím.

Tohle roztahování by možná bylo reálný provést i s jakýmakoli jinýma botama zřejmě (teda koženýma - páč ty asi pravděpodobněji povolí spíš) a pak by možná stálo za to, když seženu boty, co "by šli" zkusit roztáhnout.
Já už se svou prackou su fakt zoufalá ohledně bot:(
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9418
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Restday - oprava pohoriek

Příspěvekod petrbw » stř dub 23, 2014 9:34

Ten roztahovák vypadal nějak takto:
http://www.sanomed.cz/e-shop/podologick ... ovak-obuvi
roztahuje i do boku, má takové černé boule které jdou podle toho kde tě bota tlačí přesouvat v dírkách na té přední části.Jen u toho obuvníka to měli více profi, tedy přesněji nastavitelné a kovové.
Link prosím neberte jako spam.
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: Restday - oprava pohoriek

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 23, 2014 10:49

to si asi objednám a budu doma testovat :lol:
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9418
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Restday - oprava pohoriek

Příspěvekod petrbw » stř dub 23, 2014 11:02

Mawenzi, jen zrovna tenhle je určen asi do nízkých bot.I když pokud budeš roztahovat botu jen do šířky, mohlo by to jít.Ale chtělo by to jít to koupit osobně s tím, že botu vezmeš s sebou.Je to firma z Brna a mají i prodejnu.Jestli jsem se díval dobře..
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: Restday - oprava pohoriek

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 23, 2014 11:14

tak máš pravdu, koukla sem se na kontakty a už nějakou dobu se tam plánuju vypravit, protože by tam snad měli mít i "zdravotní" výběr bot, tak su zvědavá, zda by se tam nenašlo něco, co by se směle dalo nosit na vandry, klidně nízký, ale aspoň široký. Tak o to víc díky za odkaz.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9418
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Restday - oprava pohoriek

Příspěvekod Mawenzi » stř kvě 7, 2014 11:16

tak mi z restday prisly opraveny boty - domluvili sme se telefonicky na mozny oprave. S tenkejma fuskama to de, budu muset otestovat nekde na venku a pri vylete. Moje pohodlny backurky to teda nejsou, ale uvidime. Treba aspon na jednodenni akce je jeste uziju. na vicedenni vandry se uvidi... rozhodne ale celkove moc spokojena nejsu. Necakala sem, ze muze dojit k takovy zmene a i kdyz domluva s opravnou bez problemu a rekla bych, ze nasledny reseni problemu fakt v pohode a domluva rozumna, asi me to odradilo od jakyhokoli dalsiho pokusu se do podobny akce hrnout. nemyslim tim konkretne restday ale jakouoli opravnu. s restday su nakonec moc spokojena jak se k tomu postavili.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9418
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Restday - oprava pohoriek

Příspěvekod podpolanec » ned kvě 18, 2014 0:46

Po 9 rokoch intenzivneho pouzivania sa mi na Kaylandoch Super Plume podrazka Vibram Foura zodrala. Podrazka je to tvrda, trvanliva, to klobuk dole, ale na moj vkus aj vdaka tomu prilis smyklava. A tak som ich poslal do Restday na opravu ale namiesto Vibram foura som si kazal dat cesku, maksiu podrazku CROSS, s primesou PU. Topanky su tak celkovo za 40€ aj s postovnym opat ako nove a ako nove aj krasne vonaju. Ta dezinfekcia ktoru som si tiez priplatil je naozaj ucinna :lol: . Odporucam.

DSC05025.JPG


DSC05026.JPG
podpolanec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř lis 3, 2010 10:30


Zpět na Boty